Let’s travel together.

Przez lata pozostawali niezidentyfikowani- W Październiku 2021 r. Odkryto ich tożsamość

0

Zdjęcia przedstawiające to jak mogli wyglądać za życia, trafiły na nagłówki gazet, a ich imiona przez długie lata pozostawały tajemnicą. Oto przypadki osób, które po latach odzyskały swoją tożsamość.

LESTER

Lester Rome miał 58 lat, kiedy  zniknął z Grand Isle w stanie Luizjana 9 stycznia 1984 r. Kilka lat później właściciel domu w Sabine Parish ( oddalonym o wiele kilometrów od Grand Isle) odnalazł ludzkie szczątki. Znalezisko miało miejsce podczas czyszczenia studni, które wykonuje się co kilka lat. W jej wnętrzu mężczyzna odkrył dużą plastikową folię, a w nią zawinięte coś co wyglądało jak ludzkie części ciała. Były one jednak niekompletne i w tamtym czasie nie udało się ich zidentyfikować. Wraz z nimi odnaleziono kubek na mocz- taki jaki zostawia się w laboratorium do badań.

Kilkadziesiąt lat później, w 2013 r. Pracownicy Laboratorium ( Forsensic Anthropology and Computer Enhancement Services) stworzyli możliwy związek między szczątkami wydobytymi ze studni, a zaginionym Lesterem Rome. W kości miednicy tkwił wbity śrut, a Lester na kilka lat przed swoim zniknięciem został postrzelony ze strzelby w okolice brzucha.

W lutym 2021 r. Uzyskano zgodę obecnego właściciela ziemi, na której mieściła się studnia na ponowne jej przeszukanie, co uczyniono w celu próby odzyskania pozostałych fragmentów szkieletu. Niestety przy pierwszym podejściu niczego nie odnaleziono.

Kolejna penetracja studni odbyła się w kwietniu i tym razem udało się wydobyć na powierzchnię brakujące fragmenty szkieletu jak i dowody rzeczowe tj: Niebieską koszulę, niebieskie spodnie, brązowy pasek, marynarkę, buty typu snakers, breloczek z pięcioma małymi kluczykami, składaną szczotkę z grzebykiem, mały scyzoryk i latarkę.

Badania wykazały, że w tym przypadku doszło do morderstwa. Ofiara miała złamaną czaszkę i została dwukrotnie dźgnięta nożem w plecy. Prawdopodobnie był to nóż myśliwski. 18 października 2021 r. Szczątki zostały zidentyfikowane jako Lester Rome. Jego śmierć jest przedmiotem dochodzenia. Uważa się, że osoba lub osoby, które wrzuciły ciało do studni, znały okolicę.

 

This slideshow requires JavaScript.

ROBIN

Szczątki 19- letniej Robin Pelkey zostały znalezione w kwietniu 1984 r. Nad Horseshoe Lake, niedaleko Anchorage na Alasce, dlatego też przez lata nazywano ją Horseshoe Harriet. W płytkim grobie znaleziono także części garderoby o nieznanej kolorystyce, w tym wełniany szalik dzianinowy płaszcz i sweter, spodnie, wełniane skarpetki, ocieplacze na nogi, biustonosz, tenisówki jak i papierosy marki Kool, antykoncepcję- prez***y, lusterko i duży grzebień.

Od samego początku zakładano, że dziewczyna została zabita w 1983 r. Przez właściciela piekarni i zarazem seryjnego mordercę Roberta Hansena, który zyskał przydomek „Piekarz rzeźnik”. Hansen był znany z tego, że porywał swoje ofiary i zawoził do odległych dzikich obszarów gdzie urządzał sobie polowanie. Mężczyzna został aresztowany w październiku 1983 r. A rok później przyznał się do zamordowania czterech kobiet, których ciała znaleziono na Alasce w latach 1980-1983. W kolejnych latach przyznał się do innych zbrodni. Łącznie zamordował 17 kobiet i wskazał śledczym  lokalizację ich ciał w tym miejsce, w którym znaleziono Robin Pelkey.

Jej szczątki zostały ekshumowane w 2014 r. W celu pobrania próbki DNA, która została później przesłana do banku danych osób zaginionych FBI, ale nie znaleziono żadnych odpowiedników. W sierpniu 2021 r. Jej profil DNA został przesłany do publicznej bazy danych genealogicznych, dzięki czemu udało się zlokalizować jej krewnego. Robin Pelkey została zidentyfikowana w październiku 2021 r. Póki co wiadomo tylko tyle, że pochodziła z Denver w stanie Kolorado, a na początku lat 80- tych przeniosła się do Anchorage na Alasce

Jedyną niezidentyfikowaną ofiarą seryjnego mordercy pozostała jak dotąd „Eklutna Annie”, której kości w 1980 r. Znaleziono zakopane wzdłuż linii energetycznej, w pobliżu grobu innej ofiary. Została dźgnięta w plecy po tym, jak próbowała uciec z samochodu Hansena, który twierdził, że była albo striptizerką albo prostytu***ą.

This slideshow requires JavaScript.

TIMOTHY

We wrześniu 2019 r. Hodowca bydła z Gardendale w Teksasie, znalazł na swoim ranczo coś co wyglądało jak ludzka czaszka. Mężczyzna zawiadomił policję i przez kolejne dni na jego ziemi prowadzono poszukiwania pozostałych fragmentów kości. Ostatecznie udało się zabezpieczyć fragmenty miednicy, kości udowej, szczęki i kilka zębów. W ich pobliżu odnaleziono czarno- brązowy pasek Carhartt, niebieski but marki Adidas, czarną gumkę do włosów, brelok do kluczy Audi z 2002 r. I spodnie Levi Strauss ze zwężanymi nogawkami.

Antropolog oszacował, że ofiara mogła nie żyć od 2 do 5 lat, a przyczyny śmierci nie udało się ustalić. W raporcie oznaczono ją jako podejrzaną.

Wyczerpujące dochodzenie i przeprowadzenie zaawansowanych testów DNA doprowadziły do odkrycia tożsamości mężczyzny, co nastąpiło 14 października 2021 r. Obecnie śledczy próbują uzyskać jakiekolwiek informacje o Timothym Gomezie.

Autor, Dorota Ortakci.

 

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.