Let’s travel together.

Skradziony samochód, samobójstwo i czerwona lodówka. Zagadkowa sprawa zaginięcia trzylatki.

0

Reachelle nazywana przez bliskich „Peanut” ostatni raz była widziana w domu swojej ciotki 16 maja 2006 roku. Następnego dnia po dziewczynce nie było już śladu, a zagadka jej zaginięcia do dnia dzisiejszego pozostaje nierozwiązana.

Reachelle Marie Smith urodziła się 09.10.2002 roku i w chwili opisywanych wydarzeń mieszkała u swojej ciotki Stephanie Smith, która była jej prawną opiekunką. Nie jest jasne, dlaczego matka dziewczynki nie sprawowała w tamtym czasie nad nią opieki. Stephanie widziała śpiącą Reachelle 16 maja 2006 roku o godzinie 22:30, a gdy obudziła się następnego ranka, po dziewczynce nie było już śladu. Współlokator Stephanie, Leigh Cowen, poinformował kobietę, że to jego matka zabrała Reachelle oraz, że dziewczynka będzie tam przez kilka dni.

Reachelle

Nie było to niczym niezwykłym, ponieważ Leigh był traktowany przez rodzinę Smith jak członek rodziny, a malutka Peanut często spędzała czas z jego mamą. Mężczyzna był bardzo zżyty z Reachelle, a nawet twierdził, że jest jej ojcem, chociaż nie był z nią w najmniejszym stopniu spokrewniony. Stephanie uwierzyła w jego historię, ale zaczęła się niepokoić, gdy mijały kolejne dni, a Reachelle nie wracała do domu.

22 maja 2006 roku, Cowen zniknął. Zanim jednak do tego doszło, mężczyzna ukradł należącą do Stephanie turkusową furgonetkę marki Ford z 1995 r z tablicami rejestracyjnymi Dakoty Północnej o numerze HAY 548. Smith zadzwoniła wtedy do jego matki i dowiedziała się, że​ kobieta nie widziała w ostatnich dniach Reachelle, nie odebrała jej z domu ciotki i nie miała pojęcia, gdzie dziewczynka może się znajdować. Stephanie zgłosiła zaginięcie dziecka na policję, a głównym podejrzanym w tej sprawie stał się Cowen.

Cowen i Reachelle

Podejrzewano, że mężczyzna mógł zabrać Reachelle do Kansas, gdzie mieszka jego rodzina, ale ta teoria została obalona, ​​gdy 23 maja skradziona furgonetka została zlokalizowana w Narodowym Rezerwacie Przyrody Upper Souris w Dakocie Północnej. W pojeździe znaleziono ciało Cowena, który odebrał sobie życie, zatruwając się tlenkiem węgla.

Policja dokładnie przeszukała okolicę, gdzie znaleziono samochód, ale po Reachelle nie było śladu. Szokującego odkrycia dokonano jednak w piwnicy domu Stephanie, którą zamieszkiwał Cowen. Psy policyjne doprowadziły funkcjonariuszy do dużej czerwonej lodówki, wewnątrz której znajdował się amoniak, szmaty i „znaczna” ilość krwi. Jak się później okaże, krew należała do Reachelle, co wskazywało na to, że dziewczynka doznała poważnego uszkodzenia ciała.

W sprawie zaginięcia Peanut nigdy nikogo nie aresztowano, i nie znaleziono innych podejrzanych. W 2021 roku, piętnaście lat po zniknięciu Reachelle, władze stwierdziły, że istnieją „przekonujące” i „przytłaczające” dowody na to, że Leigh Cowen zamordował trzylatkę, dodając, że „nie ma innego, wiarygodnego wytłumaczenia” jej zaginięcia. Śledztwo w tej sprawie zostało zamknięte, mimo iż ciała dziewczynki nigdy nie znaleziono…

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.