Let’s travel together.

Przyjaźń do grobowej deski – Morderstwo dzieci, które wstrząsnęło Wielką Brytanią

0

Dziesięcioletnie Holly Wells i Jessica Chapman z Soham w Anglii były najlepszymi przyjaciółkami. Dziewczynki uczyły się w tej samej klasie, w jednej ze szkół podstawowych. Holly była mażoretką, a Jessica grała w piłkę nożną. Połączyła je miłość do drużyny piłkarskiej – Manchester United, oraz śmierć…

 

Zaginięcie w drodze do sklepu

4 sierpnia 2002 roku dziewczęta uczestniczyły w przyjęciu BBQ, które odbywało się w domu Holly. Około godziny 18:15, przyjaciółki postanowiły udać się do pobliskiego sklepu by kupić słodycze. Kiedy nie wróciły do domu, zaniepokojeni rodzice wezwali policje i zgłosili zaginięcie. Przeprowadzono wyczerpujące poszukiwania, w które zaangażowano policyjny śmigłowiec oraz psy tropiące. Ekipy poszukiwawcza składała się z cywilnych ochotników i żołnierzy z amerykańskiej bazy lotniczej w Mildenhall. W tym samym czasie, technicy kryminalistyczni przeszukiwali komputery dziewcząt, oraz sprawdzali zapisy telefonów komórkowych. Próbowano ustalić, czy któraś z nich miała kontakt z kimś kto mógłby być odpowiedzialny za ich zniknięcie. Bez skutku.

Przejęty dozorca

Sprawdzano także wszystkich potencjalnych świadków, dzięki czemu dotarto do dozorcy jednej ze szkół średnich. 31-letni Ian Huntley nie raz  był widziany jak rozmawia z dziewczynkami, kiedy spacerowały po okolicy. W dniu, w którym zaginęły także je widział. Podczas przesłuchiwań mówił szlochając:

Wygląda na to, że zniknęły z powierzchni ziemi. Widziałem je. Nawet chwilę rozmawialiśmy. Następnie przeszły przez mostek nad strumykiem i skierowały się na północ. One nie uciekły. Nie miały pojęcia o świecie.

Niedługo później świat odkryje, że Huntley miał rację. Nie uciekły. Wydarzyło się coś znacznie gorszego, a tylko on jeden od samego początku wiedział co to było.

Ubrania dziewcząt w szkolnym koszu

17 sierpnia, w parku 20 kilometrów od Soham odkryto dwa ciała, znajdujące się w stanie zaawansowanego rozkładu. Kilka dni później zidentyfikowano je jako Holly i Jessica. Śledztwo prowadzone pod kątem morderstwa pozwoliło pozyskać istotne dowody w sprawie, wskazujące na to kto jest odpowiedzialny za ten czyn. Przedmioty osobiste, oraz koszulki Manchesteru, które w dniu zaginięcia miały na sobie dziewczynki, zabezpieczono w koszu na śmieci, w szkole, którą dozorował Ian. Tego samego dnia, mężczyzna został aresztowany pod zarzutem morderstwa.

Odreagował

W toku sprawy, wyszły na jaw przerażające fakty. Ian podstępem zwabił dziewczynki do swojego domu. Wcześniej pokłócił się ze swoją dziewczyną, którą podejrzewał o zdradę. Swoją złość wyładował na bezbronnych dzieciach, które udusił. Jak się okazało mężczyzna miał bogatą kartotekę policyjną. Wielokrotnie był oskarżony o przestępstwa seksualne z udziałem nastolatek. Pracował w szkole, ponieważ nigdy za swe czyny nie został skazany. Tym razem się nie wywinął.

Nicole

Resztę swojego nędznego życia spędzi w więzieniu, w którym jest ODPOWIEDNIO traktowany przez współwięźniów. Co za tym przemawia? Otóż Ian w kwietniu 2018 roku, zdeklarował że chce być kobietą. Nosi perukę i pełny makijaż. Prosi by zwracać się do niego Nicole. Oczywiście nikt nie wierzy w to, że Ian nagle odkrył swą nową naturę. Prawdopodobnie ma dosyć gwałtów i prześladowań i chce zostać przeniesiony do damskiego więzienia.

Autor, Dorota Ortakci.

 

This slideshow requires JavaScript.

.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.