Let’s travel together.

Porzucony i rozbity samochód na ciemnej, pustej drodze. Co się stało z kierowcą? Zagadka 60 minut.

0

Jason Landry, 21-letni student z Teksasu zaginął 13 grudnia 2020 roku. Tamtego wieczoru, młody mężczyzna opuścił kampus uniwersytetu w San Marcos i wybierał się do swojego domu rodzinnego w dzielnicy Sienna w Missouri City, na przedmieściach Houston, by spędzić tam ferie bożonarodzeniowe.

Władze uważają, że jego samochód się rozbił, a następnie został porzucony. Ubrania i rzeczy osobiste należące do Jasona znaleziono w samochodzie i jego pobliżu. Psy tropiące wyczuły jego zapach, a trop zaprowadził ich od miejsca katastrofy do okolicznego stawu, ale dokładne poszukiwania na terenie zbiornika wodnego przez nurków nie przyniosły żadnych rezultatów.

Wypadek

W grudniu 2020 roku Jason skończył swój pierwszy semestr nauki na uniwersytecie w San Marcos w Teksasie, gdzie walczył o przyjęcie do prestiżowego programu Sound Recording Technology. Mężczyzna opuścił swój pokój w akademiku 13 grudnia, około godziny 22:55. Student wyjechał z San Marcos i rozpoczął 2-3-godzinną podróż do domu swoich rodziców w Missouri City w Teksasie, gdzie miał spędzić przerwę świąteczną. Jason nigdy nie dotarł do domu rodziców.

Tuż po północy 14 grudnia strażak przejeżdżający drogą Salt Flat Road w Luling w Teksasie odkrył porzucony i uszkodzony samochód na poboczu drogi. Mężczyzna postanowił się zatrzymać i sprawdzić czy w środku nie znajduje się ranna osoba. Do wypadku musiało dojść niedawno ponieważ światła samochodu były nadal włączone. Kluczyki pojazdu znajdowały się w stacyjce, a drzwi od strony kierowcy były zamknięte. Nigdzie było jednak śladu po kierowcy samochodu. Strażak postanowił poinformować odpowiednie służby o swoim odkryciu.

Plecak

Szybko okazało się, że samochód należał do Jasona Landry. Policja stanowa stwierdziła, że Landry prawdopodobnie uległ wypadkowi spowodowanemu nierównościami na żwirowej drodze, przez co wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Plecak Jasona, czapka z daszkiem i przybory toaletowe zostały znalezione w odległości około 900 stóp od wraku. W plecaku znajdowała się niewielka ilość marihuany, laptop i sprzęt do gier (konsola?).

Tego samego dnia, o wypadku Jasona zostali powiadomieni jego rodzice. Gdy 14 grudnia, na miejsce wypadku przybył jego ojciec, dokonał jeszcze kilku odkryć. W niedużej odległości od pojazdu syna, znalazł odzież należącą do Jasona, w tym koszulkę, spodenki, skarpetki, bieliznę, sandały i zegarek na rękę. Co ciekawe, koszulka znaleziona przez ojca była tą samą, którą Jason miał na sobie poprzedniej nocy podczas podróży.

Poszukiwania

Jako, że po studencie nadal nie było śladu, wszczęto poszukiwania. Biuro szeryfa hrabstwa Caldwell we współpracy z Texas Rangers, zespołem agentów federalnych i prywatnymi śledczymi dokonali wszelkich starań, aby zlokalizować Jasona. Do mediów wypuszczono też zdjęcie zaginionego oraz jego rysopis. Jason został opisany jako biały mężczyzna, który ma nieco ponad sześć stóp wzrostu i waży 170 funtów, ma brązowe włosy i brązowe oczy.

Początkowo władze skupiły się na okolicznym stawie, do którego doprowadzały ich psy tropiące. Staw został osuszony i dokładnie przeszukany, ale nie znaleziono tam żadnych wskazówek. W akcji poszukiwawczej brały udział helikoptery wyposażone w kamery termowizyjne, UAV (drony), psy tropiące, nurkowie, a także piesze zastępy ochotników. Oprócz tego niektóre grupy poszukiwawcze przeczesywały tereny na quadach i koniach. Przeszukano lasy, rzeki, jeziora… Bez skutku.

