Let’s travel together.

Seryjna morderczyni czy oszustka? Nastolatka mówi o swoich zabójstwach „po 22 przestałam liczyć”

0
Nastolatka czcząca Szatana została oskarżona o zamordowanie 42-letniego mężczyzny, którego zwabiła przez ogłoszenie na portalu Craigslist. Po aresztowaniu przyznała się do popełnienia większej ilości morderstw ale jak sama mówi, nie wie ilu dokładnie ponieważ, po 22 przestała liczyć.

Miranda Barbour, 19 lat, i jej mąż, Elytte Barbour, 22 lata, zostali oskarżeni o zamordowanie Troya LaFerrary poprzez pchnięcie nożem i uduszenie. Rzecz miała miejsce w listopadzie 2013 roku, w Pensylwanii, po tym, jak mężczyzna odpowiedział na ofertę  zamieszczoną na portalu z ogłoszeniami. Dziewiętnastolatka oferowała tam swoje „kobiece towarzystwo”.

Po aresztowaniu, Barbour stwierdziła, że dwóch innych mężczyzn ledwo uniknęło śmierci z rąk jej i jej męża. Mężczyźni również odpowiedzieli na ogłoszenie ale nie pojawili się na umówionym spotkaniu. „Próbowałam kilka razy, ale nigdy się nie udało – powiedziała Barbour w wywiadzie dla  pewnej gazety. „Wiedziałam, że my (ona i jej mąż Elytte Barbour) będziemy to robić od dnia, w którym się spotkaliśmy, i próbowaliśmy, ale tamci się po prostu nie zjawiali”.

Trauma 4-latki

Wykorzystywanie seksualne przez wujka , przynależność do sekty, nękanie przez satanistę dwa razy starszego od siebie, uzależnienie od narkotyków, rozwód rodziców oraz kilka pobytów w zakładzie psychiatrycznym. To wszystko, a nawet więcej niewiarygodnych rzeczy przydarzyło się jednej dziewczynie w przeciągu niespełna 19 lat.

Zarówno Miranda, jak i jej matka mówią o wpływie gwałtu, jakiego dziewczyna doznała w wieku czterech lat, na całą ich rodzinę. Sprawcą tego czynu jest były członek armii amerykańskiej Richard Fernandez, przestępca seksualny, który był w związku z ciotką Mirandy, Melissą. Elizabeth, mama Mirandy powiedziała: „To było złe. Nigdy nie pozwoliłam (jej) przesiadywać nigdzie poza domem mojej siostry, a kiedy się dowiedziałam o tym co jej zrobił, byłam zdruzgotana”. Kiedy sprawa wyszła na jaw, Fernandez został skazany na 10 lat więzienia za napaść seksualną pierwszego stopnia na nieletniego.

Mężczyzna został zwolniony po około sześciu latach, w 1998 roku, ale w 2011 roku został ponownie aresztowany za rozpowszechnianie pornografii dziecięcej. Fernandez przebywa obecnie w więzieniu.

Dorastanie

Po tym incydencie Barbour, jej matka Elizabeth, ojciec Sonny i starsza siostra Ashley przeprowadzili się kilkaset mil na południe, do rejonu Wasilla/Palmer na Alasce, w dzielnicy Matanuska-Susitna. Życie rodziny zdawało się uspokajać, a obie córki uczęszczały do ​​lokalnych szkół.

Jednak intensywna trauma, jakiej doznała Barbour, zawsze była obecna w jej umyśle, a kiedy skończyła 12 lat, zaczęła się ujawniać w najgorszy możliwy sposób.

Miranda zaczęła uciekać z domu i szybko wpadła w szpony 25-letniego satanisty znanego jako Forrest. Elizabeth opowiada: „(Miranda) uciekła z domu, gdy miała 12 lat. Zaangażowała się w znajomość z facetem, który interesował się satanistycznymi rzeczami, a kiedy pewnego dnia wróciła do domu, powiedziała mi, że ON teraz ją ma.

