Let’s travel together.

Przyjaźń z dzieciństwa, która okazała się śmiertelna

0

W 1991 r. Crystal Todd nie wróciła do domu na ustaloną godzinę. Jej mama zawiadomiła policję, ale nakazano jej czekać do rana, tłumacząc, że córka pewnie zabalowała i jak wytrzeźwieje to wróci. Niestety…Kilka godzin po tym twierdzeniu, znaleziono jej okaleczone ciało.

Crystal i jej ostatni dzień

17- letnia Crystal była pełną życia dziewczyną, bardzo związana ze swoją matką Bonnie, która dla córki zrobiłaby dosłownie wszystko. Kiedy Crystal ukończyła szkołę z dobrym świadectwem, matka w prezencie podarowała jej nowiutką Toyotę Celica. Dziewczyna z ponad przeciętnymi wynikami w nauce była także bardzo lubiana przez kolegów. Nikt nie przypuszczałby, że plany i marzenia Crystal, odbierze jej najlepszy przyjaciel z dzieciństwa- Johnnie Kenneth „Ken” Register II.

16 listopada 1991 r. Crystal spędzała czas z rodziną na urodzinach babci, a około godziny 19:00 pocałowała każdego z krewnych na pożegnanie, po czym wsiadła do auta i udała się do centrum handlowego na spotkanie z przyjaciółmi. Grupa nastolatków poszła do lokalnego baru, gdzie akurat odbywała się impreza, a kiedy wybiła godzina 23:00, Crystal oznajmiła, że musi wracać do domu. To właśnie wtedy widziano ją ostatni raz.

Nie wróciła

Dziewczyna, znana z punktualności, dała swojej mamie wyraźny powód do zmartwienia. Bonnie cierpliwie czekała do północy, po czym matczyny instynkt, podpowiedział jej, że coś jest nie tak. Kobieta obdzwoniła przyjaciół córki, a kiedy wszyscy zgodnie odpowiadali, że widzieli ją ostatni raz około 23:00, kiedy wybierała się w drogę do domu, zawiadomiła policję. W tym czasie, najlepszy przyjaciel Crystal czyli Kenneth, obdzwaniał lokalne szpitale. Dyspozytor zapisał opis zaginionej nastolatki oraz jej samochodu i numery tablic, po czym uspokoił roztrzęsioną matkę, tłumacząc, że Crystal z pewnością wkrótce się pojawi.

Samochód

O 8:00 rano, po tym jak dwójka przyjaciół Crystal, zadzwoniła i poinformowała, że znalazła jej porzucony samochód, Bonnie ponownie skontaktowała się z policją. Auto było zamknięte, a torebka nastolatki tkwiła w środku, co było nietypowe- Crystal na pewno nie zostawiłaby swojej torebki. Policjant przyjął raport o zaginięciu i próbował pocieszyć kobietę, mówiąc, że dziewczyna pewnie się opiła i śpi. Bonnie jednak to czuła… Czuła, że jej córka do domu już nie wróci i miała rację…

W rowie

Tego niedzielnego poranka, 17 listopada, dwóch myśliwych, którzy wybrali się na polowanie na jelenie zauważyło coś dziwnego leżącego w rowie, wzdłuż drogi. Kiedy podeszli bliżej, zdali sobie sprawę, że to ciało kobiety, a zarazem najgorszy widok, jaki kiedykolwiek ukazał się ich oczom. Miejsce zbrodni przeraziło nawet doświadczonych detektywów z wydziału zabójstw. Oprócz siniaków i otarć, Crystal miał 31 ran ciętych i kłutych, w tym rozcięcie od ucha do ucha i poderżnięte gardło.

