Let’s travel together.

Przez lata mieszkał ze zwłokami żony i córki- Ułożył je w jednym łóżku

0

David i Lorraine Kaneko oraz ich córka Laura, byli znani w swojej społeczności w Rexford (Idaho) jako spokojna, uczynna i bardzo religijna rodzina, która w każdą niedzielę gromadziła się w mormońskiej kaplicy. David sam dbał o utrzymanie swojej rodziny. Podczas gdy jego żona zajmowała się domem, on pracował w Idaho National Laboratory − amerykańskim ośrodku naukowo-badawczym, który jest jednym z głównych ośrodków zajmujących się badaniami nad techniką jądrową i reaktorami jądrowymi. Laura kończyła szkołę średnią i marzyła, że pewnego dnia zostanie wybitnym lekarzem, który wynajdzie złoty środek na wyleczenie raka.

Izolacja

Był rok 1994, kiedy rodzina Kaneko zaczęła izolować się od swoich sąsiadów, bliskich, a także od kościoła. Laura miała uskarżać się swoim znajomym na ojca, który kontrolował ją na każdym kroku. David nie pozwolił wygłosić jej przemówienia na koniec roku, a także zabronił córce jej wymarzonego wyjazdu do Japonii, który był realizowany w ramach kościelnego programu misyjnego. Z biegiem czasu sytuacja tylko się pogarszała, aż w końcu Kaneko odseparowali się od wszystkich i zaczęli żyć w odosobnieniu. 

Interwencje

W 1997 r. Na prośbę zaniepokojonych braci Lorraine, którzy przez ostatnie 3 lata nie mieli z nią praktycznie żadnego kontaktu, w domu zjawiła się policja i opieka społeczna. Drzwi otworzyły Lorraine i Laura i oznajmiły, że rozumieją obawy, ale prowadzą taki styl życia z własnego wyboru. Chociaż wyglądały na zaniedbane ( brudne ubrania, włosy) inspekcja domu wykazała, że jest w nim prąd, bieżąca woda, a także zapasy żywności.

Kolejna kontrola przeprowadzona w celu oceny dobrobytu rodziny, miała miejsce w 2001 r. I tym razem Lorraine i jej córka powiedziały, że wszystko jest w porządku, i że nie życzą sobie więcej takich wizyt, a więzi rodzinne zerwały dobrowolnie.

19 czerwca 2004 r. W odpowiedzi na kolejne zgłoszenie zaniepokojonej rodziny, funkcjonariusze z nakazem zjawili się w domu, podczas nieobecności Davida. Bracia 58- letniej Lorraine mieli nadzieję, że ich siostra i jej córka zgodzą się na rozmowę z psychologiem, który oceni ich stan psychiczny i zadecyduje o ich dalszym losie.

Pierwsze co rzuciło im się w oczy to to, że wszystkie okna w domu były zamknięte i oklejone czarną folią. Z uwagi na to, że nikt nie odpowiadał na pukanie, funkcjonariusze wtargnęli do środka, gdzie zastali chaotyczny bałagan. Wnętrze domu wyglądało tak jakby od lat nikt go nie sprzątał. W powietrzu był także wyczuwalny silny zapach środków dezynfekujących i perfumowanych odświeżaczy powietrza. Źródłem tych drażniących nozdrza zapachów była sypialnia…To co zastano za jej drzwiami, przypominało scenę rodem z horroru.

Dwa ciała w jednym łóżku

Na łóżku otoczonym wentylatorami, kadzidełkami i świecami zapachowymi, pod grubą kołdrą, leżały dwa ciała. Jedno w bardzo zaawansowanym stanie rozkładu, drugie zmumifikowane, co świadczyło o różnym czasie zgonu.

Śledczy założyli, że matka i jej córka (zidentyfikowane później dzięki badaniom DNA) padły ofiarami morderstwa, więc David stał się głównym podejrzanym. Kiedy wrócił do domu i dokonano aresztowania, oznajmił, że nie powie ani słowa bez swojego adwokata.

Podczas gdy David trafił do aresztu, a ciała obu kobiet do zakładu medycyny sądowej, śledczy przystąpili do dokładnego przeszukania domu, podczas, którego zabezpieczono dwa pamiętniki prowadzone przez Lorraine i Laurę.

Zmarły z głodu

Przeprowadzone dwukrotnie sekcje zwłok wykluczyły by kobiety zostały zastrzelone, dźgnięte nożem, pobite na śmierć czy otrute. Śledczy próbowali więc ustalić rolę Davida w makabrycznych zgonach, tym bardziej, że nie chciał współpracować. Zamiast tego był zaniepokojony tym, co władze robią z jego własnością.

Podczas drugiej sekcji zwłok udało się ustalić, że Laura zmarła pierwsza, co mogło mieć miejsce w maju lub czerwcu 2001 r. Według dr Williama Rodrigueza, głównego patologa sądowego z Departamentu Obrony USA, przyczyną jej śmierci było odwodnienie i prawdopodobnie głód. Lorraine, która zmarła mniej więcej rok przed odnalezieniem jej ciała, umarła z głodu. Oznacza to, że David mieszkał z ciałem córki przez 3 lata, a z ciałem żony przez rok.

Pamiętniki

Dzienniki matki i córki dokumentowały 10 lat coraz większego odosobnienia. W pamiętniku Lorraine wspomniała o swoim mężu „snującym się pod domu jak cień” i nazywała go mordercą. Żmudna analiza rękopisów rzuciła światło na przyczynę i sposób śmierci kobiet. Okazało się, że zarówno matka jak i córka były chore psychicznie. Podczas gdy matka chorowała od dłuższego czasu, u Laury choroba objawiła się jak była nastolatką. Z zapisów wynikało, że w 1994 r. Laura doznała objawienia, że ma poślubić apostoła. Ona i jej matka przestały jeść w ramach procesu oczyszczania, aby spełnić tę wizję.

Wiedział, ale nie pomógł

Śledczy wciąż jednak potrzebowali wyjaśnienia roli Davida w śmierci jego żony i córki, ponieważ podczas gdy kobiety głodziły się na śmierć, on żył jak gdyby nigdy nic. Chodził do pracy i szukał pomocy medycznej ze względu na swoje dolegliwości, ale nigdy nie szukał jej dla żony i córki.

Kiedy prokuratorzy rozważali możliwe zarzuty przeciwko Davidowi, zażądali, aby został poddany ocenie psychologicznej. Następnie powołano sędziego, który zwolnił lekarza z tajemnicy lekarskiej, aby mógł on podzielić się ze śledczymi tym co ujawnił David.

Mężczyzna był świadomy choroby żony i córki, ale nie potrafił wyjaśnić dlaczego nie szukał dla nich pomocy, a później nie zgłosił ich śmierci. Twierdził, że kiedy odkrył, że Laura zmarła jego żona była zdeterminowana by spełnić proroctwo i stopniowo zmniejszała przyjmowane pokarmy, aż w końcu przestała jeść.  Kiedy zagłodziła się na śmierć, położył ją w łóżku obok Laury.

Następstwa

David został oskarżony o dwa przypadki nieumyślnego zabójstwa oraz dwa przypadki nieudzielenia pomocy osobom bezbronnym w złym stanie psychicznym. Mężczyzna otrzymał wyrok w zawieszeniu w zamian za uczestnictwo w sześciomiesięcznym programie zdrowia psychicznego. Po jego ukończeniu następne lata spędził w tym samym domu, w którym zmarły Lorraine i Laura. 3 czerwca 2016 roku w wieku 76 lat zmarł na raka.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.