Let’s travel together.

Policjantka skazana za zabójstwo byłej żony swojego męża. Czy Bambi była winna? Fascynująca historia Laurie Bembenek.

0

Lawrencia Bembenek była amerykańską policjantką, prawomocnie skazaną jako zabójczyni byłej żony jej męża. Jej historia stała się podstawą scenariusza jednego z odcinków serii On the Case with Paula Zahn, pt. Run, Bambi, Run.

Życie Bambi

Lawrencia Bembenek urodziła się 15 sierpnia 1958 roku w Milawaukee i była najmłodszą z trzech córek Josepha i Virginii Bembenek. Joseph Bembenek wcześniej pracował dla policji w Milwaukee, ale zrezygnował po tym, jak był świadkiem tego, co opisał jako korupcję w departamencie policji. Później pracował jako stolarz.

Państwo Bembenek byli katolikami, a ich dzieci uczęszczały do Szkoły Podstawowej św. Augustyna i Akademii Mariackiej w Milwaukee. Lawrencia, nazwana przez bliskich „Bambi” podjęła naukę w Bay View High School, którą ukończyła w 1976 roku. Po ukończeniu studiów, uczęszczała do Bryant & Stratton College, gdzie uzyskała tytuł licencjata w zakresie zarządzania produktami związanymi z modą. Po studiach Bembenek pracowała w butiku z odzieżą i przez krótki czas był modelką. W 1978 roku pojawiła się jako „Miss March” w kalendarzu wydawanym przez Joseph Schlitz Brewing Company.

Policja

W marcu 1980 Lawrencia rozpoczęła szkolenie w Akademii Policyjnej w Milwaukee. Jeszcze jako praktykantka została oskarżona o zażywanie narkotyków podczas imprezy. Bembenek zaprzeczyła zarzutowi, który następnie został zbadany, ale nigdy nie wyciągnięto z tego żadnych konsekwencji. Bambi ukończyła Akademię latem 1980 roku i została przydzielona do dzielnicy South Side w Milwaukee. W swojej autobiografii Woman on the Run, Bembenek twierdziła, że Departament Policji Milwaukee składał się wówczas z „brutalnych, leniwych, apatycznych i skorumpowanych” funkcjonariuszy. Ponadto twierdziła, że ​​funkcjonariusze płci żeńskiej oraz członkowie mniejszości narodowych byli rutynowo poddawani prześladowaniu i wykorzystywaniu już podczas szkoleń. Według niej, kobiety oraz ludzie innej rasy niż biała, często byli surowo karani lub zwalniani za drobne wykroczenia podczas okresu próbnego, podczas gdy biali oficerowie byli bezkarni mając na sumieniu dużo poważniejsze przestępstwa. Niedługo później kobieta została zwolniona i według niej był to przejaw dyskryminacji ze względu na płeć.

Fred i Bambi

Następnie pracowała jako kelnerka w klubie Playboy w Lake Geneva. W styczniu 1981 roku poślubiła  Elfreda O. „Freda” Schultza, detektywa policji z Milwaukee. Fred był mężem Christine Schulz, z którą miał dwóch synów, Seana i Shannona, ale rozwiedli się w listopadzie 1980 roku. W chwili ślubu Bembenek pracowała jako trener osobisty w klubie fitness i mieszkała w jednym mieszkaniu ze Schultzem, jej przyjaciółką Judy Zess i chłopakiem Judy, Thomasem D. Gaertnerem. Niedługo później, dostała pracę jako oficer ochrony kampusu na Marquette University. W listopadzie 1981 roku Bembenek i Schultz pobrali się ponownie po tym, jak sędzia orzekł, że małżeństwo pary jest nieważne, ponieważ Schultz naruszył prawo stanu Wisconsin, nie odczekując sześciu miesięcy od chwili rozwodu z Christine.

