Let’s travel together.

Przez 10 lat była w „związku” ze swoim porywaczem, bo nikt inny jej nie kochał

2

Tanya Nicole Kach nie miała łatwego życia. Już jako nastolatka, doświadczyła przemocy fizycznej ze strony chorej psychicznie matki. Kiedy trafiła pod opiekę ojca, jej sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej.

 

Dorastanie i choroba matki

Tanya Nicole Kach urodziła się 12 października 1981 roku w stanie Pensylwania w USA. Była córką rzeźnika i pracowniczki sieci McDonald’s. Początkowo jej relacje z rodzicami były udane, jednak w 1989 roku, matka Tanyi zaczęła poważnie chorować. Pierwsze objawy wydawały się niegroźne – Sherri zaczęła kupować i kolekcjonować niepotrzebne przedmioty, aż w końcu zadłużyła się na bardzo dużą sumę pieniędzy. Później wielokrotnie zdarzało się jej mówić do siebie na głos, a także oskarżać przypadkowych ludzi na ulicy o kradzież.

Pewnej nocy spowodowała pożar we własnym domu, podpalając stół kuchenny. Z biegiem lat, choroba przybrała na sile: kobieta popadła w alkoholizm i prostytuowała się, aby spłacić długi. Znęcała się na córką, biła ją i wyzywała. Mówiła, że w ten sposób chce wyładować swoją frustrację.

Jerry, ojciec Tanyi, także nie interesował się córką. Nastolatka większość swojego życia spędziła sama, zamknięta w pokoju. Kiedy dziewczynka miała 13 lat, małżeństwo jej rodziców rozpadło się. Podczas rozprawy rozwodowej, Tanya musiała opowiedzieć sędziemu o przemocy, której doświadczyła ze strony matki. Opisała m.in., jak Sherri uderzyła jej głową o ścianę, a potem dusiła i groziła śmiercią, trzymając przy jej twarzy nóż kuchenny.

Sąd zdecydował, że Sherri trafi do szpitala psychiatrycznego, a Jerry zaopiekuje się córką.

 

Nowe życie i nowe problemy

Aby zacząć wszystko od początku, Jerry i Tanya przeprowadzili się do McKeesport. Tam mężczyzna poznał kobietę, która podobnie jak on sam, niedawno rozwiodła się i została sama z 7-letnim dzieckiem. Wkrótce para zamieszkała razem.

Zasady panujące w nowym domu były bardzo surowe. Tanya nie mogła korzystać z telefonu, a drzwi do jej pokoju zostały ściągnięte, aby całkowicie pozbawić ją prywatności. Jarry nigdy nie stanął po stronie córki, zawsze popierał decyzję swojej nowej partnerki.

Tanya uczęszczała już do ósmej klasy. Była osobą bardzo nieśmiałą, przez co nie potrafiła znaleźć sobie przyjaciół. Później, przez problemy w domu, zaczęła opuszczać zajęcia i wdawać się w bójki. Nastolatka ponownie próbowała szukać miłości u matki, która na jakiś czas opuściła szpital psychiatryczny, jednak kobieta nigdy nie zainteresowała się córką.

 

W centrum uwagi szkolnego ochroniarza

Thomas Hose był ochroniarzem w gimnazjum, do którego uczęszczała Tanya Kach. 38-latek zaprzyjaźnił się z dziewczynką i przy każdej możliwej okazji zabierał ją poza mury szkoły. Podczas jednej ze wspólnych ucieczek z lekcji, pocałował 14-latkę.

Mężczyzna znał najskrytsze sekrety nastolatki, ponieważ przekonał szkolnego pedagoga, aby ten udostępnił mu dokumenty dotyczące Tanyi. Przekonywał, że w taki sposób dotrze do 14-latki i pomoże jej poprawić wyniki w nauce.

Intencje ochroniarza były jednak zupełnie inne. Mężczyzna chciał wykorzystać seksualnie Tanyię, w tym celu wielokrotnie zapraszał ją do swojego domu, w którym mieszkał ze swoimi rodzicami i własnym synem, Justinem.

Z biegiem czasu, Hose udało się przekonać 14-latkę, aby ta całkowicie zerwała kontakt z bliskimi i zamieszkała z nim.

 

Nagłe zniknięcie

10 lutego 1996 roku, Tanya Kach uciekła od swojego ojca i zamieszkała u Thomasa. Stało się to w tajemnicy przed wszystkimi… nawet rodzicami i synem Hose’a, choć mieszkali oni w tym samym domu. Mężczyzna dołożył wszelkich starań, aby o Tanyi nikt się nie dowiedział.

