Let’s travel together.

Ręce i uszy swoich ofiar zabierał jako trofea

0

Okrzyknięto go mianem Chińskiego Kuby Rozpruwacza. Na przestrzeni 14 lat grasował w Mongolii, gdzie pozbawił życia 10 kobiet i 8- letnią dziewczynkę. Swoje ofiary brutalnie okaleczał, obcinając im ręce i uszy.

Poczciwiec

Gao Chengyong dorastał w Qingcheng, w północno-wschodniej prowincji Chin. Miał normalne dzieciństwo i był grzecznym oraz posłusznym synem, który opiekował się schorowanym ojcem. W późniejszym czasie osiedlił się w Baiyin, gdzie wiódł spokojne i poczciwe życie. Od 30 lat miał jedną i tą samą partnerkę – swoją żonę, która opisała go jako uczciwego i dobrego człowieka. To samo zdanie mieli o nim jego dwaj synowie.

Rolnik i kupiec prowadził sklep i na pozór nie wyróżniał się niczym szczególnym, dlatego też kiedy jego potworne zbrodnie ujrzały światło dzienne, najbliżsi nie mogli uwierzyć, że oddany mąż i ojciec jest potworem.

Czerwony

To co skłoniło mężczyznę do jego morderczego szału, pozostaje jedną wielką niewiadomą. Pewne jest natomiast to, że jego sposób działania zawsze był taki sam. Gao podążał za swoimi ofiarami – młodymi kobietami, które łączyło to, że żyją samotnie, a w dniu, w którym zostały zaatakowane, były ubrane na czerwono. Śledził je, aż do ich domów gdzie dokonywał napaści; Okradał, gwałcił, mordował i okaleczał. Jego zbrodnie były tak makabryczne, że przypominały te, które zostały popełnione przez jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców wszech czasów: Kubę Rozpruwacza.

Pierwszego mordu dokonał w 1988 r. Kiedy na świat przyszedł jego pierwszy syn. 26 maja Gao zaczaił się na 23- letnią kobietę, za którą podążał, aż do jej domu. Kiedy została znaleziona przez policję miała  26 różnych ran zadanych nożem, poderżnięte gardło oraz przepołowiony tors. Gdyby tego było mało narządy płciowe ofiary zostały okaleczone, co mogło sygnalizować, że żywił głęboką niechęć do kobiecej seksualności. Chociaż z drugiej strony fakt, że wszystkie jego ofiary były ubrane na czerwono, mógł świadczyć o tym, że żywił głęboką fascynację seksualną kobietami w czerwieni. 

Trofea

Kolejne morderstwo popełnił dopiero kilka lat później w 1994 r. 19- letnia dziewczyna, podobnie jak pierwsza ofiara została zgwałcona i zadźgana nożem. Zwłoki nastolatki brutalnie okaleczył; miała odcięte uszy oraz piersi. Jak wiadomo, Londyński Kuba Rozpruwacz także usuwał narządy swoich ofiar, a nawet je zjadał. Chociaż Gao nie dopuszczał się konsumpcji, zabierał ze sobą poszczególne części ciała takie jak ręce czy uszy. Następnych zbrodni dopuścił się w 1998 r. Wtedy też, prócz kilku kobiet, zamordował 8- letnią dziewczynkę. Wszystkie ofiary zostały napastowane seksualnie, pozbawione kończyn oraz miały zmasakrowane narządy płciowe.

Nieuchwytny

Zabójstwa ustały w 2002 r. Tak samo nagle, jak w przypadku Kuby Rozpruwacza, który zakończył swój szał w 1889 r. I podejrzewano, że albo zmarł, albo został osadzony w azylu bądź w więzieniu za inne przestępstwo. Gao natomiast do 2016 r. Pozostawał nieuchwytny i wiódł normalne życie. A jak tego dokonał? Otóż był jednym z tysięcy migrantów wiejskich, którzy bardzo często przenosili się z jednej części kraju do drugiej, w zależności od tego gdzie znaleźli pracę. Kiedy więc policja wezwała wszystkich mężczyzn z Baiyin, by pobrać od nich odciski palców, Gao nie musiał stawiać się na komendzie, ponieważ był zameldowany w innym mieście.

Przypadek

Wszystko zmieniło się w 2016 r. Kiedy wujek mordercy został zatrzymany za wykroczenie i pobrano od niego materiał DNA. Wtedy okazało się, że próbka jest niezwykle podobna do tej związanej z zabójstwami. Materiał pobrano od wszystkich członków rodziny i tak po nitce do kłębka śledczy dotarli do Gao, który w tym czasie prowadził z żoną niewielki szkolny sklepik w Baiyin.

Śmierć za śmierć

Mężczyzna został aresztowany 26 sierpnia 2016 r. Przyznał się do popełnienia 11 morderstw jednak nie potrafił wyjaśnić co nim kierowało podczas ich popełniania. W dniu 30 marca 2018 r. Został skazany na karę śmierci. Zgodził się z wyrokiem i odmówił możliwości odwołania. Egzekucja przez śmiertelny zastrzyk, została wykonana w dniu 3 stycznia 2019 r.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.