Let’s travel together.

Policja ujawnia szkic niezidentyfikowanego dziecka, odnalezionego 14 lat temu

0

Policja z San Diego opublikowała szkic dziecka znalezionego 14 lat temu, wierząc, że dzięki temu, znajdzie się ktoś, kto pomoże zidentyfikować tego malca oraz dotrzeć do jego rodziców.

Szczątki małego chłopca zostały odnalezione 4 maja 2004 roku, przez dwóch wędrowców w pobliżu kalifornijskiego szlaku turystycznego. Zwłoki zostały zapakowane w zieloną torbę ze skórzanymi paskami, w której mieściło się także kilka elementów garderoby. Dziecko zmarło rok przed odnalezieniem. Chociaż początkowo brakowało wskazówek co do jego tożsamości, policja powoli zdołała zebrać więcej szczegółów na temat chłopca, który według nich urodził się w latach 1999-2001. Chłopczyk miał od 2 do 4 lat, był rasy kaukaskiej oraz miał blond, lub jasnobrązowe włosy. Za pomocą obrazu czaszki wykonanego tomografią komputerową, stworzono złożony szkic, który może zobrazować nam jak za życia wyglądało dziecko. Zęby chłopca, oraz fragmenty żeber zostały wysłane do University of South Florida, gdzie naukowcy byli w stanie wykonać zaawansowane badania izotopowe, aby dowiedzieć się więcej o tym, gdzie chłopiec i jego matka mogli żyć przed jego śmiercią. Badanie pozwala nawet ustalić, gdzie matka mogła żyć w czasie ciąży. 

„Zwykle możemy ustalić, gdzie byłeś i co jadłeś przez ostatnie trzy do pięciu lat swojego życia” – mówiła asystentka naukowa Instytutu Antropologii Sądowej, dodając, że zęby dziecka zaczynają rosnąć już w macicy, ujawniając wskazówki, dotyczące lokalizacji matki przed porodem.

Po przeprowadzeniu testów, naukowcy sądzą, że matka chłopca prawdopodobnie mieszkała w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, gdy była w ciąży, prawdopodobnie gdzieś pomiędzy Luizją a Karoliną Północną. Chłopiec później przeniósł się na południowy zachód. Śledczy mają także nadzieję, że zdjęcia ubranek, które miało na sobie dziecko w momencie śmierci, pomoże w identyfikacji szczątków. Chłopczyk miał na sobie trzy bluzki i parę czerwonych spodni. W torbie znajdowała się także bluza z napisem „Kamikaze Racing Team”, a także zielony płaszcz zimowy dla dorosłych z czarnymi i czerwonymi plamami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.