Let’s travel together.

Poszła na randkę z Tindera i nigdy nie wróciła. Ciało córki milionera znalezione w walizce.

2

Grace Millane była radosną, pełną życia, młodą kobietą, która w dniu swoich 22 urodzin została pochowana w walizce, w płytkim grobie na obrzeżach Auckland. Oto historia Brytyjki, która udała się w podróż życia, z której już nigdy nie wróciła.

Grace

Grace Millane urodziła się 2 grudnia 1996 roku, w Wickford, w hrabstwie Essex w Anglii jako trzecie dziecko i pierwsza córka Gille i Davida Millane. Jej ojciec był milionerem, właścicielem firmy Millane Contract Services, która oferuje wszelkiego rodzaju usługi związane z nieruchomościami – budowę, konserwację, pokrycia dachowe. Grace była młodą i ambitną kobietą, pełną pasji i chęci do życia. Dyrektor szkoły średniej, do której uczęszczała Millane wspomina ją tymi słowami: „Zawsze była bystra i pełna energii, a jej uśmiech promieniał. Była ciepłą i przyjazną uczennicą, cenioną wśród rówieśników. Jej otwarta i błyskotliwa osobowość przyciągała ludzi.”

Podróż

We wrześniu 2018 roku, kobieta ukończyła University of Lincoln z tytułem licencjata w dziedzinie reklamy i marketingu, a następnie wybrała się w mającą trwać rok podróż życia, dookoła świata z plecakiem.

Podróż zaczęła się od grupowej wycieczki do Limy w Peru, następnie pojechała do Patagonii, Boliwii, a potem do Nowej Zelandii. Podczas podróży kobieta utrzymywała regularny kontakt ze swoją rodziną za pośrednictwem WhatsApp, Facebooka, Instagrama i wiadomości tekstowych.

Do Nowej Zelandii przybyła 20 listopada, gdzie odwiedziła Bay of Islands i Przylądek Reinga na dalekiej północy. Miała tam zostać 2 tygodnie, a następnie udać się do Australii, Wietnamu, Kambodży i Tajlandii. Do Wielkiej Brytanii miała wrócić 26 czerwca 2019 roku – siedem tygodni przed ślubem jej najstarszego brata.

Randka

Do Auckland dotarła 30 listopada i zatrzymała się w hotelu Base Backpackers. Grace nie miała zamiaru się nudzić i już następnego dnia umówiła się za pośrednictwem portalu Tinder na randkę z nieznajomym. Para umówiła się przy Sky Tower, a stamtąd udali się do restauracji z burgerami i baru na pierwszym piętrze kompleksu Sky City.

Półtorej godziny później wyszli z baru i udali się do oddalonej o jedną przecznicę restauracji – Mexican Cafe. Po kilku drinkach skierowali się do Bluestone Room, gdzie para wyraźnie się do siebie zbliżyła. W pewnym momencie kamery monitoringu ujęły Grace całującą się z mężczyzną, a niedługo później kobieta wysłała ostatniego smsa do swojej przyjaciółki. Jak się później okaże, ostatniego smsa w swoim życiu. Wkrótce po 21:30 para opuściła lokal i udała się do hotelu CityLife przy Queen Street, gdzie weszli do windy, a następnie w stronę pokoju 308, który wynajmował mężczyzna. Kamery hotelu ostatni raz zarejestrowały Grace i mężczyznę o godzinie 21:41.

Co wydarzyło się po tym jak para weszła do pokoju nie jest jasne. Wiadomo jedynie, że Grace nigdy z niego nie wyszła.

Kempson

Kim był tajemniczy mężczyzna z którym spotkała się Grace? Jesse Shane Kempson (26 lat) urodził się 28 grudnia 1991 roku w Lower Hutt w Nowej Zelandii i dorastał w Wellington. Gdy był mały jego rodzice się rozstali i przez pewien czas był wychowywany przez dziadków. W czasie gdy uczęszczał do liceum, grał w drużynie reprezentacyjnej softballu. Jako nastolatek przeprowadził się z matką do Australii, ale w 2011 roku wrócił do Nowej Zelandii i mieszkał w Wellington.