Teorie

Władze przyznały, że nie mają pojęcia, co mogło się wydarzyć tamtej nocy, i stwierdzili, że zniknięcie Jasona jest bardzo tajemnicze. Ojciec, Jasona, Ken Landry, uważa, że ​​jego syn mógł się zgubić, ponieważ droga, przy której znaleziono jego rozbity samochód jest słabo oświetlona, a brak zabudowań w pobliżu sprawia, że w nocy jest tam bardzo ciemno. Na samochodzie jego syna nie znaleziono śladów lakieru innego koloru, co mogłoby świadczyć, że w wypadku brał udział inny pojazd, lub że został zepchnięty z drogi. Mężczyzna nie wyklucza, że jego syn mógł być ścigany przez innego kierowcę, w wyniku czego stracił panowanie nad kierownicą i zjechał z drogi. Możliwe też, że mógł zabłądzić podążając za wskazówkami błędnie wskazującej drogę nawigacji. Możliwe też, że na drodze przed samochodem Jasona pojawiło się jakieś zwierzę, które mężczyzna starał się ominąć i ostatecznie uderzył w drzewo.

Oś czasu

W samochodzie, na podłodze po stronie kierowcy znaleziono telefon komórkowy Jasona. Dzięki niemu oraz urządzeniom monitorującym udało się określić przebieg trasy jaką tamtej nocy pokonał student.

13 grudnia, 22:55 – Landry opuszcza akademik w San Marcos z zamiarem udania się do domu swoich rodziców w Missouri City.
13 grudnia, 23:05 – prowadzi swój pojazd na autostradzie nr 80 i przejeżdża pod I-35 w San Marcos.
13 grudnia, 23:07 – kieruje się na południe autostradą nr 80 wjeżdżając do hrabstwa Caldwell.
13 grudnia, 23:11 – znajduje się w Martindale w Teksasie, jadąc dalej na południe autostradą nr 80.
13 grudnia, 23:15 – mija SH130 (state highway) na autostradzie nr 80.
13 grudnia, 23:24 – wjeżdża autostradą do miasta Luling. Mężczyzna przestaje używać aplikacji Waze i loguje się na Snapchata. Jego cyfrowy ślad urywa się na East Austin Street, a niedługo później rozbija się na Salt Flat Road.
14 grudnia 00:31 – znaleziono porzucony samochód Jasona.

Samochód został zbadany pod kątem śladów DNA lub krwi, ale nie znaleziono tam niczego podejrzanego. Nie ma również dowodów na to, że Jason mógł się z kimś spotkać w okolicy Luling.

Według oświadczenia biura szeryfa, rodzina Jasona jest chętna do współpracy i bardzo pomocna w śledztwie i na chwilę obecną nie ma dowodów na to, aby w zdarzeniu miału udział osoby trzecie.

Pytania

Minęły 3 miesiące od zniknięcia Jasona i do tej pory nie pojawiły się żadne wskazówki w sprawie. Brak jakichkolwiek śladów i dowodów w sprawie budzi niepokój i rodzi wiele pytań dotyczących tego tajemniczego zniknięcia:
Co spowodowało wypadek? Co on robił na tej cichej, nieoświetlonej drodze Salt Flat Road? Dlaczego jego ubrania zostały porozrzucane na ulicy? Dlaczego Jason zostawił swoje wartościowe rzeczy w samochodzie? Dlaczego psy tropiące zaprowadziły poszukiwaczy do stawu, podczas gdy jego przeszukanie nie ujawniło najmniejszego śladu Jasona? Co się wydarzyło w ciągu niecałej godziny między momentem gdy urywa ją się wszelkie ślady do momentu gdy odnaleziono jego samochód? Co się stało z Jasonem?

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.