Let’s travel together.

Szokujące zachowanie, włamanie, uprowadzenie i śmierć na autostradzie. Dziwna sprawa nauczyciela z Australii.

0
Szanowany nauczyciel prywatnej szkoły medytował i onanizował się w samolocie, dokonał absurdalnego włamania do czyjejś posesji, został złapany, przywiązany do krzesła i bity kijem golfowym a następnie śmiertelnie potrącony przez ciężarówkę. A to wszystko wydarzyło się w ciągu 24 godzin.
43-letni Anthony Stott, ceniony nauczyciel francuskiego, wykładał w St Peters Lutheran College w Brisbane, gdzie z resztą mieszkał na przedmieściach Fortitude Valley.

Niedziela, 9 lutego 2020 roku, około godziny 15.00 Anthony zakończył swoją długą podróż z Peru. Mężczyzna wracał do Brisbane samolotem, a jego podróż obejmowała odwiedziny u rodziców w Sydney. Nie wiadomo co Stott robił przez kolejne godziny po powrocie do Brisbane. Wiadomo jednak, że o godzinie 2 w nocy (10 lutego) znaleziono jego porzucone BMW  na środku autostrady M1 a on sam stracił życie około 5 godzin później.

Anthony Stott

Dziwne zdarzenia z udziałem nauczyciela, miały się jednak zacząć jakiś czas wcześniej.

Odwiedziny

Po wakacjach w Peru, Anthony wrócił samolotem do Sydney. W Sydney odwiedził swoich rodziców i spędził weekend z rodziną. Jego ojciec powiedział policji, że coś było nie tak z jego synem po powrocie z urlopu. Którejś nocy Stott obudził się z koszmaru i był bardzo roztrzęsiony. Ojciec zapytał wtedy syna, czy bierze narkotyki. Anthony zaprzeczył.

Jego ojciec, Malcolm powiedział policji, że jego syn nigdy nie miał problemów natury psychicznej.

Anthony powiedział ojcu, że po przyjeździe do Brisbane zamierza iść do studia jogi i zjeść obiad.

Lot

Po odwiedzinach u rodziców, nauczyciel udał się na lotnisko w Sydney. Podczas godzinnego, krajowego lotu Tigerair z Sydney do Brisnbane, Anthony zachowywał się bardzo dziwnie. Wydawało się, że mężczyzna rozmawia z głosami w swojej głowie, zachowywał się głośno, krzyczał, przeklinał i wykonywał obsceniczne gesty. To jednak nie wszystko. W pewnym momencie, Stott rozpiął spodnie i siedząc na swoim fotelu, zaczął się masturbować nie zważając zupełnie na siedzących obok pasażerów.

Stott opuszcza lotnisko w Brisbane.

Skarga

Według kobiety, która siedziała obok Stotta, jej sąsiad „całkiem radośnie gawędził z głosami w jego głowie i chichotał z nimi i żartował”. Kobieta powiedziała, że ​​podróżował z książką o buddyzmie lub jodze i próbował się w pewnym momencie uspokoić, siadając na podłodze samolotu i medytując.

„Kiedy wstał z podłogi, był znacznie bardziej stonowany – jakby nie był nawet świadomy swojego otoczenia i jakby był gdzie indziej” – powiedziała policji. Po locie kobieta złożyła formalną skargę do linii lotniczych w związku z agresywnym zachowaniem Anthony’ego.

Brisbane

O godzinie 15.00 Anthony Stott opuścił pokład samolotu w Brisbane, wsiadł do swojego samochodu i miał udać się do domu. Od tego momentu nie wiadomo co działo się z mężczyzną aż do godziny 22.50, kiedy to monitoring ujął Stotta jak pędzi autostradą Pacific Highway swoim srebrnym BMW.

Włamanie

Około 2 w nocy, znaleziono porzucone BMW Stotta na środku autostrady M1 blisko Cudgera Creek. Po opuszczeniu samochodu, z niewiadomych przyczyn mężczyzna udał się do posiadłości przy Kanes Road.

„Była może 3.30, koleś wbiega na tylną werandę…  Miał nóż, a ja pomyślałam:„ Co do cholery? Co robisz?'” mówi Lauren Grainger. Zgodnie z raportem policyjnym, „zdezorientowany” Stott wszedł do nieznajomego domu, wymachując nożem. Wokół panowała całkowita ciemność.

Uwięzienie

W domu, do którego włamał się Anthony, byli obecni Lauren Clair Grainger (39 lat) i Mark Francis Frost (lat 46). Craig „Freddo” Button. , przyjaciel Frosta i Grainger, spał w swoim samochodzie po nocy spędzonej na piciu z parą. Para obudziła przyjaciela i w trójkę zabrali Anthony’ego do szopy. Po „przeszukaniu” go w celu identyfikacji, posadzili mężczyznę na krześle w celu przesłuchania. Chociaż opisali go jako „niezbyt agresywnego”, wspomnieli również, że wyglądał jak „ćpun”.

Stott miał im powiedzieć, że jedzie do Sydney i włamał się do ich domu, aby ukraść pieniądze.