„Zapytałam ją, o czym ona mówi, a ona mi powiedziała, że teraz należy do tego mężczyzny i musi robić wszystko, co on każe. Powiedziała, że ​​oznakował ją, wycinając jej swastykę na karku i jego imię na jej udzie. Powiedziała mi, że ten mężczyzna jest jej władcą”. Według matki, Miranda przyznała, że zaczęła się prostytuować w wieku 12 lat.

Na dno

Od tego momentu dziewczyna zaczęła się szybko staczać. Rzadko uczęszczała do szkoły, jej rówieśnicy ledwie ją pamiętają. Jej ojciec Sonny potwierdził, że dziewczyna uzależniła się od heroiny, a ona sama twierdzi, że ​​zaszła w ciążę i została poddana brutalnej aborcji przez członków satanistycznego kultu.

Barbour utrzymuje, że to jej satanistyczny mistrz Forrest nauczył ją zabijać – pierwszy raz dokonała tego, zabijając człowieka na Alasce. „To było w zaułku, a on go postrzelił – powiedziała – Potem powiedział, że teraz moja kolej. Nienawidzę broni. Nie używam broni. Nie mogłam tego zrobić, więc podszedł do mnie, położył swoje ręce na moich,  razem pociągnęliśmy za spust. A potem zabijałam sama.”

Policja na Alasce twierdzi jednak, że nie mają odnotowanego takiego przypadku morderstwa, który odpowiadałby temu opisanemu przez dziewczynę.

Fakt czy fantazja?

Miranda mówi, że od tamtej pory polubiła mordować i wpadła w szał zabijania na terenie kilku stanów.

Jej ojciec twierdzi: „Nie wierzę jej. Nie ma mowy. Incydent z bronią, o którym mówiła, jest możliwy. Ale mogę obiecać, że była tylko raz w Kalifornii i Teksasie kilka razy i za każdym razem była tam z nami. Myślę, że incydent na Alasce jest możliwy, dlatego, że Miranda uciekła z domu co najmniej dwa razy, o ile pamiętam, za każdym razem nie było jej przez około 2 dni. Raz gdy miała 13 lat, a raz rok później, kiedy miała 14 lat. Nie wiem co robiła w tym czasie.”

Dodał: „Nie wierz za bardzo w to, co mówi Miranda. Ona ma na swoim koncie długą historię kłamstw, manipulacji i nieuczciwości. Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby znaleziono jakiekolwiek dowody dotyczące innych ofiar w stanach Alaska, Teksas, Kalifornia i Karolina Północna. Dokładne śledztwo prawdopodobnie pokaże, że ta kultowa historia to fikcja. Miranda żyje w świecie fantasy stworzonym we własnym umyśle. Pragnie uwagi, jest samolubna, nieuczciwa i manipuluje ludźmi.”

North Star

Ten pogląd popiera przyjaciółka rodziny, Kelsey Solnick. Powiedziała: „Ani przez chwilę nie wierzyłam, że Miranda jest seryjną morderczynią. Miała depresję i problemy. Wszystko inne to tylko jej fantazja.”

Kelsey powiedziała, że rodzice kilkukrotnie umieszczali Mirandę w centrum psychiatrycznym North Star w Anchorage, szukając pomocy w związku z problemami psychicznymi dziewczyny i jej uzależnieniem.

Matka Kelsey, Nancy, dodała: „Została umieszczona w North Star z powodu problemów z narkotykami i jej zachowaniem. Spędziła tam większość swojego nastoletniego życia.”

This slideshow requires JavaScript.

