Para została poddana testom na obecność narkotyków, które wykazały, że byli pod wpływem kilku środków odurzających, w tym MDMA (3,4-Metylenodioksymetamfetamina), amfetaminy, marihuany i metamfetaminy. Crystal i Jeffrey zostali aresztowani i oczekiwali na proces. Zarówno Brown, jak i Ballenger byli początkowo przetrzymywani w Cullman County Detention Center i ustalono dla nich kaucję wysokości 30 000 dolarów.

Prokurator hrabstwa Cullman, Wilson Blaylock powiedział: „To naprawdę niewiarygodne i bardzo trudne do odczytania, co stało się z tym niemowlęciem. Ostatnie 36 godzin swojego życia spędził w przerażeniu i bólu”.

W 2015 r. została uruchomiona zbiórka pieniędzy na stronie GoFundMe, której celem było postawienie Hossowi nagrobka. Zebranie 990 dolarów na ten cel zajęło 3 godziny.

Ostatecznie Crystal i Jeffrey przyznali się do zarzucanych im czynów, w tym znęcanie się nad dzieckiem, przemoc seksualną i doprowadzenie chłopca do śmierci, w wyniku czego oboje zostali skazani na 40 lat więzienia.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.