Let’s travel together.

Śmiertelna ofiara członków zakonu okultystycznego ze Szwecji. Po 7 latach na wolności

1

Kiedy policja po raz pierwszy rozpoczęła śledztwo w sprawie zabójstwa Josefa Bena Meddoura, głównym podejrzanym w sprawie był jego chłopak; nie jest to niczym niezwykłym, ponieważ sprawcami zabójstw często bywają osoby znane ofiarom.

Jednak tym razem policja myliła się swojej teorii. Prawda okazała się być zupełnie inna, w rzeczywistości Josef został zamordowany przez dwóch nieznanych sobie satanistów.

Wieża ciśnień

23 lipca 1997 r. 16-letni chłopak wybrał się na spacer po parku Keillers w Göteborgu w Szwecji. Podczas spaceru nastolatek, wszedł do starej wieży ciśnień znajdującej się na terenie parku. Po pewnym czasie jego wzrok przykuła postać mężczyzny leżącego u podstawy budynku.

Mężczyzna leżał zupełnie nieruchomo, a chłopiec  podszedł do leżącego na ziemi człowieka i próbował go obudzić; początkowo myślał, że mężczyzna jest pijany i nieprzytomny. Wkrótce zdał sobie jednak sprawę, że leżący twarzą w dół człowiek nie śpi; on był martwy.

Josef

Wezwano policję, która szybko ustaliła, że ofiara została dwukrotnie postrzelona; jeden strzał został wymierzony w jego plecy, a drugi w głowę. Pierwsza kula dotarła bezpośrednio do jego serca. Śledczy znaleźli również czapkę leżącą w pobliżu ofiary. Policja nie była w stanie zidentyfikować mężczyzny, ponieważ nie miał on żadnego dokumentu tożsamości, ale wkrótce okazało się, że był to 36-letni Josef Ben Meddour.

Właściciel sklepu znajdującego się w pobliżu parku powiedział policji, że ofiara nazywa się Josef i często przebywa w towarzystwie mężczyzny o wyglądzie sugerującym fińskie pochodzenie. Dzięki tym zeznaniom policja była w stanie zidentyfikować Josefa Meddoura. Josef był obywatelem Algierii i osiadł w Szwecji około dziesięć lat wcześniej. Jak się okazało, Meddour był członkiem społeczności nieheteronormatywnej, a mężczyzna o wyglądzie Fina był jego chłopakiem.

Śledztwo

Policja rozpoczęła śledztwo w sprawie morderstwa, a ich pierwszym podejrzanym był chłopak Josefa. Czapka znaleziona obok ciała Josefa należała do jego chłopaka, a para często toczyła gorące kłótnie, co czyniło chłopaka Josefa głównym podejrzanym. Z czasem jednak został oczyszczony z wszelkich podejrzeń.

Następnie śledczy dowiedzieli się, że wieczorem 22 lipca Meddour spotkał się bojownikami algierskiej organizacji islamskiej GIA. Ponieważ sam Meddour był znany ze swojego sprzeciwu wobec GIA, policja rozważała możliwość zabójstwa na tle politycznym. Przesłuchano w te sprawie wielu ludzi, ale nie przyniosło to oczekiwanego przełomu, a śledczy szybko zorientowali się, że zmierzają w złym kierunku. I taki stan rzeczy utrzymywał się do grudnia 1997 r.

Zgłoszenie

15 grudnia 1997 roku, na komisariat policji w Sztokholmie zgłosiła się kobieta, która opowiedziała funkcjonariuszom o swoim chłopaku, który ją pobił i zagroził, że ją zabije. Podczas przesłuchania zdradziła im coś, dzięki czemu śledztwo w sprawie zabójstwa Josefa mogło ponownie ruszyć z miejsca.  Kobieta zeznała, że ​​partner wyznał jej kiedyś, że to on i jego przyjaciel są odpowiedzialni za śmierć Josefa Bena Meddoura…

Nemesis i Jon

Jej chłopakiem był 20-letni Nemesis Khoshnood-Sharis, znany również jako Vlad, a jego wspólnikiem był 22-letni Jon Nödtveidt. Mężczyzna pochodzi z irańskiej rodziny imigrantów, a jego prawdziwe nazwisko brzmi Amir (Shain) Khoshnood-Sharis i spekuluje się, że to on był założycielem Misanthropic Luciferian Order i sygnatariuszem głównych ksiąg Zakonu posługującym się pseudonimem Frater Nemidial, a później NA-A.218. MLO to tajemny zakon okultystyczny założony w Szwecji w 1995 roku i później przemianowany na Temple of the Black Light.

Wspólnik Vlada, był również członkiem rzeczonego Zakonu, a twórczość artystyczna Jona nawiązywała do jego wierzeń.

Urodzony 28 czerwca1975 roku, Jon Andreas Nödtveidt  był szwedzkim wokalistą, muzyk, kompozytor i instrumentalista. Znany z występów w death/black metalowej grupie muzycznej Dissection, której był współzałożycielem. Płyta Dissection Reinkaos z 2006 roku, ściśle nawiązuje do założeń MLO, a teksty do niej miał rzekomo napisać Frater Nemidial.