Co do dalszych szczegółów odnośnie jego życia niewiele wiadomo. Mężczyzna często spotykał się z kobietami poznanymi w internecie i każdej z nich opowiadał różne historie dotyczące jego życia. Jesse był nałogowym kłamcą i człowiekiem, który nigdy nie poradził sobie z rozwodem rodziców. Jego partnerki oraz współlokatorzy zeznali później, że Kempson opowiadał im, że jest dzieckiem bogaczy, że jego rodzice mają sieć restauracji i hoteli z Nowej Zelandii i Australii. Twierdził, że zajmuje wysokie stanowiska w różnych firmach oraz, że jest członkiem groźnego gangu. Ostatecznie wiadomo, że był bezrobotny, nie miał willi (jak twierdził) ani nawet samochodu. Nie jest jasne skąd brał pieniądze na opłacenie apartamentu oraz liczne wypady do restauracji z kobietami z Tindera.

Kłamca

Oprócz tego, wiemy, że mężczyzna był użytkownikiem kilku stron internetowych i forów dotyczących BDSM, który osobiście preferował. Wiele kobiet zgłosi później, że padły ofiarą przemocy ze strony Kempsona, na którą nie wyraziły zgody. Kilkukrotnie zdarzyło się, że niemal pozbawił życia swoją łóżkową partnerkę dusząc ją lub stosując inne metody krępowania typowe dla tego typu upodobań. Uważany był za osobę nieobliczalną, której każde słowo było kłamstwem. Kilka kobiet, które poznał przez internet złożyło skargi do sądu po tym, jak zostały przez niego okradzione. Mężczyzna miał również na swoim koncie gwałt na pewnej turystce z Wielkiej Brytanii, który przez długi czas nie został nigdzie zgłoszony.

Co ciekawe, Grace również wykazywała zainteresowanie BDSM  i podobnie jak Kempson umawiała się na spotkania z ludźmi o podobnych preferencjach seksualnych. Kobieta otwarcie rozmawiała z przyjaciółmi o swoich związkach i życiu seksualnym. Jeden z przyjaciół zeznał potem, że Millane „cieszyła się, gdy partner kładł ręce na jej szyi” i lubiła ostry seks. Miała konta na portalach takich Whiplr i FetLife.

Niepokój

Niepokój rodziny zaczął się już następnego dnia, czyli 2 grudnia, gdy Grace nie odpowiedziała na ich życzenia urodzinowe. Bliscy i przyjaciele nie mogli się z nią skontaktować, ani telefonicznie, ani poprzez media społecznościowe. To było bardzo niepokojące, ponieważ do tej pory regularnie, codziennie kontaktowała się z wieloma osobami i publikowała posty w internecie. Ostatecznie, 5 grudnia rodzina zgłosiła zaginięcie Grace na policję.

Policjanci szybko otrzymali informację o tym, że kobieta miała się spotkać z nieznajomym z Tindera (o tym fakcie poinformowała swoją przyjaciółkę), a na facebookowym koncie Grace znaleźli jej post z 1 grudnia, który skomentował Kempson. Śledczy skontaktowali się z mężczyzną, a on potwierdził, że tamtego dnia spotkał Grace, ale rozstali się tego samego dnia około godziny 22 i nie miał pojęcia co robiła ona później.

Podejrzany

6 grudnia Jesse został poproszony o przybycie na komisariat policji w Auckland, gdzie powtórzył tą samą historię. 8 grudnia, mężczyzna został przesłuchany po raz kolejny, i tym razem stwierdził, że on i Millane uprawiali ostry seks w jego pokoju hotelowym, a potem stracił przytomność pod prysznicem. Kiedy się obudził, zobaczył, że Millane „leży na podłodze, a z jej nosa płynęła krew”. W między czasie, policja otrzymała nagrania z monitoringu potwierdzające fakt, że razem udali się do hotelu.

