Let’s travel together.

Rodzina katowała 22-letnią, autystyczną kobietę – żyła w klatce i jadła odchody.

0
Fizyczne i psychiczne znęcanie się nad autystyczną kobietą, przetrzymywaną przez rok w klatce, obejmowało: zmuszanie jej do jedzenia zarówno psich odchodów, prochów matki, handel jej seksualnymi usługami i liczne pobicia, zgodnie z zarzutami postawionymi pięciu mieszkańcom Amite, w sądzie federalnym w Nowym Orleanie.

Odkrycie

Kiedy policjanci znaleźli 22-letnią kobietę, zidentyfikowaną jedynie jako D.P., 30 czerwca 2016 r. była niedożywiona, jej ciało było pokryte ukąszeniami owadów a ona sama mieszkała w klatce dla drobiu o wymiarach 6 na 8 stóp ( ok. 180 x 243 cm) przed przyczepą na Rushing Lane, w Amite. W klatce znajdował się stary materac oraz wiadro na odchody.

W związku z tymi nadużyciami, aresztowano: 42-letnią Raylaine Knope i 45-letniego Terry’ego J. Knope II oraz trójkę ich dorosłych dzieci – 21-letnią Bridget Lambert i 23-letniego Jody Lambert, oraz 20-letnią Taylor Knope.

Wstęp do piekła

Śledczy powiedzieli, że nadużycia w stosunku do D.P. zaczęły się po śmierci jej matki, w sierpniu 2015 r. Wtedy to właśnie, 22-latka, przeprowadziła się do mobilnego domu, przy 57509 Rushing Lane. Według relacji sądowych, D.P. jest spokrewniona z Raylaine Knope.

Terry Knope stał się odbiorcą zasiłku chorobowego, który D.P. otrzymywała w związku ze swoją niepełnosprawnością. Przed aresztowaniem,  Knope otrzymał również zasiłek uzupełniający SSI w wysokości 8 796 USD, który miał być przeznaczony wyłącznie na pokrycie kosztów utrzymania DP. Prokuratorzy twierdzą, że mężczyzna zatrzymał pieniądze dla siebie.

Klatka

Rodzina początkowo pozwalała D.P. spać na materacu, na podłodze ich domu, ale potem przenieśli ją do szopy, którą Taylor Knope lub Jody Lambert zamykali co noc. Wiosną 2016 r. rodzina zbudowała klatkę z drutu i plastikowej plandeki, następnie zmusili D.P. do zamieszkania w niej.

Trzymali ją tam „w celu zachowania nad nią kontroli i zapobiegania ucieczce”, w tym czasie zmuszali D.P. do pracy w domu i na podwórku. Jeśli nie wykonywała swoich obowiązków w sposób zadowalający Raylaine i Terry’ego, odmawiano jej jedzenia.

Pewnego dnia, Raylaine Knope, zmusiła D.P. do wysypania prochów jej matki z urny do miski z mlekiem. Potem zmusili ją do zjedzenia tej mieszanki. Rodzina patrzyła i śmiała się, gdy kobieta wymiotowała na stół.

Gdy D.P. nie ukończyła przydzielonej jej pracy, członkowie rodziny atakowali ją w brutalny sposób: Terry Knope dusił i kopał kobietę, a Raylaine Knope rzucał w nią puszkami.

This slideshow requires JavaScript.

Kary

Podczas jednego z ataków, Bridget Lambert uderzyła D.P. w głowę drewnianą deską, przecinając skórę głowy tak głęboko, że krew zalewała jej ubrania oraz podłogę. Rodzina odmówiła zabrania jej do lekarza, ponieważ bali się, że ktoś odkryje ich nadużycia, więc zakleili ranę przy użyciu kleju.

Innym razem, Bridget Lambert trzymała rękę D.P., podczas gdy Terry Knope przypalał jej rękę zapalniczką w formie kary. Terry Knope postrzelił D.P., przy użyciu broni palnej, z bliskiej odległości. Przyczyną tego czynu, miała być jej niepełnosprawność. Mówił jej wtedy, że jest „opóźniona”i że „zasługuje na śmierć”. Terry, uderzał dłonie D.P. młotkiem, łamiąc przy tym wiele kości. Zdarzało się, że członkowie rodziny trzymali głowę kobiety pod wodą w wannie i grozili, że ją zastrzelą, jeśli spróbuje uciec, po czym wylali na nią wiadro moczu i kału.

D.P. była zmuszana do jedzenia psich odchodów na chlebie, symulowania czynności seksualnych za pomocą papryki jalapeno. Niektórzy członkowie rodziny zmuszali D.P. do spożycia metamfetaminy i środków przeciwbólowych wydawanych na receptę, a następnie grozili, że zgłoszą to na policję, jeśli nie będzie im posłuszna.

Wyrok

Po uratowaniu D.P.,  zabrano do szpitala, a następnie umieszczono pod opieką Departamentu Ochrony Zdrowia Dorosłych w Luizjanie(Department of Health’s Adult Protective Services). Sąd zabrał również czworo nieletnich dzieci z domu Knope i umieścili je pod opieką Departamentu ds. Dzieci i Rodziny w Luizjanie.

31 października 2019 roku, Terry Knope, lat 46, został skazany na 336 miesięcy więzienia we wschodnim dystrykcie Luizjany za spiskowanie z innymi członkami rodziny w celu uzyskania przymusowej, nieodpłatnej pracy domowej oraz świadczenia innych usług od D.P., dorosłej kobiety z niepełnosprawnością poznawczą; za napaść na D.P. i naruszając w ten sposób jej federalne prawa – Fair Housing Act – z powodu jej niepełnosprawności oraz za pomoc w wytwarzaniu metamfetaminy na terenie jego nieruchomości.

43-letnia Raylaine Knope, zostały postawione te same zarzuty i otrzymała taki sam wyrok jak jej mąż.

Córka Knope, Bridget Lambert, lat, 22, została skazana na 48 miesięcy pozbawienia wolności za spiskowanie z Knope i innymi członkami rodziny w celu uzyskania przymusowej, nieodpłatnej pracy od D.P.

Jody Lambert został skazany na 10 lat więzienia, a rozprawa Taylor Knope’a jest zaplanowana na styczeń 2021 roku.

 

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.