Ojciec nastolatki długo zwlekał ze zgłoszeniem zaginięcia córki na policję. Myślał, że ta wróci do domu cała i zdrowa po kilku dniach. Dodatkowo, policja przestała traktować ucieczki Tanyi poważnie – w przeszłości wymykała się z domu regularnie.

Kiedy Sherri zdała sobie sprawę, że córka nie odwiedzała jej od dłuższego czasu, wpadła w panikę. Kobieta znalazła w rzeczach osobistych Tanyi numer telefonu Thomasa, jednak mężczyzna zaprzeczył, że cokolwiek łączy go z dziewczyną. Co więcej, twierdził, że w ogóle jej nie zna – te słowa zapadły Sherri w pamięci.

Jestem tylko szkolnym ochroniarzem.

W niewoli

Przez pierwsze cztery lata, dziewczyna mieszkała w piwnicy. Przez ten czas nie opuściła pomieszczenia ani razu, choć od domu rodzinnego dzieliły ją zaledwie 3 kilometry. Później natomiast, Tanya zamieszkała w sypialni na drugim piętrze domu. Nie mogła jednak wychodzić do toalety, więc korzystała z wiadra, które przyniósł jej Hose.

Dopiero w 2000 roku, Thomas „zmienił” tożsamość swojej partnerki – od tej pory miała nazywać się Nikki Allen. Tak mężczyzna przedstawił ją swoim rodzicom. Od tej pory oficjalnie zamieszkali razem, chociaż nadal Tanya miała zakaz wychodzenia z domu.

Z biegiem czasu porywacz pozwalał dziewczynie na coraz więcej, choć nagle obowiązywały ją tzw. „zasady bezpieczeństwa”. Tanya opuszczała mieszkanie ale tylko w określonych godzinach. Pozwalano jej oglądać telewizję, ale pod warunkiem, że będzie używać słuchawek. Mogła także poruszać się po mieszkaniu na palcach. Jeśli chodzi o kąpiele, to Thomas pozwalał jej na szybki prysznic dwa razy w tygodniu, tylko w godzinach porannych, gdy domownicy jeszcze spali.

Za każdym razem, gdy para uprawiała seks, Thomas zapisywał datę w kalendarzu. W ten sposób chciał uniknąć niechcianej ciąży.

Mężczyzna miał jeszcze jeden, dodatkowy warunek – Tanya musiała być bardzo szczupła. W najgorszym momencie ważyła tylko 42 kg. W święta przynosił jej jedzenie do szafy, w której się ukrywała. Mówił, że robi to wszystko z miłości.

Tak minęły kolejne 6 lat.

 

Decyzja o ucieczce

Dopiero 21 marca 2006 roku, Tanya Kach zdecydowała się uciec od swojego oprawcy. Zdała sobie sprawę, że związek z nim nie jest normalny. Z pomocą Joe Sparico, właściciela sklepu spożywczego, udało jej się zgłosić na policję.

Pełnoletnia już Tanya, opowiedziała funkcjonariuszom o tym, jak wyglądały ostatnie lata jej życia. W ciągu godziny od zgłoszenia, policja otoczyła dom Thomasa Hose’a. Mężczyzna został aresztowany.

W 2007 roku, przyznał się do kilku zarzutów, m.in.: kontaktu płciowego z nieletnią, ingerencję w opiekę nad dzieckiem i narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Został skazany na 15 lat pozbawienia wolności.

W 2022 roku został zwolniony ale figuruje w bazie przestępców seksualnych.

 

Życie po ucieczce

Tanya nigdy nie odbudowała relacji z ojcem. Mężczyzna wziął ślub i doczekał się kolejnych dzieci.

Ojciec obwiniał mnie o to, co się stało, mówiąc: „wiedziałaś, co robisz”. Odpowiadałam: „Tato, miałam tylko 14 lat”.

W 2011 roku, Tanya Kach wydała książkę pt.: „Memoir of a Milk Carton Kid: The Tanya Nicole Kach Story”, w której opowiedziała ze szczegółami o swoich przeżyciach.

 

autor, Daria

This slideshow requires JavaScript.

2 Komentarze
  1. drew mówi

    Widziałam film o jej sprawie, przy wywiadzie z Jerrym i jego nową dupą ( bo to coś nie zasługuje na szlachetne miano kobiety) cisnęły mi się na usta najgorsze wulgaryzmy. I co ciekawe najlepszą osobom z otoczenia dziewczyny okazała się niestety chora psychicznie i agresywna matka.

  2. Klaudia mówi

    Jak nazywa się film?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.