Let’s travel together.

Szczątki zaginionej kobiety odnaleziono w zamrażarce w piwnicy przyjaciół.

0

28-letnia Shannon Graves ostatni raz widziana była w grudniu 2016 roku. Bliscy kobiety byli zaniepokojeni brakiem odzewu z jej strony i z każdym dniem byli coraz bardziej przekonani, że musiało stać się coś złego…

Wyprowadzka do Cleveland?

Rodzina kobiety opisywała ją jako „wolnego ducha” i nieraz zdarzało się, że przez dłuższy czas nie utrzymywała z nimi kontaktu. Jednak pierwszym sygnałem, że ​​coś było nie tak, to fakt, że Shannon nie pojawiła się na przyjęciu urodzinowym swojej przyrodniej siostry Debbie DePaul w marcu 2017 roku. To było do niej niepodobne. Gdy nie odezwała się do bliskich w Święta Wielkanocne, mieli już pewność, że musiało spotkać ją coś naprawdę złego. 

Czas mijał, a Shannon nie dawała znaku życia, w związku z czym, jej ojciec zadzwonił do jej chłopaka, Arturo Novoa, aby zapytać o miejsce pobytu córki. Novoa stwierdził wówczas, że jakiś czas temu się rozstali, a ona przeniosła się z Youngstown do Cleveland, gdzie zamieszkała z innym mężczyzną. Rodziny Shannon nie przekonywało to tłumaczenie, tym bardziej, że telefon kobiety od miesięcy był nieaktywny. W czerwcu 2017 roku postanowili zgłosić jej zaginięcie na policję.

John

Policja nie miała punktu zaczepienia, ponieważ nie wiedzieli nawet kiedy dokładnie Shannon zaginęła. Postanowili zatem przyjrzeć się jej prywatnemu życiu. W związku z brakiem wiedzy na temat przybliżonej daty zaginięcia kobiety, śledczy nie mogli sprawdzić czy jej (były?) chłopak Novoa miał na ten czas solidne alibi. Dodatkowo, nie potrafili znaleźć jakiejkolwiek informacji na temat jej (rzekomego) obecnego chłopaka z Cleveland, a Novoa nie był w stanie im w żaden sposób pomóc.

Następnie policja zainteresowała się mężczyzną o imieniu John. John spotykał się z Shannon zanim ta związała się z Arturo. Mężczyzna był karany za handel narkotykami, a Shannon – ku jego niezadowoleniu – zerwała z nim gdy ten przebywał w więzieniu. „John miał zarówno motyw, jak i okazję”  powiedział detektyw Mike Lambert z wydziału policji w Youngstown.

Mężczyzna przyznał, że był rozgoryczony faktem rozstania oraz, że nadal żywi do Shannon romantyczne uczucia, ale do tej pory zdołał się pogodzić z jej decyzją. Twierdził, że ostatni raz widział kobietę w lutym 2017 roku i była wtedy w związku z Novoa. Od tamtej pory nie miał z nią kontaktu.

Zamrażarka

Policja miała zatem dwóch głównych podejrzanych – Novoa i John – ale nie miała przeciwko nim dowodów. W międzyczasie śledczym udało się dotrzeć do danych z telefonu komórkowego Shannon oraz wyciągów z kont bankowych. Ujawniły one, że ostatnia aktywność kobiety miała miejsce pod koniec lutego 2017 roku. 

Miesiąc później, 30 lipca 2017 roku, w sprawie nastąpił nagły i nieoczekiwany przełom. Tego dnia Ken Eshenbaugh zadzwonił pod numer 911, aby poinformować, że on i jego żona, Jill, znaleźli rozczłonkowane ludzkie ciało w zamrażarce w piwnicy ich domu w Youngstown. Fragmenty zwłok zawinięte były w worki na śmieci. Brakowało głowy.

„W zamrażarce odkryto ręce i nogi, zęby i części kręgosłupa ofiary” powiedział prokurator Dan Kasaris. „Nie wiem, czy słowa mogą to opisać. To przerażająca sprawa”.

Stopa

Policja przesłuchała parę, a ta zgodnie zeznała, że ​​zamrażarka należała do ich przyjaciela, w którego domu wysiadł prąd, w związku z czym poprosił ich o możliwość przechowania jej w ich piwnicy. Jill powiedziała, że ​​postanowiła sprawdzić czy w zamrażarce nie ma przypadkiem mielonej wołowiny, której potrzebowała do zrobienia klopsików. Ku jej zaskoczeniu okazało się, że zamrażarka jest zamknięta na kłódkę. Zaintrygowana kobieta otworzyła kłódkę przy użyciu śrubokręta, ale w środku zamiast oczekiwanego jedzenia znalazła stosy czarnych worków i wiadro, a z wnętrza wydobywał się okropny zapach. Jill poprosiła męża o zbadanie sprawy, a gdy ten otworzył jeden z worków, zobaczył coś, co wyglądało na ludzką stopę…

Gonzalez

Kiedy policja zbadała fragmenty ciała, odkryła, że ​​na jednej ze stóp znajdował się tatuaż przedstawiający skorpiona – taki jak miała Shannon. Szybko stało się jasne, że szczątki należą do zaginionej 28-latki, problem polegał jednak na tym, że śledczy nie mieli pojęcia jak, kiedy i dlaczego Shannon Graves znalazła się w tamtym miejscu.

