Let’s travel together.

Rozwiązane przypadki Autostrady Łez, część 1

0

Większość seryjnych morderców działa samotnie i ma charakterystyczny wzór lub modus operandi. Doświadczeni śledczy wiedzą, jak identyfikować podobieństwa, a jednym z głównych wskaźników jest profilowanie ofiar. W przypadku śledztwa dotyczącego Autostrady Łez, w większości spraw wyróżnia się bezbronność ofiary, pochodzenie, wygląd, wiek, ramy czasowe oraz lokalizację.

Zachęcam do zapoznania się z serią o sprawach nierozwiązanych

Część 1

Część 2

Część 3

CDN

Jednym z pierwszych skazanych morderców z Autostrady Łez, który po dziś dzień odsiaduje wyrok bezwzględnego dożywocia jest Edward Dennis Isaac. Człowiek ten na początku lat osiemdziesiątych pozbawił życia jedną kobietę i dwie dziewczynki. Za swoje zbrodnie został kolejno sądzony w latach 1986,1987 i 1988.

Pierwszą ofiarą Isaaca była 36- letnia Jeana Kovacsa, której zaginięcie zgłoszono rankiem 10 października 1981 r. Kobieta ostatni raz widziana była nocą, około godziny 1:30 kiedy stała na skrzyżowaniu z autostradą 16, próbując złapać autostop do domu.

11 października na ciało Jeany natrafił mężczyzna zbierający drewno opałowe. Zostało porzucone w rowie melioracyjnym w odległości 40 mil od miejsca, w którym ją widziano. Jeana była rozebrana do naga. Zmarła od czterech ran postrzałowych w głowę z broni kalibru 22.

Miesiąc później morderca zaatakował ponownie. Zaginięcie 13- letniej Roswithy Fuchsbichler zgłoszono 14 listopada 1981 r.  Ostatnią osobą, poza mordercą, która widziała Roswithę żywą była jej przyjaciółka. Dziewczynki spędzały razem czas do 2:00 w nocy i chociaż przyjaciółka nalegała by Roswitha została na noc, ona uparła się, że wróci do domu…Pech chciał, że to właśnie Isaac zaproponował jej podwózkę…

Ciało dziewczynki znaleziono siedem dni później na gęsto zalesionym terenie. Zginęła od jednej rany kłutej, ale jej ciało zostało potwornie okaleczone. Jak później stwierdził Edward Dennis Isaac: „Chciałem tylko zobaczyć jak to jest”. Niestety zanim trafił do więzienia, znalazł na autostradzie kolejną ofiarę. Ona również była dzieckiem.

Nagie ciało Niny Joseph zostało znalezione 16 sierpnia 1982 roku. 15- latka została rozebrana do naga i brutalnie zgwałcona. Isaac podduszał ją sznurkiem wyciągniętym z kurtki, ale zmarła od ciosu nożem. Jej ciało zostało również pocięte i okaleczone

 

18- letnią Marnie Blanchard widziano po raz ostatni 22 listopada 1989 r. Kiedy o godzinie 2:00 w nocy wychodziła z klubu Rock Pit Cabaret w Prince George. Świadkowie zeznali, że młoda kobieta wsiadła do zaparkowanego przed klubem szarego pickupa Toyota z białym dachem. Kierowcą był  młody mężczyzna z włosami do ramion.

Szczątki Marnie zostały odkryte przez dwóch narciarzy. Szczątki- ponieważ ciało zostało zjedzone przez zwierzęta, a identyfikacja była możliwa jedynie na podstawie zapisów dentystycznych i rentgenowskich.

26 lipca 1990 r. W związku z zabójstwem Marnie został aresztowany 30- letni Brian Peter Arp. Nie doszło jednak do skazania, ponieważ mimo iż dysponowano dowodem w postaci DNA, technologia nie była wystarczająca do ustalenia dopasowania. Brian został ponownie oskarżony o zabójstwo Marnie Blanchard ponad dwa lata później, kiedy dopuścił się kolejnej zbrodni. Tym razem udało się powiązać go z DNA zabezpieczonym na miejscu.

This slideshow requires JavaScript.

22- letnia Donna Charlie pochodziła z Kwadacha, znanej również jako Fort Ware- odległej społeczności w północnej Kolumbii Brytyjskiej. Jej zaginięcie zgłoszono we wrześniu 1990 r. Siedem miesięcy wcześniej Donna opuściła Kwadachę i udała się w podróż ze swoim chłopakiem Geraldem  (Jerry) Smaasletem. Na początku września 1990 roku dotarli do Prince George, gdzie zameldowali się w motelu. Oboje „ostro” imprezowali- pili alkohol, palili marihuanę i spożywali grzybki halucynogenne. Kilka dni później Jerry wymeldował się sam, a właściciel motelu powiadomił policję. Pokój został zdewastowany, a na ścianach była krew.

Bezgłowe ciało Donny odnaleziono dopiero 17 kwietnia 1991 r. Zostało zakopane na opuszczonej działce w pobliżu motelu.

W maju 1991 roku Smaaslet został oskarżony o morderstwo i skazany. Wyrok został jednak uchylony przez Sąd Apelacyjny i zarządzono nowy proces. W maju 1995 r. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa swojej dziewczyny i wyznał, że jej głowę zakopał w Connaught Hill Park.

Pomimo podania lokalizacji i wielokrotnych przeszukiwań parku, brakujące szczątki zostały odkryte dopiero 16 listopada 2022 r. Przez przypadkowego przechodnia, który zauważył w ziemi coś co wyglądało na czaszkę.

Jeśli chodzi o Jerry’ego, w 2007 r. Odbył się kolejny proces, po tym jak wyszło na jaw, że w chwili, w której toczyło się przeciwko niemu postępowanie, dopuszczał się potwornej przemocy sek*alnej, a jego ofiarą była nieletnia. Został uznany za niebezpiecznego,  to oznacza, że nigdy nie opuści więzienia.

Fragment dokumentu opisującego przemoc, której oskarżony dopuszczał się na 15- letniej dziewczynce

-Rozsunął jej nogi i zaczął ją golić. Kiedy stawiała opór, wepchnął puszkę kremu do golenia w jej po*wę. Użył młotka, by wbić puszkę w nią.

-Kilka razy wepchnął jej szklankę do po*wy, po czym podciągnął jej nogi, napełnił szklankę piwem i pił przez słomkę.

-„Mówił, że „wszystkie ładne dziewczyny zasługują na śmierć”, po czym obciął jej włosy na różne długości i skwitował „teraz jesteś brzydka”. Po wszystkim związał ją, pociągnął za włosy, które jej pozostały i wrzucił nagą do niszy pod domem. Deszcz wdarł się do pustej przestrzeni, a z ziemi powychodziły dżdżownice, które pełzały po ciele dziewczynki.

-Pewnego dnia przyprowadził dziewczynkę do swojego sparaliżowanego kuzyna. Oboje pili alkohol i obmacywali dziecko. W pewnej chwili Jerry przyłożył jej nóż do gardła i zapytał kuzyna :” Mam ją zabić teraz, czy jeszcze się zabawimy”?, po czym przeciął jej nogę.

-„Często jak dawał mi coś do jedzenia czy do picia, czułam się dziwnie. Widziałam i słyszałam, ale nie byłam w stanie poruszać nawet palcami. Czułam się tak jakbym nie zamieszkiwała swojego ciała”- to oznacza, że dziewczynka była faszerowana narkotykami.

-Nie powiedziała o niczym rodzicom, ponieważ mężczyzna groził, że ich zabije

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.