Let’s travel together.

Rodzeństwo zniknęło bez śladu po pożarze domu. Kto może stać za zabójstwem dziadków i porwaniem dzieci?

0

Unionville, Tennessee. Wieczorem 23 września 2012 roku, rodzeństwo Chloie i Gage zniknęło bez śladu po tym, jak pożar strawił dom, w którym mieszkali wraz z dziadkami. W zgliszczach znaleziono szczątki babci, dziadka, psa, a nawet papugi. Nie znaleziono jednak śladu po dzieciach.

Dziadkowie

72-letni Leon „Bubba” McClaran i jego żona, 70-letnia Molli McClaran, opiekowali się swoimi wnuczętami już od jakiegoś czasu. Nie wiadomo dlaczego dzieci trafiły pod ich opiekę, tym bardziej, że oboje chorowali. Molli miała raka i w związku z tym otrzymywała zastrzyki morfiny oraz tlen.

McClaranowie byli zbieraczami, a niezliczone bardziej lub mniej potrzebne przedmioty wypełniały ich dom – zarówno w piwnicy, jak i na górze – co utrudniało poruszanie się po jego wnętrzu. Jedna z ich kolekcji, znajdująca się w piwnicy była wyjątkowo znacząca.

Leon McClaran pracował kiedyś dla firmy produkującej propan. O ile zbieranie długopisów czy gazet z kilkudziesięciu lat jest stosunkowo niegroźne, to kolekcjonowanie pojemników po łatwopalnym gazie, jest dość osobliwe. Tak, Leon przynosił pojemniki po propanie do domu. Ustalono później, że w ich piwnicy znajdowało się 35-38 zbiorników, a niektóre z nich nie były całkowicie opróżnione.

Pożar

Dzieci ostatni raz były widziane w domu dziadków, w dniu pożaru o godzinie 18:30. Nikt nie posiadał informacji, aby Chloie i Gage mieli się dokądś udać tego wieczoru. Pożar w domu McClaranów wybuchł około godziny 21.30. Strażacy walczyli z ogniem całą noc i ranek. Gdy udało się w reszcie ugasić płomienie, do akcji wkroczyli antropolodzy kryminalistyczni oraz psy wyszkolone do odnajdywania zwłok.

Znaleziono szczątki państwa McClaran; ich zwierząt, w tym psa pudla i papugi kakadu. Nigdzie nie było jednak śladu po ich wnukach. Początkowo uważano, że zarówno Chloie, jak i Gage również zginęli w pożarze, ale dokładne badania przeprowadzone przez antropologów kryminalistycznych temu zaprzeczyły.

Poszukiwania

Kiedy stało się już pewne, że dzieci nie było w domu, wszczęto intensywne i daleko zakrojone poszukiwania z użyciem helikopterów i kontroli drogowych. Uruchomiono Amber Alert i przesłuchano również rodziców Chloie i Gage, ale nie mieli oni pojęcia co mogło się stać z ich dziećmi.

Przyczyna wybuchu pożaru nie jest znana, ale na podstawie zebranych dowodów uważa się, że był to wypadek i prawdopodobnie wyklucza się tu działanie osób trzecich.

Siostra Leona, Mary Lamb, uważa, że ktoś zamordował jej brata i jego żonę, podpalił dom i zabrał Gage’a i Chloie.

„Ktoś wszedł i podpalił dom. Mój brat i bratowa, jak sądzę, zostali zamordowani, a potem zabrano dzieci i od tamtej pory ich nie widzieliśmy”, powiedziała Lamb.

Chloie Rhianna Leverette
Christopher Gage Daniel

Rodzice Chloie i Gagei proszą aby nie przestawać szukać ich dzieci. Wierzą, że one żyją i bardzo pragną ich odzyskać. „Proszę Was wszystkich, nie rezygnujcie z poszukiwania Chloie i Gage’a. Naprawdę wierzę, że oni gdzieś tam są. Wsparcie społeczności wiele dla nas znaczy.” powiedziała matka dzieci, Cheryl.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.