Let’s travel together.

„Proszę NIE! Jestem zbyt młody by umierać”

0 1 819

To co szokuje to śmierć zadawana z rąk dzieci, ale jeszcze bardziej szokujące i niewyobrażalne jest to, gdy dzieci mordują własnych rodziców. Najmłodszą osobą, kiedykolwiek oskarżoną o ten czyn jest Jasmine Richardson, która w chwili popełnienia przestępstwa miała 12 lat. Ona i jej 23-letni chłopak, Jeremy Steinke, zamordowali nie tylko jej rodziców, Marca i Debrę, ale także ośmioletniego brata, Jacoba, a wszystko to zrobili z zimną krwią.

23 kwietnia 2006 roku w Kanadzie ciała Marca i Debry Richardson oraz ich ośmioletniego syna zostały odkryte w ich domu przez sześcioletniego chłopca, który ujrzał ich zwłoki przez okno w swoim pokoju. Małżeństwo leżało na podłodze, na pierwszym piętrze, zaś Jacob w swoim łóżku. Policja odkryła, że ​​12-letnia córka zamordowanych, zaginęła i wszyscy obawiali się o jej bezpieczeństwo, sądząc że prawdopodobnie została ona uprowadzona przez bezwzględnych morderców. Jednak szybko zgromadzono dowody, które wskazywały na to, iż jest ona odpowiedzialna za tą straszną zbrodnię. Następnego dnia Jasmine i jej chłopak Jeremy, zostali zatrzymani 100 kilometrów dalej. Para została oskarżona o morderstwo pierwszego stopnia i trafiła do aresztu.

Dwudziestotrzyletni Jeremy Steinke poznał 12-letnią Jasmine na koncercie punkrockowym w 2006 roku. Jasmine natychmiast zakochała się w nim i jego samozwańczym stylu życia. Kiedy rodzice nastolatki dowiedzieli się o tym  związku, wpadli w furię, uziemiając Jasmine i zabraniając jej kontaktów z ukochanym. Dla tej buntowniczej pary był to wystarczający powód, by zabić. Chociaż dziewczyna rozmawiała o swoim planie z przyjaciółmi, nikt nie potraktował tego poważnie. Podczas procesu znajomi nastolatki zeznawali, że myśleli, że są to tylko głupie rozmowy. Niestety dla rodziców i brata Jasmine, stały się one rzeczywistością. Policjanci szukając dowodów i motywu tego makabrycznego czynu, natknęli się na wiele kont internetowych, które należały zarówno do Jasmine, jak i Jeremy’ego. Łatwo byłoby założyć, że Jeremy, będący starszym był tym, który wpadł na ten plan, ale ich konta online opowiedziały inną historię. To 12 latka wpadła na ten szokujący pomysł, a jej chłopak ją w tym poparł. W jednej ze swoich wiadomości napisał:  

„Zapłata! Wynagrodzenie dla mojej miłości. Marzę o tym by przeciąć ich gardła. Będą żałować gówna, które nam wyrządzili. Dopilnuję by zniknęli na zawsze. Wreszcie zapadnie cisza, a ich krew będzie zapłatą za nasze krzywdy.”

Niecały miesiąc później najbliżsi nastolatki zapłacili swoją krwią, tak jakto pisał Jeremy. W tę pamiętną noc chłopak w pierwszej kolejności zaatakował nożem rodziców Jasmine. Następnie udał się na górę, gdzie Jasmine próbowała zabić swojego brata. Po tym jak dźgnęła go w klatkę piersiową dziecko błagało o życie: „Boję się, błagam nie zabijaj mnie. Jestem zbyt młody by umierać”. Mimo tych dramatycznych próśb o oszczędzenie życia, Jeremy dokończył dzieła, podcinając dziecku gardło. Dwie godziny później para śmiała się i całowała w pobliskiej restauracji. Podczas procesu, Jasmine stwierdziła, że powodem dla którego podjęli decyzję o o zabiciu jej brata, była myśl, że zbyt okrutne jest pozostawienie go bez rodziców. Kiedy zapytano ją dlaczego zamordowała swoich rodziców odparła:„Tak bardzo go kochałam. Myślałam, że to nas zbliży do siebie”.

Jasmine Richardson została osądzona w czerwcu 2007 roku. Miała wówczas 14 lat. Proces trwał około miesiąca, a w lipcu po trwających 3 godziny obradach, jury ogłosiło werdykt: winna wszystkim trzem morderstwom. W Listopadzie została skazana na 10 lat pozbawienia wolności, co jest maksymalnym wyrokiem dla osób niepełnoletnich. Wyrok obejmował 18 miesięcy w areszcie, 4 lata w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym i cztery lata pod nadzorem w społeczeństwie. W grudniu 2008 roku, chłopak i wspólnik Jasmine został uznany za winnego trzech morderstw pierwszego stopnia i skazany na trzy równoległe kary dożywocia. Będzie on uprawniony do zwolnienia warunkowego po odbyciu 25 lat więzienia. Para podczas odbywania wyroku, utrzymywała ze sobą kontakt wymieniając listy.

Komentarze
Loading...