Let’s travel together.

Śmiertelna pułapka- Myślała, że samochód do którego wsiada to zamówiony przez nią Uber

1

Sprawa Samanthy Jesephson wstrząsnęła Ameryką. Zamówienie Ubera było jej wyrokiem.

 

Dziewczyna z bractwa

Samtha Josephson dorastała w Robbinsville w stanie New Jersey. W 2015 roku podczas studiowania na kierunku politologia poznała swoją wielką miłość. Ona i Greg Corbishley byli w sobie bardzo zakochani i planowali wspólną przyszłość.

Greg, rodzice oraz przyjaciele Samanthy opisali ją jako niezwykle empatyczną i zawsze chętną do pomocy, temu kto akurat znajdował się w potrzebie. Samantha należała także do kilku bractw i angażowała się w sprawy społeczne.

W 2019 r. W wieku 21 lat ukończyłaby szkołę. Marzyła, że rozpocznie jeszcze drugie studia, tym razem na Wydziale Prawa. Niestety szansa na wspaniałą przyszłość została jej brutalnie odebrana.

Wypad do baru

Greg skończył szkołę jako pierwszy i zamieszkał około godzinę drogi od Samanthy. Nie stanowiło to większego problemu dla ich związku. Rozmawiali w każdej wolnej chwili, a czas spędzali razem kiedy tylko mogli. Wolne chwile bez Grega, Samantha poświęcała paczce swoich przyjaciół i nie inaczej było z 28 na 29 marca 2019 r.

Młodzi ludzie spędzali wspólny czas w popularnym barze The Bird Dog, który słynie przede wszystkim z dobrej muzyki i stosunkowo tanich drinków. Przez całą imprezę Samantha była w stałym kontakcie ze swoim chłopakiem, dlatego kiedy zgodnie ze starym zwyczajem nie napisała mu SMS-a, że już jest w domu, od razu wiedział, że coś jest nie tak i skontaktował się z jej współlokatorami, a następnie z policją.

Zamówiła Ubera

Samanthę po raz ostatni widziano o 2:00 w nocy jak wsiadała do czarnego Chevroleta Impala. Wcześniej skorzystała z popularnej aplikacji mobilnej Uber, która służy do zamawiania usług transportu samochodowego. Widząc Chevroleta była pewna, że to zamawiany przez nią samochód, który bezpiecznie zawiezie ją do domu. Niestety Samantha była w wielkim błędzie i chwilę później znalazła się w śmiertelnej pułapce.

Złodziej

Właścicielem auta był 24- letni Nathaniel Rowland- znany już dobrze policji. W październiku 2018 r. Wraz z kolegą porwał kobietę, która stała na światłach przy przejściu dla pieszych. Mężczyźni dotkliwie ją pobili, a następnie zmusili do wypłacenia pieniędzy z bankomatu. Zmusili ją także by podała adres zamieszkania, po czym ukradli wszystkie wartościowe sprzęty takie jak np. Playstation 4. Skradzionymi przedmiotami później handlowali. Nathaniel oczekiwał własnie na proces.

W momencie, w którym nieświadoma 21- latka wsiadła do samochodu, Nathaniel wykorzystał fakt, że Chevrolet wyposażony był w specjalną blokadę dla dzieci, która uniemożliwiała otwarcie drzwi od wewnątrz…

Zmasakrowana nożem

Następnego dnia około godziny 13:00 myśliwi polujący na dzikie ptactwo natrafili na zmasakrowane ciało Samanthy. Zostało ono porzucone w  hrabstwie Clarendon, czyli 100 kilometrów od miejsca, w którym kobieta była widziana po raz ostatni. Clarendon było także poprzednim miejscem zamieszkania Nathaniela. W momencie, w którym Samantha została odnaleziona, trwały już jej poszukiwania, które zostały zorganizowane przez Grega, rodzinę, przyjaciół i współpracowników.

Przeprowadzona autopsja wykazała, że Samantha została brutalnie zamordowana. Walczyła o życie…Walczyła zaciekle o czym świadczyły rany obronne. Jeden z ciosów, które zostały zadane, przebił na wylot jej prawą dłoń, a to świadczyło tylko o tym, że kobieta próbowała się osłonić.

Patolog ustalił, że Samantha doznała 120 oddzielnych ran kłutych. Żadna z nich nie była jednak śmiertelna. Bezpośrednią przyczyną śmierci było wykrwawienie. Ludzkie ciało zawiera normalnie kilka litrów krwi, a ciało Samanthy zawierało tylko jedną łyżkę stołową. Po ataku nożownika konała od 10 do 20 minut.

Jeśli chodzi o charakter ran, to większość z nich skupiała się w tych samych miejscach i chociaż były bardzo bolesne to dość powierzchowne. Mowa tutaj o ranach na stopach, łydkach, udach, rękach. Rany na brzuchu i klatce piersiowej były już dotkliwsze. Najgorsze były jednak te, które dosięgły głowę ponieważ ostrze przebiło czaszkę. Samantha miała także zranioną tętnicę szyjną, podciętą kość gnykową oraz złamaną szczękę.

Zatrzymanie

Nathaniela zlokalizowano już następnego dnia, a wszystko za sprawą nagrania z monitoringu, na którym bardzo dobrze było widać moment, w którym kobieta wsiadła do jego samochodu. Okazało się także, że na kilka godzin po morderstwie, mężczyzna usiłował sprzedać jej telefon- bezskutecznie. Dotarto także do rzeczywistego kierowcy Ubera, który dotarł na miejsce dwie minuty po tym jak Samantha odjechała…

W momencie zatrzymania, Nathaniel próbował uciekać jednak szybko został obezwładniony. W jego samochodzie zabezpieczono pojemnik z wybielaczem i inne chemikalia, którymi najpewniej planował wyczyścić ogromne plamy krwi, które znajdowały się na tylnym siedzeniu. W aucie zabezpieczono także telefon zamordowanej, natomiast kosz na śmieci znajdujący się na tyłach domu podejrzanego, skrywał kolejne obciążające go dowody, w tym gumowe rękawiczki i poplamiony krwią nóż.

Proces i następstwa

Proces Nathaniela rozpoczął się 20 lipca 2021 r. Mężczyzna odmówił złożenia wyjaśnień, a siedem dni później został uznany za winnego porwania i zamordowania Samanthy Josephson i skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Po śmierci Samanthy jej rodzice założyli fundację What’s My Name. Działa ona na rzecz edukacji ludzi w zakresie bezpieczeństwa wspólnych przejazdów.

Aresztowanie – <— Link

 

This slideshow requires JavaScript.

 

 

1 komentarz
  1. PrawdaWOczyKole mówi

    nie doszedłem jeszcze do zdjęć, a już wiedziałem jaki „pigment” bedzie miał sprawca… BLM… hatfu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.