Let’s travel together.

Rosyjska mafia i nowojorskie wampiry – Niewyjaśnione zaginięcie niezależnej dziennikarki

0

Susan Walsh była amerykańską pisarką, niezależną dziennikarką i egzotyczną tancerką, której zaginięcie było jednym z najbardziej nagłośnionych przypadków lat 90- tych w New Jersey.

Spełnione marzenia

Susan już od wczesnego dzieciństwa marzyła o zostaniu sławną poetką i pisarką, ale dorastanie w patologicznej rodzinie sprawiło, że marzenia te wydawały się być nierealne. Jednak mimo, iż w wieku 19 lat, dziewczyna była już uzależniona od narkotyków i alkoholu, dostała się na uniwersytet, gdzie studiowała język angielski i pisarstwo. Czesne opłacała z pracy tancerki erotycznej. W między czasie Susan podjęła decyzję o walce z nałogiem i ciężka praca się opłaciła. Kobieta dostała pracę na stanowisku dziennikarki w gazecie uniwersyteckiej, a w 1984 r. Z tytułem licencjata ukończyła studia.

Wydawać by się mogło, że życie Susan obrało właściwy tor. Ładna blondynka zwróciła na siebie uwagę Marka Walsha, który był bratem sławnego gitarzysty rockowego, Joe Walsha. Para wzięła ślub, a w 1985 r. Na świecie pojawił się ich syn David, który momentalnie stał się oczkiem w głowie Susan. Kobieta świetnie łączyła pracę z macierzyństwem i według jej najlepszej przyjaciółki, David i kariera były dla niej najważniejsze.

Sensacyjny artykuł

Niestety małżeństwo Susan i Marka nie przetrwało. Po rozwodzie para nadal zajmowała jeden dom i dzieliła się opieką nad synem, ale każde z nich utrzymywało się osobno. Z uwagi na fakt, że Susan zapisała się na studia magisterskie, potrzebowała dodatkowej gotówki, więc wróciła do pracy striptizerki. Udało jej się także złapać staż w redakcji tygodnika muzycznego The Village Voice. To właśnie wtedy zrobiło się o niej głośno, a to za sprawą jej dogłębnego, dziennikarskiego śledztwa, które przeprowadziła i opisała

Szczegółowy raport opublikowany na łamach gazety, dotyczył rosyjskiej mafii, której członkowie mieli porywać Rosjanki i zmuszać do tańca w nowojorskich klubach, co miało miejsce na początku lat 90. Praca Susan zdobyła uznanie krytyków, ale ona sama popadła w paranoje. Wyrażała obawy o swoje życie i twierdziła, że jest prześladowana przez członków mafii, którzy chcą zrobić jej krzywdę.

Podziemie wampirów

Niedługo później, Susan zabrała się za kolejny projekt, który także mógł przysporzyć jej problemów. Młoda kobieta zaczęła badać „Nowojorskie podziemie wampirów”.  Na początku lat 90-tych, w dzielnicy Greenwich Village zaczęły pojawiać się dziwaczne kluby, których klientela twierdziła, że są prawdziwymi krwiopijcami. Susan, zafascynowana tą mroczną subkulturą, zaczęła odwiedzać takie miejsca i spędzać czas, z tymi, którzy wierzyli, że są nieśmiertelni, co zapewniało im picie ludzkiej krwi. Swoje doświadczenia związane z wampiryzmem, szczegółowo opisała, ale z uwagi na to, że ciężko było udowodnić autentyczność tej historii, artykuł nigdy nie pojawił się na łamach gazety.

Praca przy filmach dokumentalnych

W tym miejscu warto także wspomnieć, że na miesiąc przed zaginięciem, Susan dołączyła do niemieckiej ekipy dokumentalnej, kręcącej film o rosyjskich imigrantkach, które zamiast do pracy przy sprzątaniu, trafiają do nocnych klubów. Co ważne, dwa dni przed zniknięciem, emitowano dokumentalny film zatytułowany Stripped, który został wyprodukowany przez jej przyjaciółkę Jill Morley. Film wyszczególniał kobiety pracujące w branży erotycznej i wzięła w nim udział sama Susan. W przeprowadzonym wywiadzie opowiedziała o pracy striptizerki i swoim prześladowcy.

30 minut

16 lipca 1996 r. W godzinach porannych, Susan zostawiła swojego 12- letniego syna pod opieką byłego męża, po czym oznajmiła, że wróci za 30 minut i wyszła z domu. Kobieta zostawiła portfel, dokumenty, pager jak i wszystkie rzeczy osobiste i nigdy już nie wróciła.

W trakcie policyjnego śledztwa, pierwszym podejrzanym był  Mark, tym bardziej, że odmówił przeprowadzenia badań kryminalistycznych w ich domu. Mężczyzna zaprzeczył udziałowi w zniknięcie byłej żony i zwrócił uwagę na fakt, że z osobistego kalendarza Susan, została wyrwana strona z miesiącem lipiec – Być może w celu ukrycia planów jakiekobieta miała na ten dzień. W toku dalszego dochodzenia, Mark został oczyszczony z podejrzeń.

Teorie

Przesłuchanie przyjaciół zaginionej kobiety ujawniło, że była ona w złym stanie psychicznym. Susan miała brać leki na depresje i powrócić do nałogu. Mimo, iż niektórzy wyrażali obawy, że mogła targnąć się na swoje życie, jej koleżanki z pracy w klubach, były przekonane, że padła ofiarą zorganizowanej działalności przestępczej, czego nie dało się nigdy udowodnić.

Miesiąc po zaginięciu, najlepsza przyjaciółka zaginionej, Melissa Hines, twierdziła, że widziała Susan stojącą w towarzystwie kilku mężczyzn, obok czarnego samochodu. Kiedy krzyknęła jej imię, ona i mężczyźni, z którymi była, wsiedli do auta i odjechali. Melissa uważa, że ​​jeśli Susan żyje, może celowo się ukrywać, ponieważ była w niebezpieczeństwie. Mimo wielu teorii, nie wiadomo jaki los spotkał Susan. Jej sprawa pozostaje otwarta.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.