„On (Stott) nie był zbyt agresywny, ale nie miał butów, wyglądał jak ćpun” – powiedział Button.

Ostatnie zdjęcie nauczyciela. Uwięziony Anthony

Przesłuchanie i duchy

Anthony rzekomo został przywiązany do krzesła i brutalnie pobity kijem golfowym przez wcześniej wspomnianą trójkę podczas przesłuchania. Całą trójka, przy pomocy telefonu zrobiła zdjęcia włamywaczowi i wysyłali je do znajomych, pytając czy któreś z nich go przypadkiem nie zna. Na zdjęciach widać jak Stott siedzi na krześle z pustym wyrazem twarzy i sznurem owiniętym wokół ciała.

Jedna z przyjaciółek Grainger powiedziała, że ​​chociaż nie rozpoznała Anthony’ego, na zdjęciu które otrzymała widziała duchy.

„Nie jestem osobą duchową, ale po śmierci wujka widzę duchy na zdjęciach. Przeraziłam się, ponieważ osoba na zdjęciu wydawała się mieć na sobie i wokół niego demony, które były naprawdę przerażające”.

360-stronicowe sprawozdanie z całego zajścia nie zawiera wyjaśnienia, dlaczego żadna z tych trzech osób nie wezwała policji, a zamiast tego przeprowadziła własne brutalne i nielegalne przesłuchanie włamywacza.

Na wolności

Anthony opuścił posiadłość Frosta i Grainger około godziny 7 rano. Nie jest jasne czy mężczyzna zdołał uciec czy został wypuszczony. Wiadomo natomiast, że 10 minut później wybiegł na autostradę i został śmiertelnie potrącony przez ciężarówkę. Mężczyzna zginął na miejscu.

Porwanie?

Do chwili obecnej nie jest wiadome, jak i dlaczego Anthony znalazł się w domu Kanes Road. Jedna z teorii głosi, że mógł zostać porwany ze swojego domu, w Fortitude Valley w Brisbane.

„Wiemy tylko, że tam był oraz, że był tam przetrzymywany wbrew własnej woli… a czego nie wiemy, to to, co się stało po opuszczeniu tego domu” powiedział inspektor, Brendon Cullen i dodaje:

„Chcemy rozmawiać z każdym na północnym wybrzeżu NSW lub po drugiej stronie granicy w Queensland, kto mógł mieć z nim do czynienia po niedzieli 9 lutego. Chcemy również porozmawiać z każdym, kto mógł widzieć jego samochód w niedzielne popołudnie – srebrne BMW z rejestracją NSW ANL 72Y. Zebranie informacji o jego ruchach na 24 godziny przed śmiercią jest kluczowe i wzywam każdego, kto może mieć jakiekolwiek informacje, do skontaktowania się z Crime Stoppers” 

Motyw

Para oskarżona o rzekome uprowadzenie Anthony’ego to wielokrotnie nagradzani hodowcy warzyw. Para należy do zespołu hodowców warzyw i kwiatów, którzy zdobyli tytuł Najlepszej Sałaty i Najlepszego Pomidora na wystawie w Murwillumbah w zeszłym roku. Ich pomidory i kwiaty były regularnie sprzedawane na lokalnych targach i w sklepach.

Mark Francis Frost , Craig Button i Lauren Claire Grainger zostali oskarżeni o porwanie i przetrzymywanie, a ich sprawa trafiła do sądu. W związku z panującą obecnie sytuacją epidemiologiczną, rozprawy będą odbywać się z dużym opóźnieniem.

This slideshow requires JavaScript.

Następstwa

Klub pływacki Aqualicious Masters złożył hołd Anthony’emu, długoletniemu członkowi klubu. Aqualicious to drużyna pływacka z Brisbane otwarta dla przyjaciół i członków społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów.

„Vale[żegnaj] Anthony Stott

Drodzy członkowie Aqualicious, byli i obecni,

Z głębokim smutkiem informujemy, że Anthony Stott zmarł tragicznie na początku tego tygodnia.

Anthony był wieloletnim członkiem Aqualicious. Odkąd dołączył do klubu w 2012 roku, Anthony działał zarówno jako wolontariusz oraz zawodnik i wszyscy, którzy go znali, będą za nim bardzo tęsknić.

Pragniemy wyrazić najgłębsze wyrazy współczucia jego rodzinie i wszystkim, którzy go znali.

Był ukochanym członkiem klubu i będzie nam wszystkim bardzo brakowało.

Spoczywaj w pokoju.”

Sprawa śmierci nauczyciela z Australii jest bardzo dziwna i tajemnicza. Pozostawia wiele pytań, na które ciężko znaleźć logiczną odpowiedź. Czym było spowodowane dziwne zachowanie Anthony’ego w samolocie? Czy był pod wpływem środków odurzających czy przeżył z jakiegoś powodu załamanie nerwowe? Dlaczego oraz jak znalazł się w domu Frosta i Grainger? Czy istniał między nimi jakiś związek? Czemu para nie powiadomiła policji o włamaniu? To tylko kilka z wielu pytań bez odpowiedzi.

A co Wy myślicie o tej dziwnej sprawie?

 

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.