Następnie policja dzięki danym z GPS wyśledziła trasę jaką pokonywał samochód wynajęty przez mężczyznę w dniu po zaginięciu Grace. Dzięki temu, 9 grudnia docierają do ciała Grace. Kobieta została umieszczona w walizce i zakopana w płytkim grobie przy Scenic Drive w Auckland. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta zmarła w wyniku uduszenia poprzez kilkuminutowy nacisk rękami na szyję, a na jej ciele znaleziono wiele siniaków świadczących o tym, że próbowała się bronić.

Dowody

Policja otrzymała kolejne nagrania z monitoringu w hotelu i sklepów, które mężczyzna odwiedzał po zamordowaniu Grace oraz sprawdziła historię wyszukiwania w telefonie i komputerze, co umożliwiło im prześledzić niemal każdy krok zabójcy.

Ustalono co następuje: 2 grudnia, o godzinie 1.30, gdy Grace leżała martwa w jego pokoju, Kempson szukał w internecie dobrej lokalizacji, aby ukryć ciało kobiety. Następnie odwiedził stronę internetową zwierającą p*rnografię, gdzie oglądał filmy.
Mężczyzna zrobił również siedem zdjęć martwego, nagiego ciała Grace, w tym zbliżenia, manipulując przy tym jej ciałem, aby uzyskać pożądany efekt. Kilka godzin później, wysłał SMS-a do innej kobiety, którą poznał na Tinderze, próbując umówić się na randkę tego dnia. Następnie udał się do sklepu gdzie nabył sporych rozmiarów walizkę, potem do supermarketu po środki czystości, a na końcu do wypożyczalni samochodów.

Randka

Popołudniu udał się na planowaną randkę, a po powrocie do swojego pokoju, około 17:45 i próbował wyprać dywan wypożyczoną ze sklepu maszyną. Tego samego wieczora, mężczyzna zaparkował wynajęty samochód pod hotelem i zniósł do niego zakupioną walizkę, w której jak już dzisiaj wiemy, znajdowały się zwłoki Grace.

Następnego dnia, 3 grudnia, wczesnym rankiem, około godziny 6.15, Kempson został sfilmowany, gdy opuszczał hotel i odjechał wypożyczonym samochodem. W drodze do celu, mężczyzna zatrzymał się po drodze tylko raz, po to by kupić łopatę w sklepie poza miastem. Następnie zawozi ubrania i pościel do pralni chemicznej oraz czyści samochód na myjni. Zostawia łopatę przy ścianie myjni i odjeżdża.

Wypadek

Więcej dowodów śledczy nie potrzebowali. Mężczyzna oczywiście został oskarżony o zamordowanie Grace Millane. W trakcie procesu jako świadkowie zeznawały kobiety, które padły ofiarą przemocy ze strony Kempsona, oraz zgwałcona turystka z Wielkiej Brytanii.

4 listopada 2019 roku Jessee Kempson stanął pierwszy raz przed sądem, a ostateczny wyrok po kilku apelacjach zapadł 21 lutego 2020 r. Mężczyzna został skazany na dożywocie z możliwością ubiegania się o zwolnienie warunkowe po 17 latach. Ławę przysięgłych nie przekonały słowa obrony, sugerujące, że śmierć Millane była wynikiem wypadku podczas dobrowolnego zbliżenia seksualnego.

W listopadzie 2020 roku David Millane zmarł na raka w wieku 62 lat.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

2 Komentarze
  1. Malgos1996 mówi

    W ostatnim zdaniu jest blad. Zmarl na raka w wieku ilu lat? ?

    1. Dorota Biel mówi

      Ale w czym jest błąd? Że jej ojciec zmarł na raka w wieku 62 lat?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.