Let’s travel together.

Skomplikowana relacja miłosna, która skończyła się brutalnym morderstwem

0

Nastoletnia miłość może być trudna, szczególnie jeśli jest się jedną z osób, emocjonalnie zaangażowaną w kogoś, kto jest już w związku. Bywa to jeszcze trudniejsze, jeśli jest się innej orientacji, a uczucie po czasie zmienia się w obsesję. Śledczy początkowo nie wiedzieli, że ciało które znaleźli, należało do młodej, zakochanej kobiety. Historia ta jest opowieścią o okrucieństwie, które zrodziło się z zazdrości.

Przeprowadzka

W 1997 roku w Wirginii, policja odkryła ciało 18-letniej dziewczyny. Leżała w błocie, zwinięta w kłębek z dłońmi, złożonymi pod policzkiem. Była w samej bieliźnie i wyglądała jakby spała. Dziewczyna nazywała się Stacey Hanna i w rzeczywistości została zamordowana. Ktokolwiek to zrobił, okaleczył jej ciało. Stacey została brutalnie pobita, miała wiele ran kłutych i ciętych, a jej czaszka była pęknięta. Kim ona była i jak doszło do tego okropnego morderstwa?

Historia dziewczyny w błocie zaczęła się kilka miesięcy wcześniej, kiedy 18-letnia Stacey przeprowadziła się z Richmond w stanie Wirginia do Lynchburga. Początkowo przyjechała tylko po to aby pomóc przyjaciółce w przeprowadzce, ale wkrótce poznała nowych przyjaciół i zrozumiała, że lubi to miejsce. To była jej szansa na niezależność więc postanowiła zostać i zamieszkać z 19-letnią Kelly Tibbs i inną kobietą. Stacey i Kelly były innej orientacji, dlatego najczęstszymi gośćmi w ich domu były właśnie kobiety z tego samego kręgu: Dominica Winckler, Stephanie Cull i dziewczyna Kelly – Tracy Bitner.

Obsesja na punkcie współlokatorki

Z czasem przyjaźń Kelly i Stacey zaczęła przeradzać się w coś więcej – przynajmniej w umyśle Stacey. W rzeczywistości Kelly nadal była związana z Tracy i nie planowała zmian, a zdesperowana 18- latka, której uczucie przerodziło się w obsesje, starała się zakończyć związek tych dwóch dziewcząt. Posunęła się nawet do kłamstwa, które miało tragiczny skutek. Pewnego dnia powiedziała Kelly, że jej dziewczyna spotyka się z kimś innym. Sądziła, że to zadziała. Oczywiście Kelly porozmawiała ze swoją dziewczyną i odkryła, że ​​to nieprawda. Była wściekła na Stacey i chciała się zemścić. Na nieszczęście dla Stacey, wszystkie cztery kobiety postanowiły dać jej nauczkę.

Zwabiona w zasadzkę

Kilka tygodni później Tibbs, Bitner, Winckler i Cull zaprosiły Stacey na imprezę. Ta, podekscytowana wizją spędzenia wspólnego czasu z kobietami takimi jak ona, przyjęła tą propozycję bez zawahania. W rzeczywistości nie było żadnej imprezy, a dziewczyny wywiozły Stacey w odosobnione miejsce, gdzie bezkarnie mogły się nad nią znęcać. W pewnym momencie, cztery kobiety powaliły przerażoną Stacey na ziemię i zaczęły ją kopać po całym ciele. Jedna z nich zrzuciła na jej głowę cegłę, co spowodowało pęknięcie czaszki. Jakby tego było mało, cięły i dźgały jej ciało nożykiem do papieru, a po wszystkim, włożyły zakrwawioną i nieprzytomną do bagażnika.

W przydrożnym rowie

Przyjaciółki pomyślały nawet by zawieźć Stacey do szpitala, jednak szybko doszły do wniosku, że jest to dla nich zbyt ryzykowne: „Musimy się jej pozbyć, bo inaczej nas zamkną” – powiedziała jedna z dziewcząt.To prawda. Z powodu krzywdy jaką wyrządziły tej biednej dziewczynie, z całą pewnością trafiły by do  więzienia, a do tego dopuścić nie mogły. Jeździły więc samochodem przez kolejne 30 minut, zanim zatrzymały się na leśnej ścieżce. Stephanie Cull, która była głównym prowodyrem całego zdarzenia, postanowiła zostać w samochodzie, podczas  gdy pozostała trójka, postanowiła skończyć ze Stacey. Wciąż żywa, ale nieprzytomna, została wciągnięta do rowu, w którym została dźgnięta nożykiem do papieru około 65 razy. Po wszystkim Tracy poderżnęła jej gardło, przecinając tchawicę. W tym przydrożnym rowie, bezradna, krwawiąca z setek ran Stacey zmarła.

Duma

Tracy Bitner – dumna z siebie, że pokonała nierządnicę, która próbowała ukraść jej dziewczynę, często i głośno mówiła o tym co zrobiły: „Poderżnęłam jej gardło i czułam się z tym dobrze”. Jednej z koleżanek chwaliła się nawet, że krzyczała na Stacey, gdy ją zabijała: „Oddaj mi swoje serce s***o!!! Dlaczego nie umierasz?” Opowieści te szybko rozprzestrzeniły się w sąsiedztwie, co doprowadziło do aresztowania czwórki kobiet. Tracy wydawała się być szczęśliwa, że jeszcze raz może opowiedzieć o wszystkim co zrobiła. Morderczyni nie pominęła, żadnego szczegółu tego okrutnego morderstwa. Z uśmiechem na twarzy opowiadała o tym jak Stacey błagała o możliwość wykonania ostatniego telefonu do mamy. Chciała powiedzieć jak bardzo ją kocha. Odmowa tej prośby, przemawiała za wybitnym okrucieństwem.

Chciał kary śmierci

Główny zastępca rzecznika praw obywatelskich, który byłby prokuratorem w sprawie, ogłosił, że będzie walczył o karę śmierci dla Winckler i Bitner, ponieważ ich rola w ataku była najbardziej gwałtowna. Było to odważne oświadczenie, ponieważ jedyną kobietą, która kiedykolwiek zginęła na krześle elektrycznym w Wirginii była 17-letnia Virginia Christian, a miało to miejsce w 1912 roku … Ostatecznie zadecydowano, że skazanie tych młodych kobiet na śmierć, to zbyt dalekie posunięcie. Dominika Winckler, Tracy Bitner i Kelly Ann Tibbs zostały skazane na dożywotnie więzienie. Jeśli chodzi o Stephanie Cull, która pomagała w morderstwie, ale nie zadała żadnych śmiertelnych ciosów, została skazana na 20 lat więzienia. Wyszła na wolność w 2015 r.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.