Let’s travel together.

Sprawa niezidentyfikowanej od 28 lat Grace Doe

0

Sumienna praca detektywa w hrabstwie McDonald doprowadziła do rekonstrukcji twarzy kobiety, która została zamordowana na drodze powiatowej 28 lat temu. Lorie Howard poświęciła setki godzin swojego czasu w ciągu ostatnich lat, próbując dowiedzieć się, kim jest „Mcdonald County Grace Doe”, aby móc przywrócić jej prawdziwe imię. Pod koniec października 1990 roku, dziesięcioletni chłopiec, powiedział rodzicom, że na terenie opuszczonego gospodarstwa, leży nie żywy człowiek. Rodzice wierzyli, że była to tylko dziecięca wyobraźnia, dlatego nie sprawdzili miejsca, o którym mówił ich syn. 2 grudnia, para zbierająca puszki, natknęła się na czaszkę owiniętą w ręcznik. Pozostałe szczątki zostały rozrzucone w promieniu kilkunastu metrów- najpewniej przez zwierzęta. 

Niektórzy ludzie, mieszkający w pobliżu polnej drogi, zeznali policjantom, że w trzecim tygodniu października, usłyszeli kobiecy krzyk, oraz dudnienie głośnego pojazdu, prawdopodobnie ciężarówki z silnikiem wysokoprężnym. Kiedy śledczy zgromadzili wszystkie dowody, wyłonił się przerażający obraz morderstwa. Kobieta, która mogła mieć 21-30 lat, została związana linami i kablami różnego pochodzenia. Węzły były bardzo skomplikowane: Jej nadgarstki, znajdujące się na plecach zostały przywiązane do jednej nogi, nylonową liną, kablem koncentrycznym, sznurem z wojskowego spadochronu, ,liną ołowianą, oraz gumkami od bielizny. Kobieta została zgwałcona, a następnie uduszona. Na kołnierzyku dżinsowej kurtki, którą miała na sobie ofiara, znaleziono pojedynczy, blond włos, który prawdopodobnie należy do sprawcy.

„Wierzę, że ten, kto zabił Grace żył lub mieszkał w okolicy, albo był dobrze zaznajomiony z tym obszarem. Nie bez powodu wybrał, wyboistą, rzadko uczęszczaną drogę, w pobliżu opuszczonego gospodarstwa” – mówiła detektyw. 

Specyfika węzłów, oraz spadochronowy sznur sprzedawany tylko na potrzeby Armii Amerykańskiej, sugeruje, że mordercą był wojskowy. W 2009 roku, po przejrzeniu każdego dowodu z pierwotnego śledztwa, detektyw Howard odkryła paznokieć w worku na dowody. Ta część ciała, nigdy nie została przetestowana, dzięki czemu skonstruowano profil DNA, a paznokieć stał się ogniwem, mogącym połączyć Grace Doe z członkiem jej rodziny. Wcześniej nie było to możliwe, ponieważ czaszka i kości denatki, zostały utracone. Zostały ponownie odzyskane z Uniwersytetu medycznego w Kolumbii.

Grace była prawdopodobnie w wieku od 20 do 30 lat. Miała brązowe włosy i piwne oczy. Była rasy mieszanej rdzenna amerykanka z rasą kaukaska. Za życia miała wykonane wiele kosztownych prac dentystycznych. W momencie odnalezienia miała na sobie dżinsową kurtkę, biały podkoszulek, niebieskie dżinsy „Lee” i białe buty sportowe marki „Fitness”. 
Spawa ta nadal czeka na swoje rozwiązanie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.