Let’s travel together.

Razem z córką więziła i torturowała niepełnosprawnych ludzi. Postawiono jej 196 zarzutów.

0

Filadelfia. W 2011 roku, właściciel nieruchomości odkrył w domu Lindy Weston cztery dorosłe osoby zamknięte w kotłowni. Przerażony mężczyzna wezwał policję. Jak się okazało, 55-letnia Linda przez dekadę więziła w swoim domu 6 osób dorosłych oraz dziesięcioro dzieci. Wszyscy więźniowie byli niepełnosprawni umysłowo. Wśród dzieci, których przedział wieku wynosił od 2 do 19 lat, była siostrzenica Lindy Weston. Dziewczyna zaginęła w 2009 roku.

Śledczy ustalili, że Linda Weston oraz cztery inne osoby – jedną z nich była jej córka, Jean McIntosh – zaczęły więzić swoje ofiary w 2001 roku, w celu pobierania ich świadczeń pieniężnych, w tym renty inwalidzkiej i zasiłków stanowych wypłacanych na rzecz osób niepełnosprawnych. Linda wymusiła na swoich więźniach uczynienie jej ich prawnym opiekunem. Ofiary pochodziły w różnych części Stanów Zjednoczonych, między innymi z Pensylwanii, Teksasu, Wirginii i Florydy. Dochodzenie stało się znane jako sprawa „Piwnica z horroru”. Przez ten cały czas, Weston i jej banda przywłaszczyli sobie 212 tysiące dolarów.

Głodzeni i torturowani

Linda i jej współsprawcy trzymali ofiary w ciemnych piwnicach, szafach lub na strychach, odurzając je antydepresantami, izolując i pozbawiając jedzenia i wody. Więźniowie byli bici, przypalani lub kłuto ich ostrymi przedmiotami, gdy próbowali uciec lub stawiali opór. Kiedy doszło do odkrycia, ludzie Ci byli tak przerażeni, że błagali policjantów, by ich nie ratowali, ponieważ bali się kary jaka ich za to czeka.

Ofiary nie były regularnie karmione i często zmuszeni byli do jedzenia własnych – lub innego współwięźnia – odchodów. 33-letnia Tamara Breeden, jedna z więzionych osób, zeznała w sądzie, że musiała pić własny mocz przez 10 lat. Jedna z kobiet przetrzymywanych w domu Lindy Weston urodziła dwoje dzieci, jednak ich los pozostaje nieznany. Ubezwłasnowolnione osoby nie miały zapewnionej odpowiedniej opieki medycznej, a z powodu braku ubikacji, załatwiali się do wiader.

Kotłownia i szafa

Cztery dorosłe ofiary w wieku od 29 do 40 lat (o rozwoju umysłowym dziesięciolatka) miały rozległe  odleżyny. Przynajmniej jeden z mężczyzn był przez cały ten czas przykuty do pieca w kotłowni.
Dwie z tych dorosłych ofiar straciły życie w niewoli – jedna w 2005 roku, druga w 2008. W obu przypadkach Weston nakazała wyniesienie ich ciał z piwnicy przed zgłoszeniem śmierci.

Darwin McLemire, w chwili uwolnienia miał lat 40, zeznał, że przez ponad rok był przetrzymywany w szafie. McLemire powiedział policji, że spotkał Weston na Florydzie w październiku zeszłego roku i przeniósł się do niej kilka tygodni później. Wtedy Linda zabrała jego dokumenty i zamknęła go w szafie. Szafę otwierała rzadko, czasem gdy przynosiła mężczyźnie posiłek lub gdy miała w planie go zbić.

This slideshow requires JavaScript.

Beatrice i 50 innych

Jedną z dziecięcych ofiar była siostrzenica Weston, 23-letnia (w chwili uwolnienia) Beatrice Weston, która została umieszczona pod opieką ciotki, gdy miała 10 lat. Kilka lat później zostało złożone zawiadomienie o zaginięciu dziewczyny. Poszukiwana Beatrice stała się więźniem swojej ciotki i zniknęła z powierzchni ziemi. Dziewczyna zeznała, że ciotka ją biła, wybiła jej zęby i zmuszała do prostytucji.

Kiedy policja przeszukała rzeczy osobiste Weston, odkryto dokumenty należące do 50 różnych osób, w tym prawa jazdy, karty ubezpieczenia społecznego, a nawet wypełnione formularze pełnomocnictwa, aby umożliwić Lindzie dostęp do pieniędzy ofiar.

Piątka przed sądem

55-letnia Weston, przyznała się do winy w związku z szeregiem (196) zarzutów federalnych, m.in. konspiracja, porwanie, w wyniku którego zginęła ofiara, przymuszanie do pracy bez wynagrodzenia, morderstwo i handel ludźmi w celach seksualnych. Przyznanie się do winy było częścią umowy, która uratowała kobietę przed karą śmierci. Kobieta otrzymała wyrok dożywocia plus 80 lat pozbawienia wolności.

Władze oświadczyły, że aresztowały również 32-letnią Jean McIntosh, córkę Weston, która prawdopodobnie pomogła w uwięzieniu czterech dorosłych osób, w celu pozyskania należących do nich świadczeń socjalnych. McIntosh została oskarżona o kilka przestępstw, w tym porwanie, spisek i napad. Aresztowano również chłopaka Lindy Weston, Gregory’ego Thomasa (47 lat) i Eddiego Wrighta (49 lat). Towarzysze Lindy pozostają w więzieniu i oczekują na wyrok. Wszystkim grozi dożywocie. Odnośnie piątej osoby oskarżonej o udział w tym procederze, nie udzielono żadnych informacji.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.