Let’s travel together.

Przeprowadzała zbiórkę pieniędzy wśród sąsiadów – 13-latka, która nigdy nie wróciła do domu.

0

Brandy Myers chodziła do 6 klasy, w szkole podstawowej w Sunnyslope. Trzynastolatka mieszkała ze swoją rodziną, w dzielnicy Sunnyslope, w Phoenix, w Arizonie. Rodzina zajmowała przytulne mieszkanie na drugim piętrze, w okolicy, o której mówiło się, że jest całkiem bezpieczna. Dzieci z okolicznych domów bawiły się razem. Siostra Brandy, Kristin, opowiada o zaginionej siostrze ” była moją najlepszą przyjaciółką.”

Zaginięcie

26 maja 1992 roku, siostry spędzały czas razem i zajmowała się nimi opiekunka, podczas gdy ich matka była w pracy. Brandy i Kristin zaplanowały aby tego dnia, pójść od drzwi do drzwi aby zebrać fundusze na szkolną zbiórkę. Jednak Kristin wycofała się w ostatniej chwili i zamiast tego, spędziła czas ze swoją przyjaciółką. Gdy Brandy opuściła dom, Kristin patrzyła za nią z balkonu. Dziewczynka miała dziwne przeczucia widząc siostrę, która oddalała się od domu i po chwili zniknęła jej z oczu. Mijały godziny, a Brandy nie wracała do domu. Opiekunka założyła, że dziewczynka dotrze do domu, zanim matka dziewcząt wróci z pracy.

Poszukiwania

Kiedy ich matka wróciła do domu i dowiedziała się, że Brandy nie widziano, od tak długiego czasu, poważnie się zaniepokoiła. Kobieta postanowiła jej poszukać, zanim jeszcze zadzwoniła na policję, aby zgłosić zaginięcie. Zaginięcia dzieci nie były powszechne w tej okolicy, więc policja potraktowała to bardzo poważnie. Przeszukali osiedle i okoliczne tereny, sprowadzono psy tropiące, a także użyto helikopterów. Ustanowiono również blokadę na granicach miasta, a dzieci nie mogły wychodzić same z domu. Setki ochotników zgłosiło się do poszukiwań, które trwały tygodniami. Szukali wszędzie, od gór po pustynne tereny, ale nie mogli znaleźć Brandy.

Makabryczne odkrycia

27 maja 1992 roku. Dzień po zniknięciu Brandy, podczas poszukiwań, w okolicznym kanale, znaleziono ciało nastolatki. Jej ciało zostało zidentyfikowane dopiero w 2011 roku, prawie dwadzieścia lat później; ciało należało do szesnastoletniej Shannon Aumock. Shannon fizycznie przypominała Brandy i została zamordowana zaledwie kilka kilometrów od domu Brandy.

W listopadzie 1992 roku znaleziono ciało 22-letniej Angeli Brosso. Kobieta wybrała się na przejażdżkę rowerową 8 listopada i nigdy z niej nie wróciła. Ciało kobiety nie było jednak kompletne. 11 dni po odnalezieniu jej ciała, policja zlokalizowała jej głowę w kanale. Minął rok, a Brandy nadal nie znaleziono. Rodzice Brandy przeczuwali najgorsze.

This slideshow requires JavaScript.

We wrześniu 1993 roku, podczas poszukiwań Brandy, policja znalazła ciało 17-letniej Melanie Bernas w kanale. Podobnie jak Angela, dzień wcześniej udała się na przejażdżkę rowerową i nie wróciła. Zarówno Angela i Melanie zostały wykorzystane seksualnie.  Po zbadaniu DNA, otrzymanego z nasienia znalezionego na ciałach ofiar, okazało się, że należy do tego samego mężczyzny. Testy DNA niestety nie były w tamtym czasie zbyt postępowe, więc nie udało się potwierdzić dokładnej tożsamości mężczyzny. Próbki DNA zostały zabezpieczone i przechowywane w celu ewentualnego zbadania w późniejszym czasie. Sprawę Brandy powiązano z Melanie i Angelą ze względu na to, że miały miejsce na tym samym obszarze.

Podejrzany

W 2014 roku przebadano na nowo próbki DNA znalezionego na ciałach kobiet i dzięki temu, policja dotarła do Briana Patricka Millera. Jego DNA zostało przetestowane i wróciło do siebie.
Brian był kłopotliwym dzieckiem i opisywano go jako „dziwaka”. W wieku 15 lat, trafił do ośrodka karnego dla nieletnich. Po opuszczenia ośrodka, dopuścił się kolejnego przestępstwa, za które trafił z powrotem za kratki. Dźgnął kobietę nożem. Chłopak przebywał w zamknięciu do 18 roku życia. W dorosłym życiu był dobrze znany w okolicy, ze względu na swoją obsesję na punkcie zombie. Uważał się za pogromcę zombi. Sprawił sobie specjalny strój na tego typu polowania.

Aresztowanie

Millera aresztowano 13 stycznia 2015 roku i postawiono mu zarzuty morderstwa, porwania i napaści seksualnej. Jego była żona skontaktowała się z policją i opowiedziała im o swoim psychopatycznym byłym mężu. Zdradziła, że był sadystą, który stopniowo stawał się coraz bardziej agresywny, w pewnym momencie zaczął straszyć ją nożem, podczas seksu. Powiedział jej kiedyś „Gdybym Cie tak bardzo nie kochał, zabiłbym cię „.

Opowieści mordercy

Kobieta przeraziła się jeszcze bardziej, kiedy szczegóły dotyczące morderstw o których słyszała w telewizji, pasowały do historii, które Brian jej opowiadał. Początkowo myślała, że to tylko chore fantazje jej męża. Jedna z opowiedzianych przez niego historii, dotyczyła niepełnosprawnej dziewczynki,  która pewnego dnia zapukała do jego drzwi (Brandy miała zdiagnozowane uszkodzenie mózgu). Opowiedział, że to była idealna okazja, aby działać. Wciągnął więc dziewczynkę do swojego domu, gdzie dźgnął ją wielokrotnie nożem. W historii opowiedzianej żonie, opisał,  że trzymał jej ciało w wannie wypełnionej zimną wodą, dopóki nie zaczęło się rozkładać. Wtedy musiał pociąć jej ciało a następnie wyrzucił na śmietnik, który został opróżniony następnego dnia.

Brak rozwiązania

Dwóch naocznych świadków, skojarzyło Brandy w dniu zaginięcia, kierującą się w stronę domu Briana. Jedną z nich była przyjaciółka Kristin, która mieszkała dwa domy dalej od Briana. Widziano jak Brandy puka do następnego domu ale nie ma świadków, którzy by potwierdzili, że Brandy zapukała do domu Briana, który był następny w kolejności. Policja zwróciła się do sądu o skazanie Briana za morderstwo pierwszego stopnia, w przekonaniu, że jest ilość dowodów fizycznych i poszlakowych jest wystarczająca, ale sąd odrzucił wniosek, stwierdzając, że brak ciała uniemożliwia oskarżenie Millera o morderstwo.
Od tamtej pory, Kristin uczyniła swoją życiową misją, aby walczyć o sprawiedliwość dla swojej siostry Brandy. Brandy jednak, nadal pozostaje osobą zaginioną.

 

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.