Let’s travel together.

Porwanie i morderstwo Polly

0

Polly uwielbiała śpiewać i występować w szkolnych produkcjach, a marzyła o tym, by zostać aktorką gdy będzie starsza. W 1993 roku miała 12 lat i mieszkała ze swoją matką Ewą i jej młodszą siostrą Annie. Jej ojciec, Marc Klaas i jej matka rozwiedli się, gdy Polly była bardzo mała, jednak wciąż widywała ojca regularnie. Polly mieszkała w Petaluma w Kalifornii, małym mieście w którym mieszkało nieco ponad 43 000 osób. Miasto miało bardzo niski wskaźnik przestępczości i jest tak do tej pory.

1 października 1993 roku Polly zaprosiła swoje dwie najlepsze przyjaciółki do siebie na noc. Dziewczyny bawiły się w pokoju Polly, który mieścił się na tyłach domu, a matka Polly była przed domem. W którymś momencie wieczorem, jakiś mężczyzna włamał się przez tylne drzwi domu i wszedł do sypialni Polly. Związał jej dwie przyjaciółki, zakneblował, a na głowy założył poszewki od poduszek i kazał liczyć do tysiąca. Polly zniknęła i to był ostatni raz, kiedy ktoś widział ją żywą. W ciągu następnych tygodni poszukiwania Polly stały się największym jak dotąd poszukiwaniem zaginionego dziecka w hrabstwie Sonoma. W projekt zaangażowało się 4000 wolontariuszy, którzy współpracowali w każdy możliwy sposób. Poszukiwania obejmowały zarówno ludzi, jak i psy ogary, i miały miejsce na ponad 1000 milach kwadratowych ziemi otaczającej Petaluma. Dzięki Internetowi wiadomość o zniknięciu Polly nie tylko przekroczyła granice stanu, ale przekroczyła oceany. Zniknięcie Polly zrewolucjonizowało techniki poszukiwania zaginionych dzieci.

Przez całe życie przestępca Richard Davis regularnie był w więzieniu. Zaczął wchodzić w konflikt z prawem od 23 roku życia. Jego przestępstwa zaczęły się od drobnej kradzieży i publicznego pijaństwa, jednak z czasem stały się coraz poważniejsze. Jego późniejsze przestępstwa obejmowały brutalne i seksualne napaści na kobiety oraz porwania.Tego samego wieczoru, kiedy została porwana Polly, 20 mil na północ w Santa Rosa, opiekunka zauważyła ciężarówkę zaparkowaną na końcu podjazdu do nieruchomości, w której pracowała, co sprawiło, że poczuła się nieswojo. Zadzwoniła do właściciela domu, który wrócił  i powiadomił policję. W ciężarówce siedział Davis, który spożywał alkohol. APB (All Points Bulletin) dotyczący porwania został wydany zaledwie pół godziny po zdarzeniu, jednak policja w całym hrabstwie została poinformowana dopiero po upływie godziny, więc kiedy policjanci zostali wezwani do spożywającego alkohol Davisa, nie wiedzieli jeszcze o uprowadzeniu dziewczynki. Z uwagi na fakt, że nie pił podczas jazdy, gdy nakryła go policja, technicznie nie robił nic nielegalnego. Po pouczeniu i wypełnieniu karty FI (Field Interrogation) zawierającej wszystkie szczegóły dotyczącej zatrzymanej osoby, Davis został puszczony wolno. 28 listopada ta sama kobieta, która była właścicielem domu, przed którym zaparkował Davis, spacerowała po okolicy otaczającej dom. Na ziemi znalazła parę podartych, dziewczęcych legginsów. Od razu zgłosiła ten fakt policji i przeszukano posiadłość. Następnie policja dokonała przeglądu zgłoszeń, które miały miejsce w noc porwania i zwróciła szczególną uwagę na Davisa, który został aresztowany, a 4 grudnia przyznał się do porwania i morderstwa dziewczynki. Nie podał jednak policji żadnych dalszych szczegółów na temat tego, co wydarzyło się w noc porwania, ale poprowadził władze do ciała Polly, które wrzucił do płytkiego grobu w pobliżu miasta Cloverdale, około 30 mil na północ od Petaluma.

Davis został skazany dopiero 18 czerwca 1996 roku. Jego zarzutami były morderstwo pierwszego stopnia, a także rabunek, włamanie, porwanie i lubieżny czyn wobec dziecka. Został on skazany na karę śmierci. Obecnie przebywa w pojedynczej celi, po tym jak inni więźniowie chcieli przyśpieszyć ten wyrok.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.