Let’s travel together.

Poszukiwania 17-miesięcznego chłopca w Australii trwają. Co ukrywają rodzice? Policja i sąd ujawniają szczegóły sprawy.

0

21-letnia Lyn Kim Do powiedziała władzom, że 19 maja 2021 roku powierzyła swojego rocznego syna pod opiekę pracowniczce sklepu na Hill St w Cabramatta, kobiecie o imieniu Kathy Nguyen. Chłopiec miał pozostawać pod jej opieką przez jedną noc, ale od tamtej pory go nie widziano.

Hoang Vinh Le był ostatnio widziany 9 kwietnia 2021 roku w gabinecie lekarskim w Canberra w Australii. Tego dnia, rodzice chłopca odebrali go z domu jego babci ze strony matki, która prawnie sprawowała nad nim opiekę. 10 dni później , tj. 19 kwietnia 2021 roku, sąd wydał nakaz powrotu Vinh do domu babci. Do tego jednak nigdy nie doszło…

Hoang Vinh Le

Matka, która zignorowała nakazy sądowe o zwrocie dziecka pod opiekę babci, broniła się twierdząc, że jej obawy związane z pandemią Covid-19 były częściowo odpowiedzialne za jej działania. Ostatecznie, ojciec dziecka 28-letni Hoang Thanh Le i Lyn Kim Do zostali aresztowani 20 maja za obrazę sądu, po tym nie zastosowali się do nakazu sądowego, aby ich syn został zwrócony pod opiekę babci. Po 28 dniach wyszli na wolność.

Hoang Vinh Le z rodzicami

Rodzice chłopca twierdzą, że 19 maja 2021 roku oddali syna pod opiekę kobiety o imieniu „Kathy Nguyen”, która miała się nim opiekować przez jedną noc, za co zapłacili jej z góry 200 dolarów. Kobietę tą rzekomo poznali w sklepie spożywczym na Hill Street w Cabramatta w południowo-zachodniej części Sydney. Władzom nie dało się zidentyfikować tej osoby, mimo iż para podała nawet szczegółowe informacje na temat jej samochodu, jakim miał być srebrny ISUZU MU-X 4WD z rejestracją NSW CF72YI.

Rodzice chłopca

Co ciekawe, w oświadczeniu z sierpnia tego roku pani Do powiedziała, że ​​oddała syna „przyjaciółce”, ponieważ nie mogła już odpowiednio się nim opiekować. „Obecnie jest w takim wieku, w którym będzie potrzebował dużo uwagi, miłości i troski ze strony swoich rodziców, czego nie mogłam mu zapewnić z obawy, że władze po raz kolejny odbiorą mi moje dziecko” powiedziała Lyn Kim Do. „Ona jest jego matką chrzestną i dobrą osobą. Chętnie pomogła mi opiekować się synem, gdy dowiedziała się o mojej sytuacji”. Do powiedziała również, że ​​dziecko znajduje się w „bezpiecznym miejscu” i nie chciała „ujawnić” tej lokalizacji, ponieważ obawia się, że policja namierzy kobietę i odbierze jej syna.

Władze twierdzą, że martwią się o dobro chłopca, a w listopadzie tego roku Sąd Rodzinny i australijska policja federalna podjęły decyzję o upublicznieniu informacji o zaginionym dziecku. Pozwolili nawet mediom opublikować szczegóły z transkrypcji sądowej, co jest na ogół niespotykane w sprawach z zakresu prawa rodzinnego w Australii. Mają nadzieję, że ujawnienie szczegółów sprawy może pomóc w zlokalizowaniu Vinh.

Około dwa tygodnie temu sędzia Shane Gill postanowił ponownie oskarżyć panią Do o „rażące” postępowanie przeciwko sądowi, w związku z ukrywaniem informacji dotyczących lokalizacji jej 17-miesięcznego syna.

„Proszę sąd, aby był sprawiedliwy wobec mnie, młodej matki, która tęskni za swoim dzieckiem… Proszę, przywróć mi prawo do opieki nad własnym ciałem i krwią” powiedziała Lyn Kim Do. „Chcę tylko bezpiecznego, szczęśliwego i czystego środowiska, w którym mój syn będzie dorastał. To miejsce na pewno nie jest u mojej matki, dlatego musiałam podjąć taką decyzję.”

Od tamtej pory policja zdołała ustalić, że Vinh mógł przebywać w jednym z następujących obszarów Nowej Południowej Walii: Cabramatta, Bankstown, Liverpool, West Wyalong, Temora i Wagga Wagga. AFP (Australian Federal Police) twierdzi, że każdy, kto świadomie ukrywa informacje o miejscu pobytu chłopca, może być uznanym współwinnym przestępstwa. Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje, proszony jest o kontakt z Crime Stoppers, pod numerem telefonu 1800 333 000, podając numer referencyjny AFP 6365180.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.