Ciąża

Pozostając niezmiennie pod wpływem Forresta i kultu satanistycznego, Miranda zaszła w ciążę w wieku 17 lat. Dziewczyna twierdzi, że ojciec jej dziecka nie żyje jednak te informacje nie są potwierdzone. Matka nastolatki mówi, że istnieje kilku potencjalnych mężczyzn, z których każdy mógł być ojcem jej wnuczki. Ten okres zbiegł się z rozpadem małżeństwa Elizabeth i Sonny’ego. Nancy Solnick uważa, że te wydarzenia ​​przyczyniły się do pogorszenia zachowania i stanu psychicznego Barbour.

Po rozwodzie rodziców w 2011, roku Elizabeth postanowiła wysłać córkę do jej wuja Arlina Fletchera i jego żony LaRea, do Karoliny Północnej. Wydawało się, że tam ciężarna nastolatka odżyła i się ustatkowała. Urodziła córkę Arię i zakochała się w swoim dziecku, publikowała jej zdjęcia na Facebooku.

Mąż

W Karolinie Północnej Miranda poznała Elytte Barbour. Elizabeth mówi, że jej córka wciągnęła swojego nowego mężczyznę do świata satanizmu. Wyjaśniła: „Powiedziała mi, że mu się to podoba. ”

Para pobrała się w październiku 2013 r., a dokładnie trzy tygodnie później, w drugą rocznicę rozwodu jej rodziców, rzekomo zamordowali 42-letniego Troya.

Opowieści Mirandy

W swoim pierwszym wywiadzie udzielonym 14 lutego 2014 roku z więzienia, Barbour stwierdziła, że ​​zabiła co najmniej 22 osoby w ciągu sześciu lat ale zaznacza, że ofiar nie było więcej niż 100. Do morderstw miało dojść na Alasce, w Teksasie, Karolinie Północnej i Kalifornii i zdaniem oskarżonej miały związek z satanistycznym kultem, który wyznawała.

Dziewczyna chętnie rozmawiała ze śledczymi i powiedziała, że ​​jest gotowa pokazać im, gdzie ukryła ciała. „Szukają całych ciał. Ale nie znajdą żadnego. Znajdą tylko ich części.” 

Lokalni śledczy poważnie podeszli do zeznań dziewczyny, ale po sprawdzeniu oznajmili, że nie znają żadnych przypadków nierozwiązanych zabójstw w rejonach wskazanych przez Mirandę.

Barbour zeznała, że ​​porzuciła niektóre części ciał w Big Lake na Alasce, a także w Mexico Beach na Florydzie, gdzie – jak twierdzi – pracowała w wieku 15 lat jako tancerka go-go. Powiedziała także, że porzuciła jedno ciało na autostradzie międzystanowej nr 95 w pobliżu Raleigh w Karolinie Północnej.

Dexter i satanizm

Miranda wyjaśniła, że po dokonaniu pierwszego zabójstwa odkryła swoje mordercze alter ego i nazwała się „Super Miranda”, powiedziała również, że ​​ma swój ulubiony nóż na którym robi nacięcia – po jednym dla każdej ze swoich ofiar.

Morderczyni przyznała, że podobnie jak fikcyjny seryjny morderca Dexter, ​​zabijała tylko złych ludzi – tych, którzy wykorzystywali dzieci lub kradli pieniądze, a wyznawany przez nią satanizm, napędzał ten morderczy szał.

Były współlokator Barbour powiedział, że nastolatka posiadała dwie fiolki nasienia należącego do jej męża i że używała ich do masturbacji podczas satanistycznego rytuału.

Barbour twierdzi, że dołączyła do kultu na Alasce, w wieku zaledwie 13 lat a następnie spędziła kolejne lata swego nastoletniego życia na mordowaniu na terenie całego kraju.

Opinia męża

Elytte Barbour powiedział, że Miranda regularnie oferowała swoje usługi w internecie, jako dziewczyna do „towarzystwa” biorąc za to od 50 do 850 USD za godzinę. Mężczyzna powiedział, że mu to nie przeszkadzało, ponieważ spotkania między jego żoną a klientami obejmowały jedynie rozmowy.

