Let’s travel together.

Szokująca sprawa 6-letniego Rikki’ego. Sadystyczna matka zajmująca się okultyzmem uznana za niewinną. Przełom po 26 latach.

0

Peterborough, Anglia. 28 listopada 1994 roku, miejscowa policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu sześcioletniego chłopca. Chłopcem tym był Rikki Neave i ostatni raz był widziany gdy wychodził tego ranka do szkoły. Na policję zadzwoniła jego matka, która szybko i nie bez przyczyny, okaże się podejrzaną za śmierć swojego dziecka.

Po prostu wyszedł

Rikki urodził się 4 marca 1988 roku i mieszkał ze swoją mamą Ruth Neave oraz trójką rodzeństwa, Rebecca (8), Rochelle (3) i sześciomiesięczny Sheridean, w domu przy Redmile Walk w Peterborough, w Anglii. W poniedziałek, 28 listopada 1994 roku, Rikki opuścił swój rodzinny dom o godzinie 09:00 rano i miał przed sobą pięciominutowy spacer do szkoły w Welland. Chłopca pożegnała matka i jak wspomina: „Nie było żadnego„ kocham cię ”. Po prostu wyszedł”. O swoim synu kobieta wypowiada się następująco: „Był najbardziej wyjątkowym małym chłopcem na świecie, piękną osobowością, bardzo lojalnym wobec ludzi, mój mały najlepszy przyjaciel.”

Z zaginięcia syna, kobieta zdała sobie sprawę, gdy tego samego dnia, do godziny 18.00 jej syn nie pojawił się w domu. Z dostępnych informacji wynika, że chłopiec nie dotarł tego dnia do szkoły i nikt nie miał pojęcia, co się z nim stało.

Tego dnia, Rikki miał na sobie swój szkolny mundurek, w tym szare spodnie, białą koszulę, czarne buty i niebieską kurtkę.

Poszukiwania

Policja czym prędzej wszczęła poszukiwania chłopca i wraz z liczną grupą wolontariuszy przeczesywali okoliczne tereny. Następnego dnia, w zalesionej okolicy przy Eye Road, w pobliżu Peterborough’s Welland Estate odnaleziono nagie ciało sześciolatka. Dzień później, w śmietniku znajdującym się w odległości 150 metrów od miejsca znalezienia ciała, odkryto jego szkolny mundurek. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci Rikkiego było uduszenie.

Mimo, iż w ostatnich kilku miesiącach przed zaginięciem Rikkiego w okolicy odnotowano szereg napaści na dzieci, to pierwszą osobą, która znalazła się na celowniku policji, była jego matka. Już w pierwszych tygodniach śledztwa policjanci dotarli do informacji, że chłopiec często opuszczał szkołę i był wpisany do rejestru tzw. dzieci „zagrożonych” w Children’s Social Care w Cambridgeshire.

Kocham Cię Mamo

Z raportów służb socjalnych wynika, że w wieku trzech lat Rikki został wyrzucony z domu w środku północy, na zewnątrz panowała wtedy niska temperatura, a chłopiec miał na sobie jedynie piżamę. Mały, bosy chłopczyk stał pod domem i płakał tak długo, aż na miejsce przybyły służby socjalne. Sąsiedzi nieraz słyszeli jak Rikki krzyczał, błagając aby mama „tego” nie robiła. Lista tych nadużyć jest długa, ale do wiadomości publicznej podano jedynie kilka z nich, między innymi, jak:

  • kobieta napisała zielonym mazakiem na czole synka wyraz „IDIOTA”,
  • powiesiła go na moście głową w dół za kostki,
  • wlała mu do ust płyn do mycia naczyń.

A wszystko to w ramach karcenia. Ruth została aresztowana w lutym 1995 roku i trzy miesiące później oskarżono ją o zabójstwo syna. Sąsiedzi zeznali później, że widzieli kobietę, jak kopała syna, biła i rzucała nim o podłogę, a pewnego razu widziano Rikkiego, jak czołgał się u jej stóp, mówiąc: „Kocham cię mamo, kocham cię mamo”, po czym kobieta chwyciła go za gardło i podniosła do góry.

