Let’s travel together.

Sekcja zwłok wykazała, że ​​nastolatka zmarła z powodu pęknięcia czaszki- sprawa Dany

0

14 grudnia 1981 roku czternastoletnia Dana Bradley zniknęła w portowym miasteczku w Kanadzie, St. John’s, w którym mieszkała. Dana zdecydowała się na podróż autostopem z domu przyjaciela około godziny 17:00. Nastolatka chciała zdążyć na urodziny swojej mamy. Dwóch braci widziało dziewczynkę jak wchodzi do samochodu opisanego przez nich  jako czterodrzwiowy od 1973 do 1976 Dodge Dart lub Plymouth Valiant. Świadkowie przekazali władzom również  opis kierowcy. Kiedy Dana nie dotarła do domu, jej rodzice zgłosili zaginięcie. Niecały tydzień przed Bożym Narodzeniem, w piątek 18 grudnia około godziny 15:00, Dale Smith natknął się na ciało Dany, szukając choinki w zalesionej okolicy w Maddox Cove, małej społeczności na południe od St. John’s. Sekcja zwłok wykazała, że ​​nastolatka zmarła z powodu pęknięcia czaszki w wyniku powtarzających się ciosów w głowę tępym narzędziem. Uważa się, że czas jej śmierci jest zgodny z dniem jej zniknięcia. Nie ujawniono czy została ona wykorzystana seksualnie. Jej morderstwo nadal pozostaje nierozwiązane. 

Czy Dana została zamordowana przez Davida Somerton’a? W 1986 roku Somerton, mieszkaniec Mount Pearl, przyznał się do morderstwa Dany. Został następnie oskarżony, ale później odwołał swoją spowiedź. Policja nie znalazła absolutnie żadnego dowodu na jego udział w zbrodni więc jest mało prawdopodobne, by był w to zamieszany. Jako kara za jego fałszywe zeznania, został skazany na dwa lata więzienia za marnowanie czasu i zasobów policji. 

Czy Tom Carey zabił Danę? Niektórzy uważają, że padła ona właśnie jego ofiarą. Tom mieszkał w okolicy i był wcześniej skazywany za przestępstwa seksualne z udziałem małoletnich. Sąsiad Carey’a, twierdził, że z momentem morderstwa Dany „odzyskał” wspomnienia i przypomniał sobie, że w dzieciństwie był molestowany przez Carey’a. Co więcej, w 2014 roku powiedział, że był świadkiem morderstwa, Dany i to on umieścił jej ciało w bagażniku pojazdu. Policja jednak po wieloletnim śledztwie oczyściła Carey’a z zarzutów. Władze twierdzą, że historia sąsiada nie zgadzała się z dowodami. Co więcej, DNA Carey’ego wyeliminowało go jako podejrzanego. Wciąż jednak pojawiały się spory o samochody związane z Carey’em. Zaniepokojeni obywatele, którzy prowadzą stronę Justice for Dana Bradley na Facebooku, walczyli o przetestowanie pojazdów. Gdy RCMP ( Żandarmeria Królewska w Kanadzie) odmówiła, administratorzy strony na Facebooku w 2016 roku, wynajęli własny zespół sądowy. Niestety, wszelkie dowody kryminalistyczne znajdujące się w pojazdach uległy pogorszeniu i nie oferowały żadnej wartości dowodowej.

Czy Dana została zamordowana przez kogoś, kogo znała? Ktoś, kto mógł zaproponować jej przejażdżkę wykorzystując fakt, że mu ufa? Co więcej, ciało Dany było starannie ułożone. Miała na sobie szkolne ubranie, a jej książki spoczywały pod jej pachą. Z psychologicznego punktu widzenia, taka dbałość o szczegóły i troskliwość o ciało, jest oznaką skruchy i wyrazem szacunku, ale niekoniecznie. Schematyczne ułożenie ciała ofiary może być także podpisem mordercy, i jest on zwykle powtarzany podczas kolejnych zbrodni.

Nierozwiązane morderstwo Dany nadal czeka na swój finał. Śledztwo w sprawie tego zabójstwa było najdroższym i najbardziej wyczerpującym śledztwem w historii Kanady.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.