„Ona nie jest prostytutką” – powiedział. „To, co robi, to spotkania z mężczyznami, którym się rozpadły małżeństwa lub nie mają nikogo w życiu, ona po prostu spotyka się z nimi i prowadzi uroczą rozmowę”.

Początkowo Miranda powiedziała policji, że zabiła Troya w akcie samoobrony po tym, jak rzekomo mężczyzna zaczął ją obmacywać. Ale jej mąż, Elytte Barbour, opowiedział policji inną historię, powiedział, że wspólnie zaplanowali zabójstwo nieznajomego mężczyzny. On trzymał La Ferrarę, podczas gdy jego żona dźgała go nożem.

Zabójstwo

Miranda Barbour została aresztowana jako pierwsza, po tym jak policja prześledziła ostatnie połączenia LaFerrary. Okazało się wtedy, że mężczyzna dzwonił na jej numer komórkowy niedługo przed śmiercią.

Umówiła się z nim 11 listopada 2013 roku, w centrum handlowym. Elytte Barbour mówi, że ukrył się pod kocem w samochodzie i siedział tam dopóki jego żona nie dała mu sygnału. Wtedy napadł LaFerrarę i przytrzymywał go za pomocą przygotowanej wcześniej linki, podczas gdy jego drobna małżonka wielokrotnie go dźgała mężczyznę nożem. Po dokonaniu zbrodni para udała się do klubu ze striptizem, aby świętować 22 urodziny Elytte. Ciało LaFerrary zostało odkryte następnego ranka w zaułku, przez mieszkankę Sunbury, Brittany Settler.

W dniu morderstwa małżeństwo, wybrało się na zakupy do sklepu Wal-Mart, aby nabyć worki na śmieci, środki do czyszczenia dywanów, ręczniki papierowe i pokrowce na siedzenia. Mieli zamiar wyczyścić samochód z krwi ofiary. Dziewczyna powiedziała, że krwi było tak dużo, że nie byli w stanie wszystkiego usunąć.

Mówił złe rzeczy

Pamiętam wszystko”, opowiada Miranda Barbour o zabójstwie. „To jest jak oglądanie filmu”.

Powiedziała, że ​​zgodziła się uprawiać z nim seks za 100 USD. Spotkali się na parkingu Susquehanna Valley Mall w Hummels Wharf i pojechali prawie sześć mil do Sunbury. W pewnym momencie dziewczyna, podobno planowała wypuścić mężczyznę z samochodu ale ostatecznie zmieniła zdanie.

„Okłamałam go i powiedziałam, że skończyłam 16 lat”, powiedziała. „A on odpowiedział mi, że to jest OK. Gdyby powiedział „nie”, że nie dobijemy interesu, pozwoliłabym mu odejść. ”

„Mówił złe rzeczy” – powiedziała. „A potem sprawy wymknęły się spod kontroli.”

Miranda Barbour powiedziała, że ​​nie obchodzi jej, czy ludzie jej wierzą. Powiedziała, że ​​nie odczuwa wyrzutów sumienia w stosunku do swoich ofiar, ponieważ ​​zabiła tylko „złych ludzi”.

Gdzie leży prawda?

18 września 2014 r. Miranda i jej mąż zostali skazani na dożywocie bez możliwości  wcześniejszego zwolnienia warunkowego.

Niezależnie od tego czy Miranda mówi prawdę czy kłamie, jedno jest pewne, Barbour jest głęboko zaburzoną osobą. Dziewczyna sama przyznaje, że nie chce wyjść na wolność bo wie, że będzie dalej mordować.

W tej sytuacji oczywiste jest, że jej trudne dzieciństwo przyczyniło się do tego, że stała się chorą fantastką lub jednym z najbardziej płodnych seryjnych morderców w kobiecej skórze, jakich Ameryka kiedykolwiek widziała.

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.