Let’s travel together.

Rytualne morderstwa w Indiach – Ofiarami padają małe dzieci

0

Chociaż żyjemy w XXI wieku, składanie ofiar z ludzi wciąż jest bardzo popularne, a szczególnie w kraju takim jak Indie, gdzie winowajczynią jest Bogini Kali.

Hinduskie bóstwo

Kali – W hinduizmie jest boginią czasu i śmierci, wcieleniem chaosu i wojny, ale symbolizuje także odrodzenie. Przedstawia się okrutnym wizerunkiem demona z wystawionym językiem, niebieską, fioletową lub czarną skórą, sznurem głów wiszącym na jej szyi i kręgiem dłoni owiniętych wokół talii z czego cztery trzymają broń, krew, głowę i stopy męża kolejnej bogini Shivy. Kali jest niewątpliwie jednym z ważniejszych obiektów sakralnych w hinduizmie i według starożytnych zapisów tylko krew żywego człowieka może zadowolić boginię, a jego śmierć można zamienić na tysiąc lat jej radości, co oczywiście doceni.

Rytualne mordy

Ofiary poświęcone dla Kali to głównie chłopcy w wieku od 3 do 12 lat i młode kobiety, które właśnie przeszły miesiączkę. W masakrycznym rytuale odcina się im uszy, nosy i ręce po czym zawiesza nad naczyniem. Zgodnie z wierzeniami, im dłużej trwa krwawienie i im większy ofiara odczuwa przy tym ból, tym Kali będzie szczęśliwsza. W bardziej ekstremalnych formach ceremonii, wierzący dodatkowo oddzielają mięso od krwi, po czym je gotują i zjadają, wierząc, że w ten sposób lepiej przekażą swoją wolę Kali.

Oczywiście w ciągu setek lat, rządy w Indiach sukcesywnie zmieniały prawo, zakazując ceremonii składania ofiar z żywych ludzi, zastępując je zwierzętami hodowlanymi. Niestety, na odległych obszarach o zacofanym poziomie kulturowym, nikt nie stosuje się do przepisów przez co od 2014 r. do 2017 r. Zgłoszono aż 51 morderstw, które miały charakter rytualny. Jednym z nich był przypadek 6- letniego chłopca, który co najbardziej szokujące nie pochodził ze zubożałej wioski, ale trzeciego co do wielkości, indyjskiego stanu Maharasztra.

Morderstwo Kriszny

Kiedy w styczniu 2017 r. 6- letni Kriszna Ingole, nie wrócił do domu ze szkoły, jego mama Sarika-  gospodyni domowa, przeszukała każdy możliwy zakątek w okolicy, aby go znaleźć. Chłopca odnaleziono dopiero 18 godzin później, porzuconego jak worek ze śmieciami, kilka metrów od domu. Widok był tak masakryczny, że zgromadzeni na miejscu gapie, robili wszystko by oszczędzić go matce. Trzymali ją siłą kiedy wyrywała się w stronę swojego dziecka.

Ubranie Kriszny było podarte, brakowało jego tornistra, a pod oczami miał dziesiątki śladów po nakłuwaniu igłą. Chłopiec miał poderżnięte gardło, odcięte kończyny, a z tyłu głowy dziurę, którą wykonano prawdopodobnie przy pomocy wiertarki.

Ciocia

W odległości kilku metrów od chłopca zabezpieczono przedmioty tj. olejek i pastę z drzewa sandałowego, zwierzęce kości oraz kadzidełka. Jeszcze dalej był dół, w którym najprawdopodobniej miał zostać pochowany. „Kto mógł dopuścić się takiego barbarzyństwa wobec bezbronnego dziecka i dlaczego”– Pytał przez łzy ojciec. Odpowiedź na to pytanie dał własnie wykopany w ziemi dół. „Kopała go jego ciotka i zaczęła na tydzień przed tym okropnym morderstwem. Kiedy zapytałam co robi, odpowiedziała, że chce zbudować świątynie, więc pomogłam jej w pracy. Nie miałam pojęcia, że szykuje grób dla własnego syna”. – Opowiadała matka.

Ofiara z chłopca

40- letnią Draupadki od jakiegoś czasu prześladowały same porażki: Okradziono jej dom, sytuacja w małżeństwie pogarszała się z dnia na dzień, mąż zaczął podnosić na nią rękę. Zdesperowana kobieta zwróciła się z prośbą o pomoc do człowieka trudniącego się czarną magią. Poradził, aby porwała młodego chłopca i ofiarowała jego krew i ciało bogini, która w zamian, przywróci harmonię w jej życiu. Mężczyzna zgodził się jej pomóc. Porwał wracającego ze szkoły chłopca, wepchnął mu do ust kawałek szmaty, włożył do worka, a po kilkugodzinnych torturach poderżnął gardło, wierząc, że dzięki temu zdobędą łaskę bogini.

„Miałam nadzieję, że zyskam przychylność bogini Kali, która pomoże przywrócić moje życie na właściwy tor” – Mówiła kobieta podczas aresztowania.

Inne przypadki

W 2006 roku w wiosce Barha w stanie Uttar Pradesh 43-letnia Sumitra Bushan i jej dwaj synowie porwali 3-letniego Aakasha Singha, który był synem sąsiada. Dziecko zostało żywcem rozczłonkowane. Głowę odcięto na samym końcu. Po aresztowaniu Samitra wyznała, że śniła jej się wściekła Bogini Kali, a kiedy opowiedziała o swoim śnie miejskiemu czarodziejowi, ten polecił by poświęciła życie małego chłopcy, dla ochrony swojego.

3 lata wcześniej małżeństwo Madan i Murti Simaru, bezskutecznie starali się o dziecko. W końcu trafili do czarodzieja- znachora, któremu opowiedzieli o swym wstydliwym problemie. Ten polecił by poświęcili jednego chłopca na poczet narodzin nowego. Tak też zrobili…Porwali sześcioletniego syna sąsiada i zabrali go nad rzekę, gdzie ku czci bogini spuścili z niego krew, po czym porzucili w głębokim dole.

Jeden z gorszych przypadków obejmował morderstwo 14- letniej dziewczynki, którą dla zdobycia bogactwa, poświęcili jej rodzice. By rozwiązać swój kryzys finansowy, przekazali córkę w ręce czarodzieja, który wpierw ją zgwałcił, a następnie poderżnął gardło i spuścił z niej krew.

Autor, Dorota Ortakci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.