Let’s travel together.

Przez lata pozostawali niezidentyfikowani- Na przełomie Lipca i Sierpnia 2021 r. Odkryto ich tożsamość- Część 1

0

Zdjęcia przedstawiające to jak mogli wyglądać za życia, trafiły na nagłówki gazet, a ich imiona przez długie lata pozostawały tajemnicą. Oto przypadki osób, które po latach odzyskały swoją tożsamość.

 

KIMBERLY JONES

28 września 2016 r. W wąwozie w pobliżu autostrady w Arizonie, w pobliżu granicy z Nevadą znaleziono ludzkie szczątki. Z uwagi na zaawansowany rozkład, nie udało się ustalić przyczyny śmierci, ale została ona zaklasyfikowana jako zabójstwo. Ciało było pozbawione odzieży jak i bielizny, a lokalizacja wskazywała na to, że zostało wyrzucone z samochodu. Droga przy, której dokonano tego makabrycznego znaleziska, jest uczęszczana przez osoby z południowej części stanu oraz Las Vegas.

Zgodnie z opinią patologa, ofiara mogła mieć od 16 do 20 lat, była płci żeńskiej, ciemnoskóra z ciemnymi i bardzo gęstymi włosami do ramion. Miała wypielęgnowane, pomalowane na różowo paznokcie, przekłute uszy i przeszła leczenie ortodontyczne.

Ogólnokrajowe akta osób zaginionych zostały porównane z charakterystyką ofiary, a złożony szkic przedstawiający jak mogła wyglądać, udostępniono w mediach społecznościowych. Niestety bez odpowiedzi.

W lutym 2020 r. Sprawa Jane Doe, została przekazana specjalnej jednostce śledczej, która ekshumowała ciało w celu pobrania nowej próbki DNA, dzięki czemu pod koniec lipca 2021 r. Zidentyfikowano krewnych ofiary.

18- letnia Kimberly Rena Jones zaginęła w Kalifornii w 2016 r. Jednak jej zaginięcie nigdy nie zostało zgłoszone.

Śledztwo w sprawie zniknięcia i śmierci Kimberly pozostaje w toku.

This slideshow requires JavaScript.

ISABEL BERNAL

5 maja 2003 r. W Mammoth Lakes, Kalifornia pies mężczyzny spacerującego po wschodnich stokach Sierra Nevada na obszarze Inyo National Forest – federalnych lasów chronionych, odkrył ludzką czaszkę. Kilka dni później, niedaleko miejsca, w którym spoczywała czaszka, odkryto płytki grób, a w nim resztę ludzkich szczątków.

Lekarz sądowy z San Francisco ustalił, że ofiara została zabita około sierpnia 2002 roku. Była to drobna kobieta w wieku 30-40 lat i prawdopodobnie Azjatka. Jej zęby były w bardzo złym stanie i prawdopodobnie w ciągu całego swojego życia nie odwiedziła dentysty. Zgodnie z raportem: „Zęby przebarwione, zażółcone z kamieniem i próchnicą. Brak przedniej jedynki”.

Ofiara miała czarne włosy sięgające ramion i prawdopodobnie brązowe oczy. Ubrana była w czarny biustonosz w rozmiarze 32AA, krótkie dżinsowe spodenki ze sznurowanym przodem w rozmiarze xs, czarne skarpetki, niebieskie skórzane buty marki „Bass” na kwadratowym obcasie w rozmiarze 37,płaszcz marki „Cold Air Design”, złoty kolczyk w jednym uchu- kształt pętelki, bransoletka z drobnych kolorowych koralików, srebrny zegarek marki „Jacklyn Smith”.

Isabel Sanchez Bernal, która w wieku 30 lat zaginęła w Puebla, Meksyk została zidentyfikowana w sierpniu 2021 roku za pomocą technologii DNA. Władze aresztowały również Diego Santiago Hernandez-Antonia, lokalnego mieszkańca Mammoth Lakes, za jej morderstwo.

Póki co władze nie podały jak i gdzie doszło do zbrodni, ale uważają, że ofiara i morderca się znali.

This slideshow requires JavaScript.

Michael Kirow

28 lipca 1995 r. W Regina, Saskatchewan dwóch pracowników Canadian Pacific Railway było świadkami tragicznego zdarzenia, do jakiego doszło na torach kolejowych. Na ich oczach na tory wbiegł mężczyzna. Świadkowie krzyczeli, że zaraz nadjedzie pociąg i próbowali go przekonać do zejścia z torów, ale on zamiast uciekać, położył się na szynach. Chwilę później został rozjechany przez pociąg wiozący 104 wagony załadowane zbożem.

Młody człowiek, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu, miał brązowe, starannie przycięte włosy, był ogolony, miał niebieskie oczy, a stan jego zębów wskazywał na to, że prawdopodobnie nałogowo palił papierosy. Nie miał blizn chirurgicznych ani tatuaży, ale na nadgarstkach miał blizny jak po żyletce, co sugerowało, że miał za sobą próbę samobójczą. Na brzuchu miał duże rozstępy, a to z kolei mogło oznaczać, że w przeszłości cierpiał na otyłość.

Mężczyzna ubrany był w niebieską zapinaną na guziki koszulę ze złotym logiem w kształcie korony na przodzie, szary t-shirt „Boca Authentic”, białe skarpetki, wyblakłe dżinsy, za duże o dwa rozmiary buty marki Reebok w kolorze niebiesko białym. W jednej z kieszeni spodni znaleziono srebrną broszkę przedstawiającą ciemiernik znany inaczej jako „Bożonarodzeniowa Róża”. Mężczyzna miał ze sobą także plecak zawierający książkę o Dniu Zmarłych w Meksyku oraz koszulkę Padova City Resorts Inc. Inkorporacja znajdowała się w Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej, co sugeruje, że niezidentyfikowany mężczyzna mógł tam być w pewnym momencie swojego życia. Posiadał także 45,05 dolarów w gotówce.

23 stycznia 1996 r. Z policją skontaktował się mężczyzna imieniem Randy, który twierdził, że znał samobójcę. Poznali się 22 lipca 1995 r. Podczas podróży autostopem. Przybyli do Reginy 24 lipca 1995 r. Gdzie oboje chcieli znaleźć pracę. Mężczyzna przedstawiał się raz jako Dave innym razem David, stąd świadek nie wierzył, że było to jego prawdziwe imię. Ostatnie słowa Kirowa do Randy’ego brzmiały: „Mam dość wszystkich”. Został pochowany na cmentarzu Regina’s Riverside Cemetery. Koszty jego pochówku opłaciła miejscowa kobieta którą poruszyła historia niezidentyfikowanego, młodego człowieka.

Michael Kirow został zidentyfikowany na początku sierpnia 2021 r. Za pomocą technologii DNA przez firmę z siedzibą w Teksasie. Michael w momencie śmierci miał 30 lat i pochodził z Winnipeg. Wiadomo, że wywodził się z zamożnej rodziny i był bardzo dobrze wychowany. Interesował się powieściami Stephena Kinga, drogimi samochodami, oceanem, polityką i pisał w pamiętniku srebrnym wiecznym piórem. Dziennika, wraz z metryką urodzenia Dave’a, nigdy nie odnaleziono. Był niegdyś bardzo zakochany w dziewczynie imieniem Kathy. To do niej prawdopodobnie należała broszka znaleziona w kieszeni jego spodni. Kathy odeszła do innego mężczyzny, a Michael popadł w depresję.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.