Wkrótce Eshenbaughowie zostali wykluczeni z grona podejrzanych, a na celowniku policji znalazł się mężczyzna nazwiskiem Anthony Gonzalez. Zdaniem pary, to właśnie on był osobą, która przyniosła zamrażarkę do domu Eshenbaughów.

Katrina

Ze względu na brak głowy, koroner nie był w stanie określić przyczyny śmierci ofiary, a jej tożsamość została potwierdzona na podstawie odcisków palców. W międzyczasie śledczy zaczęli szukać informacji na temat Gonzaleza.

Policja dowiedziała się, że Anthony Gonzalez w rzeczywistości pseudonimem kogoś, kogo już wcześniej uważali za podejrzanego: chłopaka Shannon, Arturo Novoa. Dowiedzieli się również, że Novoa związał się z kobietą o imieniu Katrina Layton, która przeprowadziła się do niego około dwa tygodnie po tym jak ostatni raz widziano Shannon żywą. Policja wezwała parę na przesłuchanie i przeszukała ich mieszkanie. W mieszkaniu pary znaleziono tasak do mięsa, krew na ścianach i instrukcję do zamrażarki, w której znaleziono szczątki Shannon. To odkrycie wystarczyło, aby aresztować parę.

Steve

Podczas przesłuchań Arturo wielokrotnie zaprzeczał zamordowaniu Shannon i twierdził, że nie ma pojęcia, gdzie ona się znajduje. Jego partnerka również zaprzeczała, aby miała jakikolwiek udział w zabójstwie Graves. Zaprzeczania Novoa i Layton na niewiele się zdały. Policja dobrze wiedziała, że są to osoby których szukali, szczególnie po tym jak pośród rzeczy Arturo znaleziono klucz pasujący do kłódki z zamrażarki. „Teraz istniało bezpośrednie połączenie między nim a zamrażarką” powiedział detektyw Lambert.

Bardzo pomocny podczas śledztwa okazał się John (były partner Sannon). Mężczyzna rozmawiał ze znajomymi kobiety i próbował dowiedzieć się czegoś co pomogłoby ustalić jaki los spotkał jego byłą partnerkę. John dowiedział się wtedy, że przyjaciel Arturo, imieniem Steve zorganizował pewnego dnia ognisko, w którym uczestniczył również Novoa. Do ognia trafiły wtedy przedmioty wyglądające na odzież i osobiste rzeczy należące do kobiety. Kiedy policja udała się do domu Steve’a, znaleźli na jego tyłach palenisko, a w nim cenne dowody, takie jak bransoletka, należąca do Shannon.

Herrmann

Steve zeznał później, że Novoa powiedział mu, że były to ubrania należące do Shannon, a postanowił je spalić ponieważ kobieta go zdradziła i był na nią wściekły. Policja dowiedziała się od Steve’a, że na ognisku uczestniczył też inny mężczyzna, przyjaciel Arturo, Andrew Herrmann. Hermann pomagał Novoa palić ubrania Shannon.

Idąc tym tropem, policja dotarła do kobiety imieniem Jamie, która była znajomą Herrmanna i jego żony. Jamie powiedziała śledczym, że to Novoa i Layton zabili Shannon, a Hermann ją poćwiartował. Powiedziała, że ​​Layton była bardzo zazdrosna o związek Shannon z Arturo.

Kwas

Hermann zeznał, że Novoa wezwał go pewnego dnia do swojego domu, a kiedy tam dotarł, zobaczył martwą Shannon. Arturo powiedział mu wtedy, że to Katrina zabiła Shannon, uderzając ją w głowę młotkiem, a pomysł z rozczłonkowaniem ciała należał do niego. Następnie postanowili użyć kwasu siarkowego, by rozpuścić ciało. Okazało się jednak nie mieli go wystarczająco aby pozbyć się całych zwłok, wystarczyło zaledwie na głowę. Zakupili więc głęboką zamrażarkę, w której mogli przechowywać resztę jej szczątków.

Prokuratura nie potrzebowała więcej by oskarżyć Novoa i Layton za zabójstwo Shannon Graves oraz zbezczeszczenie zwłok. Jako, że groziły im wyroki śmierci, oboje zgodzili się na ugodę, dzięki której Novoa otrzymał dożywocie (z możliwością zwolnienia warunkowego po 48 latach), a Layton na 18 lat pozbawienia wolności. Hermann został skazany na 12 lat więzienia za zbezczeszczenie zwłok.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.