Let’s travel together.

Reptylianie, medium, obcy i Trójkąt Bermudzki. O tym jak Aleksander zjadł swojego przyjaciela.

0
Zabójstwa Kujoe Bonsafo Agyei-Kodie, ucznia z wymiany studenckiej z Ghany, dokonał Aleksander Kinyua w maju 2012 roku. Do tragedii doszło w Joppatowne, w stanie Maryland, w Stanach Zjednoczonych. Oskarżony przyznał się do zabójstwa przyjaciela oraz zjedzenia mózgu i serca Agyei-Kodiego. Zabójstwo miało miejsce kilka dni po tym, jak Kinyua został zwolniony za kaucją z więzienia, w którym przebywał w związku z oskarżeniem o napaść.

Aleksander Kinyua wyemigrował z Kenii do Stanów Zjednoczonych jako dziecko i wkrótce stał się obywatelem USA. W czasie dokonania morderstwa i aktu kanibalizmu, 21-letni Kinyua był studentem inżynierii na Morgan State University w pobliskim Baltimore. Jego ojciec jest profesorem w tej szkole.

Joshua

Aleksander Kinyua został oskarżony o pobicie znajomego z tej samej uczelni, Joshuy Ceasara. Mężczyzna zaatakował go kijem baseballowym, dodatkowo owiniętym kolczastym drutem. W wyniku pobicia, Joshua doznał pęknięcia czaszki oraz stracił wzrok w jednym oku.

Ceasar oskarżył władze uczelni za lekceważenie ostrzegawczych sygnałów, wyraźnie świadczących o tym, że Kinyua miał silne zaburzenia  psychiczne.

„Mówił dziwne rzeczy. Miewał wybuchy złości. Czasem wszedł do pokoju i nic nie mówił, po prostu stał. Przerażał kobiety.… Ludzie zawsze mnie pytali:„ Dlaczego się z nim kręcisz? Jesteście przyjaciółmi? Odpowiedziałem: „Tak, nigdy nie sprawił mi żadnych problemów” opowiedział Joshua.

Został między innymi wyrzucony z grupy zajęć na uniwersytecie za wyjątkowo agresywne zachowanie oraz zdemolował salę wykładową.

Pomóżmy

Po aresztowaniu Aleksandra, matka Kinyua opublikowała na swoim Facebooku post:

Nasz syn, Alexander Kimanthi Kinyua, został aresztowany w sobotę 19 maja za udział w bójce w jego pokoju w akademiku na Morgan State University. Został oskarżony o „napaść I stopnia i spowodowanie zagrożenia życia”. Jego kaucja została ustalona na 220 000 USD. Aby zapewnić mu najlepszą możliwą obronę, musimy znaleźć adwokata, który zajmie się jego sprawą.

Tak też się stało. 23 maja 2012 roku, mężczyzna wyszedł za kaucją.

Kujoe Bonsafo

Agyei-Kodie przebywał u rodziny Kinyua w oczekiwaniu na deportację do swojego kraju z powodu nieprzestrzegania warunków swojej wizy. Po raz pierwszy spotkał Antony’ego Kinyua, ojca swojego domniemanego zabójcy, podczas studiów doktoranckich na Morgan State University.

W piątek, 25 maja 2012 roku, ojciec Kinyua zgłosił zaginięcie Kujoe Bonsafo Agyei-Kodie, a 31 maja do rezydencji Kinyua przybyła policja, po tym, jak brat Aleksandra skontaktował się z nimi aby zgłosić dziwne znalezisko. W piwnicy ich domu odkrył coś, co wyglądało jak kawałki ciała, umieszczone w dwóch puszkach. Jak się okazało były to ręce i głowa należąca do zaginionego Kodie.

Śmietnik

Po skonfrontowaniu się z Aleksandrem, policja otrzymała przyznanie się do winy oraz informacje dotyczące miejsca, w którym znajduje się reszta ciała. Pozostałe fragmenty ciała znaleziono w śmietniku, za kościołem oddalonym o około milę od domu Kinyua. Alexander Kinyua został aresztowany i oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia, a także napaść pierwszego i drugiego stopnia.

Obrona i oskarżenie

Obrońcy próbują udowodnić, że Aleksander był niepoczytalny w chwili popełnienia zbrodni. Natomiast oskarżenie odpiera ich argumenty, przekonując, że oskarżony był świadomy popełnianych czynów i wiedział, co mu za nie grozi. Skoro był w stanie ukryć zwłoki i posprzątać po swojej zbrodni, to znaczy, że rozumiał, że robi coś złego.

Raport

Sąd zalecił przeprowadzenie badania psychiatrycznego, mającego na celu określić czy Aleksander jest w stanie wziąć udział w procesie. Czytając 23-stronicowy raport psychiatryczny, który zawierał różnego rodzaju zapisy, oceny zdrowia psychicznego i zeznania świadków, można się dowiedzieć, że Kinyua w pewnym momencie zaczął mieć halucynacje i ostatecznie stworzył w swojej głowie własny świat.

Gady z kosmosu

Wierzył, że jest prorokiem obdarzonym tajemnymi mocami. Napisał nawet opowiadanie o dziejach ludzkości. Mówił o „gadzim programie” z kosmosu, według którego reptylianie przybędą na Ziemię aby ją zniszczyć. Jego wizje obejmowały również afrykańskich niewolników i Trójkąt Bermudzki.

Kinyua przestał chodzić do szkoły i kościoła, rozwinął własne duchowe przekonania i uważał się za duchowe medium. Powiedział, że jest szamanem. Palił kadzidło i przynosił do domu fragmenty ciał zwierząt. Na pytania rodziny, po co mu te truchła, stwierdzał, że potrzebne do rytuałów religijnych.

Mimo to wszystko, nikt nie zareagował na dziwne zachowanie młodego mężczyzny. Niestety…

Diagnoza

U Kinyua ostatecznie zdiagnozowano schizofrenię paranoidalną i uznano, że nie jest w stanie stanąć przed sądem. Mężczyzna trafił szpitala psychiatrycznego w Maryland i będzie tam leczony, dopóki nie zostanie uznany za zdolnego do wzięcia udziału w rozprawie.

 

Autor: Kasia Magierska

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.