„Ofiarę znaleziono z odpiętym paskiem i niebieskimi dżinsami, ściągniętymi z bioder. Jej koszula była rozerwana i podarta, a jej stanik został podciągnięty, odsłaniając piersi”

Crystal została zidentyfikowana dzięki pierścionkowi z fioletowym kamieniem, który miał wewnętrzny grawer „Crystal Faye Todd”. Ślady zabezpieczone na miejscu, świadczyły o tym, że dziewczyna walczyła z napastnikiem, a pozycja ciała, że została wrzucona do rowu. Chociaż funkcjonariusze nie podali Bonnie szczegółów dotyczących śmierci córki, obiecali jej, że policja będzie pracować przez całą dobę, aby znaleźć zabójcę.

Śledztwo

Początkowo podejrzewano mężczyznę imieniem Andy Tyndall– starszy, przystojny i lubił kręcić się wokół nastoletnich dziewcząt, a zgodnie z relacjami przyjaciół ofiary, Crystal się w nim podkochiwała. Po tygodniowym śledztwie, mężczyzna został oczyszczony z zarzutów. Aby śledztwo posunęło się na przód, detektywi zwrócili się o pomoc do profilerów kryminalnych. Według nich mordercą był młody, biały mężczyzna, motywowany pożądaniem – prawdopodobnie przyjaciel ofiary. Idąc tym tropem, policja poprosiła 51 przyjaciół i znajomych Crystal, aby oddali swoje próbki DNA. Wszyscy się zgodzili, a wśród nich był Kenneth- morderca Crystal. Ken i Crystal razem dorastali, a ich dziecięca przyjaźń przerodziła się w przyjaźń dorosłą i dojrzałą. Bonnie uwielbiała chłopaka i traktowała go jak syna. Był dobrym chłopcem z dobrej rodziny, członkiem drużyny piłkarskiej, a po ukończeniu szkoły dostał pracę na budowie.

Motyw

Po kilku godzinach przesłuchań Ken w końcu się załamał i przyznał do zbrodni. Chłopak wyznał, że tamtej nocy między nim, a Crystal doszło do stosunku – za obopólną zgodą, bez zabezpieczenia. Ken obiecał, że będzie ostrożny, jednak nie mógł się powstrzymać… Crystal wpadła we wściekłość, zaczęła płakać i wyzywać go od najgorszych. Krzyczała, że zajdzie w ciąże, groziła, a dotknięty obelgami Kenneth, wyciągnął nóż, który zwykł ze sobą nosić w razie obrony koniecznej i dźgnął ją w pierś, a potem raz za razem, wyładowywał na niej swoją złość. Kiedy zdał sobie sprawę z tego co zrobił, wrzucił ją do rowu, wyrzucił nóż i pospieszył do domu. Późniejsze przeszukanie pokoju chłopaka, ujawniło kluczyki do samochodu Crystal i wycinki z gazet dotyczące jej morderstwa.

Dobrze znany policji

Okazało się, że chłopak był już dobrze znany policji, o czym Bonnie i Crystal nie miały pojęcia. Pierwszy raz zatrzymano go w wieku 15 lat, kiedy obnażał się przed przypadkowo napotkanymi dziewczętami. Z wiekiem jego nieprzyzwoite zachowania zaczęły się pogłębiać. Ostatnie jego zatrzymanie dotyczyło próby gwałtu, którego chciał dopuścić się na dziewczynie, która zapytała go o drogę. Jak się później okazało, na krótko przed morderstwem Crystal, wykonał telefon do dorosłej kobiety z sąsiedztwa i z obrzydliwymi szczegółami mówił jej jak będzie ją gwałcił, mordował i na kawałeczki ciął jej ciało.

Wyrok

 

W styczniu 1993 r. Przysięgli w procesie o morderstwo Crystal po zaledwie 75 minutach narad uznali chłopaka za winnego, a tym samym skazano go na dożywocie. W lutym 2022 r. Kenneth będzie kwalifikował się do zwolnienia warunkowego, którego warunkiem jest zapisanie się w Rejestrze Przestępców Seksualnych.

Mama Crystal zmarła w 2014 r. Została pochowana wraz z córką.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.