Let’s travel together.

Student pierwszego roku znika bez śladu ze swojego akademika – ostatnia gra Michaela Negrete

0

Michael Negrete był 18-letnim studentem pierwszego roku na UCLA (University of California, Los Angeles). Mieszkał na szóstym piętrze w akademiku Dykstra Hall. W piątek, 10 grudnia 1999 roku, Michael brał udział w imprezie organizowanej w akademiku, na której on i jego koledzy dobrze się bawili popijając margaritę i słuchając muzyki.

Zaginięcie

Po imprezie, około północy, Michael razem z kolegą z innego pokoju na tym samym piętrze, ustalili, że razem zagrają w grę online na swoich komputerach. Kolega w swoim pokoju, Michael w swoim. Około godziny 4 rano, zakończyli rozgrywkę i Michael opuścił swój pokój, aby pogratulować koledze wygranej. Po chwili, koledzy się pożegnali i poszli z powrotem do swoich pokoi. Kolega Michaela widział, jak Michael wchodzi do swojego pokoju. Był to ostatni potwierdzony raz kiedy widziano Michaela.

Około 5 godzin później, o 9 rano, współlokator Michaela obudził się i zorientował, że Michaela nie ma w pokoju. Wszystkie jego rzeczy: portfel, buty, klucze, ubrania (oprócz stroju, w którym był ostatnio widziany) oraz instrumenty muzyczne leżały na swoich miejscach. Michael wychodząc, nie zabrał z sobą czego, nawet butów. Znaleźli się świadkowie, którzy rzekomo widzieli, jak ktoś pasujący do opisu Michaela opuszcza budynek o 4:35 rano, jednak te relacje nigdy nie zostały potwierdzone.

Zaangażowanie policji

Nic nie wskazywało na to, by Michael miał wrogów. Z zebranych przez policję informacji wynikało, że Michael nie chorował i nie miał problemów z narkotykami ani alkoholem. Przesłuchano przyjaciół Michaela oraz innych mieszkańców akademika. Nie przyniosło to jednak żadnych rezultatów. Początkowo sprawę sklasyfikowano jako zaginięcie, wkrótce jednak wszczęto dochodzenie w sprawie zabójstwa.

Wskazówki

Jedyną wiarygodną wskazówką, którą otrzymała policja, była postać nieznanego tam nikomu białego mężczyzny, który podobno był widziany przez kilku studentów, w akademiku w noc zniknięcia Michaela. Po sporządzeniu i opublikowaniu portretu pamięciowego mężczyzny, policja zaapelowała do niego aby nawiązał z nimi kontakt w celu ustalenia, czy miał coś wspólnego ze zniknięciem Michaela. Niestety nikt nigdy się nie zgłosił.

This slideshow requires JavaScript.

Tropy

Policja zaangażowała w poszukiwania psy, które podążyły za zapachem Michaela aż do przystanku autobusowego, zlokalizowanego po drugiej stronie kampusu przy Sunset Boulevard i Bellagio Street. Ponadto przeszukano okoliczne śmietniki i wszystkie place budowy na terenie kampusu, nie znaleziono śladu Michaela. Na policję zgłoszono ponad 500 tropów, ale żaden z nich nie doprowadził ich do rozwiązania.

Rodzina i przyjaciele się nie poddają

Karty kredytowe Michaela nie zostały użyte po jego zaginięciu. Do rodziców chłopca zgłosiło się kilku jasnowidzów, którzy utrzymywali, że znają lokalizację ich zaginionego syna jednak żadna z otrzymanych informacji się nie potwierdziła. Rodzice Michaela zatrudnili dwóch prywatnych detektywów, aby dokładniej zbadali sprawę. Wyznaczono nawet nagrodę w wysokości 100 000 $ za informację o miejscu pobytu Michaela, nie została ona nigdy odebrana. Zespół Michaela, w którym grał na trąbce, Island Fever, zorganizował zbiórkę pieniędzy na poszukiwania kolegi.

Teorie

W 2013 r. brat Michaela, Steve, członek zespołu Steam Powered Giraffes, wspomniał o swoim bracie na swoim blogu Tumblr. Napisał o tym, o czym nie wspominają oficjalne raporty na temat jego zniknięcia. Informacje te potwierdzili jego przyjaciele. Okazuje się bowiem, że niedługo przed zniknięciem, Michael na imprezach zaczął eksperymentować z narkotykami, m.in. extasy. Dodał też, że Michael był pod wpływem extasy lub innej substancji odurzającej gdy z jakiegoś powodu opuścił akademik. Steve podejrzewa, że jego zaginięcie ma związek z narkotykami.

Inna teoria mówi, że przyjaciel jego ojca, Damon Van Dam, miał związek z zaginięciem Michaela. Mężczyzna wyglądał dość podobnie do tego z portretu pamięciowego. Zgodnie z teorią Van Dam spotkał się tej nocy z Michaelem na imprezie. Ponadto, zgodnie z wywiadem radiowym na John and Ken Show, który przeprowadzono w 2002 roku, Van Dam wspomniał, „Byłem w Los Angeles w 1999 roku, kiedy zniknął Michael Negrete, jestem przyjacielem Miguela Negrete, ojca Michaela”. Co świadczy na korzyść tej teorii?1)Van Dam znał Michaela, 2)był podobnie jak Michael zapalonym fanem gier wideo, 3) niesamowicie podobny do osoby z portretu pamięciowego, 4) był w Los Angeles kiedy doszło do zaginięcia.

Profil osoby

Michael William Negrete, urodził się 25 marca 1981 r., dorastał w Los Angeles w Kalifornii wraz z rodzicami Mary i Miguelem Negrete oraz dwoma braćmi Dave’em i Steve’em.

Rysopis: biały mężczyzna o brązowych oczach i brązowych włosach. Wzrost 173 cm, waga 58 kg. W tym czasie był studentem pierwszego roku na University of California w Los Angeles (UCLA). Mieszkał na szóstym piętrze w akademiku Dykstra Hall w kampusie, położonym w pobliżu skrzyżowania Gayley Avenue i Strathmore Boulevard. Negrete jest utalentowanym trębaczem i perkusistą.

Za 4 dni Michael kończyłby 39 lat… Gdzie jest Mike??

 

KaPaMa

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.