Zabójstwo

28 maja 1981roku, 30-letnia Christine Schulz została znaleziona martwa w jej domu, a obecni podczas morderstwa synowie opisali napastnika jako mężczyznę. Pierwsze podejrzenia władz padły na byłego męża ofiary, Freda. Mężczyzna miał już na swoim koncie zarzut o postrzelenie innego policjanta. Śledztwo w tej sprawie zakończono oczyszczeniem Schulza ze wszelkich zarzutów i uznając to zajście za przypadek. Oprócz tego, Elfred Schulz miał na ten czas mocne alibi. Następnie, policjanci zaaresztowali Lawrencję, ponieważ ich zdaniem miała ona motyw, którym miały być problemy finansowe, które mogłaby rozwiązać gdyby mąż nie musiał płacić Christine alimentów w wysokości 363,50$ na nią samą oraz 330$ na dzieci.

Więzienie

Mimo, iż starszy syn Schulzów był przekonany, że to nie Lawrencia zamordowała jego matkę, kobieta została aresztowana 24 czerwca 1981 i skazana na dożywocie. Karę miała odbywać w więzieniu Taycheedah Correctional Institution, w Fond du Lac w stanie Wisconsin. 28 czerwca 1983 r. Bembenek wystąpiła o rozwód z Fredem Schultzem. Podczas pobytu w więzieniu otrzymała list od męża, w którym poinformował ją, że mieszka z 19-letnią kobietą na Florydzie oraz, że postanowił zakończyć ich małżeństwo. Ich rozwód został sfinalizowany 19 czerwca 1984 r. Początkowo Schultz stanął po stronie żony i jak twierdził, wierzył w jej niewinność, ale później zmienił zdanie i publicznie oświadczył, że uważa ją za winną zamordowania jego byłej żony.

Ucieczka

Lawrencia Bembenek trzykrotnie odwoływała się od wyroku, ale jej apelacje były konsekwentnie odrzucane. Zniecierpliwiona i przekonana o niesłuszności wyroku, Bambi dokonała ucieczki z więzienia 15 lipca 1990 roku. W ucieczce pomógł jej brat jednego z współosadzonych, Nick Gugliatto, z którym uciekła do Kanady. Para zatrzymała się w Thunder Bay i zdołali się ukrywać przed organami ścigania, aż 3 miesiące. Potem została ujęta i z powrotem osadzona, ale wolność odzyskała już w listopadzie 1992 została uwolniona. Ostatecznie za kratkami spędziła niewiele ponad 10 lat.
Po wyjściu na wolność opisała swoje przeżycia w książce Woman on Trial.

Laurie i Marty

To nie był jednak koniec jej problemów z prawem, bowiem została aresztowana między innymi za posiadanie narkotyków. W kolejnych latach uzależniła się od alkoholu i ogłosiła upadłość konsumencką. W lipcu 1994 roku, kobieta zmieniła personalia na Laurie Bembenek, a w 1996 r. przeniosła się do stanu Waszyngton, aby być blisko swoich emerytowanych rodziców. Tam spotkała pracownika US Forest Service Martyego Carsona, którego ostatecznie poślubiła. U Bambi zdiagnozowano zespół stresu pourazowego, powikłany rosnącym uzależnieniem od alkoholu. W ramach terapii Carson zachęcił ją do poświęcenia czasu jej pasji, jaką od dzieciństwa było malarstwo. Carson zbudował nawet dla niej pracownię, dzięki czemu chętnie wróciła do sztuki. Po kilku latach zgromadziła około 30 obrazów, które wystawiła w lokalnej galerii sztuki. Galeria spłonęła w pożarze, a wszystkie obrazy uległy zniszczeniu.

Dr.Phil

W 2002 roku Lawrencia wypadła lub wyskoczyła z okna z drugiego piętra, łamiąc sobie nogę. Kończyny nie udało się jednak uratować i trzeba było ją amputować poniżej kolana. Bembenek twierdziła, że ​​do wypadku doszło, gdy została zamknięta w mieszkaniu przez ekipę programu telewizyjnego Dr. Phil i próbowała uciec. 10 listopada 2010 roku, Lawrencja zmarła z powodu niewydolności wątroby i nerek.

Historia Bambi stała się inspiracją do powstania dwóch filmów oraz kilku książek i artykułów przedstawiających ją jako ofiarę pomyłki wymiaru sprawiedliwości. W 2004 roku MSNBC wyprodukowało i wyemitowało biografię Laurie Bembenek w swoim programie telewizyjnym Headliners and Legends .

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.