Satanizm i mordercy

Na rozprawie podniesiono fakt, że matka Rikkiego Neave fascynowała się tematyką seryjnych morderców i morderstw w ogóle. Kobieta rzekomo miała napisać powieść zatytułowaną „The Perfect Murder”, którą następnie dała pracownikowi socjalnemu.

Po śmierci chłopca, jego matka opisała przyjacielowi jeden ze sposobów na pozbycie się ciała, a zanim zwłoki jej syna zostały znalezione, kobieta rzekomo wskazała to miejsce, mówiąc, że tam prawdopodobnie znajduje się jego ciało. Jeden ze świadków zeznał, że Rikki Neave był wysyłany przez swoją matkę po amfetaminę do handlarzy narkotyków w okolicy osiedla Welland.

Podczas procesu, prokuratura oskarżyła kobietę o rytualne morderstwo dziecka. Ich zdaniem, Ruth interesowała się okultyzmem i praktykowała satanizm. Kobieta miała również być przywódczynią jednej z sekt. James Hunt, Queens Counsel (radca królewski; adwokat posiadający honorowy patent królewski) powiedział sądowi, że ciało dziecka zostało znalezione w charakterystycznej pozie, która widniała na rysunkach w książkach o czarnej magii i okultyzmie znalezionych w jej domu.

Pod sufitem

Ława przysięgłych usłyszała też o sytuacji, gdy Rikki błagał pracowników socjalnych, aby zabrali go z domu matki, mówiąc, że grozi mu niebezpieczeństwo, jeśli tam zostanie, a jeden z nich zeznał, że był świadkiem jak kobieta groziła, że „powiesi syna pod sufitem”.

Inny pracownik socjalny powiedział, że dzień przed zgłoszeniem zaginięcia Rikkiego, Neave zagroziła, że ​​zabije swojego syna, a jeden ze świadków doniósł, że w dniu zaginięcia widział ją „pośpiesznie” oddalającą się z miejsca, w którym następnie znaleziono jego ciało. Warto zauważyć, że matka chłopca nie brała udziału w jego poszukiwaniach.

Adwokaci kobiety argumentowali natomiast, że za zabójstwem sześciolatka stoi „niedoświadczony” jeszcze napastnik seksualny i wykluczyli udział matki w jego śmierci. 

Niewinna

Ława przysięgłych przychyliła się do argumentacji obrony, w związku z czym kobieta została oczyszczona z zarzutu morderstwa syna. Sędzia jednak nie zamierzał wypuścić kobiety wolno i przymykać oczu na akty agresji jakich dopuszczała się względem swoich dzieci. Ruth przyznała się do zarzutu zaniedbania dziecka oraz znęcania się nad dzieckiem, za co została skazana siedem lat więzienia, a swój wyrok odsiedziała w więzieniu Holloway.

Podczas skazania, sędzia powiedział, że niezwykle rzadko w swej karierze zdarzyło mu się zetknąć z przypadkiem tak „uporczywego i systematycznego” znęcania się nad dzieckiem. Pozostałe dzieci kobiety zostały zabrane spod jej opieki i do tej pory nie utrzymują z nią kontaktu.

Po latach

Sprawa zabójstwa sześciolatka stała się „zimna” i dopiero w 2014 roku, policja ponownie przyjrzała się sprawie, a rok później, za zgodą prokuratury śledztwo zostało wznowione. Zaczęto wtedy analizować dowody, które udało się uzbierać przez te wszystkie lata. W wyniku czego, w lutym 2020 roku, przed sądem postawiono 38-letniego Jamesa Watsona. W chwili morderstwa Rikkiego, Watson miał 13 lat i był widziany w okolicy, gdzie znaleziono ciało chłopca. Dodatkowo, według zeznań świadków, Rikki miał być tamtego dnia widziany z dwoma nastoletnimi chłopakami, z których jeden to prawdopodobnie James Watson.

Śledztwo w sprawie zamordowania sześciolatka jest w toku, a na początku tego roku ma się odbyć kolejna rozprawa z udziałem Watsona.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.