Zeznania dziewczyny

Wróćmy do opowieści dziewczyny Jona. Kobieta przekazała policji to, co powiedział jej Vlad;  Noc z 21 na 22 lipca 1997 r., spędzili z Vladem i znajomymi pijąc w różnych pubach i klubach w Göteborgu. Wczesnym rankiem znajomi wrócili do domu, podczas gdy Nödtveidt i Vlad zaczęli wędrówkę po centrum miasta. Wtedy spotkali na swojej drodze Josefa.  Zaczepił ich i spytał, czy są satanistami, co Josef wywnioskował ze względu na ich ubranie. Vlad i Jon potwierdzili, więc Josef poprosił aby opowiedzieli mu o tym, ponieważ chciał dowiedzieć się więcej o ich wierzeniach. Postanowili porozmawiać z nim o tym w mieszkaniu Jona.

Park

Mężczyźni szybko zorientowali się, że Josef był innej orientacji seksualnej, czego nie pochwalali i wyraźnie zmienił się ich stosunek do nieznajomego. Mężczyzna wyczuł to i nie chciał wejść do domu Jona. Zaproponowali wtedy, że zamiast tego porozmawiają w Keillers Park. Ale najpierw Jon udał się do swojego mieszkania i zabrał z niego pistolet oraz paralizator. Kiedy przybyli do Keillers Park, Vlad próbował unieruchomić Josefa paralizatorem, ale mu się to nie udało. Josef zrozumiał, co próbowali zrobić i zaczął przed nimi uciekać.

Dwa strzały

Nie jest jasne, kto zastrzelił Josefa, ale jeden z nich oddał jeden strzał w plecy Josefa gdy ten biegł, a drugi w głowę, gdy już leżał na ziemi.

Vlad i Jon zostali aresztowani, a informacje o satanizmie praktykowanym przez mężczyzn potwierdziły się, gdy policjanci przeszukując ich mieszkania, znaleźli satanistyczne ołtarze, a w mieszkaniu Vlada znaleziono ludzką czaszkę. Policja dowiedziała się również, że Vlad był założycielem MLO, oraz, że wspominał o chęci złożenia ofiary z człowieka.

W domu jednego z mężczyzn znaleziono zakrwawione noże i siekierę. Panowie przyznali się do mordowania zwierząt domowych (w szczególności kotów) i picia ich krwi*.

Nienawiść

Zarówno Vlad, jak i Jon przyznali się do zabójstwa Josefa Bena Meddoura. Nie jest jasne, jaki był motyw zabójstwa, ale szwedzka policja zaklasyfikowała morderstwo jako przestępstwo z nienawiści. Jon został skazany na osiem lat więzienia za nielegalne posiadanie broni palnej i pomoc w zabójstwie; jednakże jego wyrok później zmieniono na dziesięć lat więzienia. Vlad został skazany na dziesięć lat więzienia za morderstwo, przemoc wobec swojej dziewczyny, nielegalne posiadanie broni palnej i profanację zwłok.

Wolność

Panowie zostali zwolnieni z więzienia w 2004 roku. Niewiele wiadomo o życiu Vlada po wyjściu na wolność, natomiast Jon 13 sierpnia 2006 roku popełnił samobójstwo w swoim mieszkaniu. Kiedy jego ciało odkryła policja otoczone było świecami, a przy zwłokach leżała książką rytualna Zakonu.

Tuż przed odebraniem sobie życia, powiedział jednemu ze swoich przyjaciół, że wyjeżdża na jakiś czas do Transylwanii. Według członków zespołu za samobójstwem nie stała żadna forma depresji, ale uznał swoje cele za spełnione i postanowił je zakończyć.

Odnośnie swoich poglądów na samobójstwo Nödtveidt kiedyś powiedział:

Satanista decyduje o własnym życiu i śmierci i woli wychodzić z uśmiechem na ustach, kiedy osiągnął szczyt życia, kiedy dokonał wszystkiego i dążył do przekroczenia tej ziemskiej egzystencji. Ale zakończenie własnego życia z powodu smutku lub nieszczęścia jest całkowicie nie szatańskie. Satanista umiera silny, nie z powodu wieku, choroby czy depresji, i wybiera śmierć przed hańbą! Śmierć jest orgazmem życia! Więc żyj odpowiednio życiem, tak intensywnym, jak to tylko możliwe!

Następstwa

W 2013 roku, 16 lat po zamordowaniu Josefa Bena Meddoura, jego chłopak udzielił wywiadu podczas którego powiedział; Każdego wieczoru zapalam świecę i kupuję świeże kwiaty. Zniknęła moja chęć do życia, a kiedy spotykam swoją rodzinę, udaję, że wszystko jest w porządku. Tęsknię za Josefem.

Brat Nödtveidta, Emil „Nightmare Industries” Nödtveidt, gitarzysta i klawiszowiec zespołu Deathstars, napisał utwór zatytułowany „Via the End” tej nocy, kiedy usłyszał o samobójstwie Jona. Piosenka pojawiła się jako piąty utwór na trzecim albumie Deathstar Night Electric Night .

This slideshow requires JavaScript.

*Tutaj znajdują się dokumenty sądowe, i z przesłuchań, w których oskarżeni opowiadają o swojej zbrodni oraz mordowaniu zwierząt (języku szwedzkim)

Autor: Kasia Magierska.

1 komentarz
  1. KINKY TAIL mówi

    Co za debile dramat!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.