Let’s travel together.

„Proszę NIE! Jestem zbyt młody by umierać”

0

To co szokuje to śmierć zadawana z rąk dzieci, ale jeszcze bardziej szokujące i niewyobrażalne jest to, gdy dzieci mordują własnych rodziców. Najmłodszą osobą, kiedykolwiek oskarżoną o ten czyn jest Jasmine Richardson, która w chwili popełnienia przestępstwa miała 12 lat. Ona i jej 23-letni chłopak, Jeremy Steinke, zamordowali nie tylko jej rodziców, Marca i Debrę, ale także ośmioletniego brata, Jacoba, a wszystko to zrobili z zimną krwią.

23 kwietnia 2006 roku w Kanadzie ciała Marca i Debry Richardson oraz ich ośmioletniego syna zostały odkryte w ich domu przez sześcioletniego chłopca, który ujrzał ich zwłoki przez okno w swoim pokoju. Małżeństwo leżało na podłodze, na pierwszym piętrze, zaś Jacob w swoim łóżku. Policja odkryła, że ​​12-letnia córka zamordowanych, zaginęła i wszyscy obawiali się o jej bezpieczeństwo, sądząc że prawdopodobnie została ona uprowadzona przez bezwzględnych morderców. Jednak szybko zgromadzono dowody, które wskazywały na to, iż jest ona odpowiedzialna za tą straszną zbrodnię. Następnego dnia Jasmine i jej chłopak Jeremy, zostali zatrzymani 100 kilometrów dalej. Para została oskarżona o morderstwo pierwszego stopnia i trafiła do aresztu.

Dwudziestotrzyletni Jeremy Steinke poznał 12-letnią Jasmine na koncercie punkrockowym w 2006 roku. Jasmine natychmiast zakochała się w nim i jego samozwańczym stylu życia. Kiedy rodzice nastolatki dowiedzieli się o tym  związku, wpadli w furię, uziemiając Jasmine i zabraniając jej kontaktów z ukochanym. Dla tej buntowniczej pary był to wystarczający powód, by zabić. Chociaż dziewczyna rozmawiała o swoim planie z przyjaciółmi, nikt nie potraktował tego poważnie. Podczas procesu znajomi nastolatki zeznawali, że myśleli, że są to tylko głupie rozmowy. Niestety dla rodziców i brata Jasmine, stały się one rzeczywistością. Policjanci szukając dowodów i motywu tego makabrycznego czynu, natknęli się na wiele kont internetowych, które należały zarówno do Jasmine, jak i Jeremy’ego. Łatwo byłoby założyć, że Jeremy, będący starszym był tym, który wpadł na ten plan, ale ich konta online opowiedziały inną historię. To 12 latka wpadła na ten szokujący pomysł, a jej chłopak ją w tym poparł. W jednej ze swoich wiadomości napisał:  

„Zapłata! Wynagrodzenie dla mojej miłości. Marzę o tym by przeciąć ich gardła. Będą żałować gówna, które nam wyrządzili. Dopilnuję by zniknęli na zawsze. Wreszcie zapadnie cisza, a ich krew będzie zapłatą za nasze krzywdy.”

Niecały miesiąc później najbliżsi nastolatki zapłacili swoją krwią, tak jakto pisał Jeremy. W tę pamiętną noc chłopak w pierwszej kolejności zaatakował nożem rodziców Jasmine. Następnie udał się na górę, gdzie Jasmine próbowała zabić swojego brata. Po tym jak dźgnęła go w klatkę piersiową dziecko błagało o życie: „Boję się, błagam nie zabijaj mnie. Jestem zbyt młody by umierać”. Mimo tych dramatycznych próśb o oszczędzenie życia, Jeremy dokończył dzieła, podcinając dziecku gardło. Dwie godziny później para śmiała się i całowała w pobliskiej restauracji. Podczas procesu, Jasmine stwierdziła, że powodem dla którego podjęli decyzję o o zabiciu jej brata, była myśl, że zbyt okrutne jest pozostawienie go bez rodziców. Kiedy zapytano ją dlaczego zamordowała swoich rodziców odparła:„Tak bardzo go kochałam. Myślałam, że to nas zbliży do siebie”.

Jasmine Richardson została osądzona w czerwcu 2007 roku. Miała wówczas 14 lat. Proces trwał około miesiąca, a w lipcu po trwających 3 godziny obradach, jury ogłosiło werdykt: winna wszystkim trzem morderstwom. W Listopadzie została skazana na 10 lat pozbawienia wolności, co jest maksymalnym wyrokiem dla osób niepełnoletnich. Wyrok obejmował 18 miesięcy w areszcie, 4 lata w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym i cztery lata pod nadzorem w społeczeństwie. W grudniu 2008 roku, chłopak i wspólnik Jasmine został uznany za winnego trzech morderstw pierwszego stopnia i skazany na trzy równoległe kary dożywocia. Będzie on uprawniony do zwolnienia warunkowego po odbyciu 25 lat więzienia. Para podczas odbywania wyroku, utrzymywała ze sobą kontakt wymieniając listy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.