Let’s travel together.

Pojechała na wakacje i została znaleziona całkowicie naga na jednej z posesji, niedługo potem zaginęła

0

Christine miała zaledwie 23 lata kiedy rozpłynęła się w powietrzu w 2008 r. Czy z jej zniknięciem ma związek psychodeliczny napar, sporządzany podczas nielegalnych ceremonii?

 

W zgodzie z naturą

23- letnia Christine Walters z Wisconsin, kochająca naturę zwolenniczka zdrowego stylu życia , studiowała botanikę i etnobotanikę – dziedzina nauki badająca relację między ludźmi, a roślinami. Christine ćwiczyła także jogę i pilates, kochała piercing i nigdy się nie malowała. „Wolna dusza, która umiała czerpać energię od drzewa” – Tak zapamiętali ją znajomi.

Urlop

Latem 2008 r. Podczas przerwy urlopowej, Christine udała się na wakacje do Portland w stanie Oregon. Planowała powrót na jesień i kontynuację nauki, ale po podróży do Eureki w Kalifornii, gdzie odwiedzała przyjaciół, postanowiła przedłużyć swój pobyt i odroczyć studia. Podczas wizyty w Eurece, Christine zainteresowała się duchowością, medytacją i medycyną naturalną. Ukróciła także kontakty z rodziną, które przed przybyciem do Kalifornii były regularne. Podczas gdy ten obszar stanowi spełnienia marzeń dla miłośników przyrody jest w nim również coś złowrogiego. Ma bardzo duży wskaźnik morderstw i tajemniczych zaginięć.

Psychoza

Rankiem 12 listopada, właściciel posesji w Arcata (miasteczko niedaleko Eureki), zastał Christine stojącą nago w jego ogrodzie. Kobieta była oszołomiona, a jej ciało pokrywały liczne zadrapania. Zawiadomiona przez mężczyznę policja, zabrała kobietę do szpitala, gdzie co chwilę powtarzała:

 Ścigają mnie! Oni mnie wszędzie znajdą! WSZĘDZIE! Rozumiecie? Dopadną mnie gdziekolwiek pójdę!

Wyglądała na bardzo przestraszoną, ale nie potrafiła wyjaśnić co się stało i co jej zagraża. Badania wykazały, że Christine nie była pod wpływem narkotyków ani alkoholu, a po zaopatrzeniu powierzchownych ran, policjanci odwieźli ją do motelu, gdzie miała zorganizować lot do domu. Nie było to jednak takie proste, ponieważ Christine zgubiła wszystkie swoje dokumenty.

Dziwne zachowanie

Z pomocą ruszyli rodzice. Matka przefaksowała dokumenty tymczasowe, a ojciec przelał na konto 1000 $. 14 listopada o 3:30 nad ranem, Christine zjawiła się w punkcie ksero, gdzie wydrukowała niezbędne papiery. Teraz już wystarczyło tylko kupić bilet i wsiąść do samolotu, jednak tak się nie stało. Christine zaginęła, a pieniądze na jej bankowym koncie pozostały nietknięte. Na nagraniach z punktu ksero można było dostrzec, że Christine zachowywała się nienaturalnie. Wychodząc, ściskała papiery przy sobie tak mocno, jakby ktoś za chwilę miał je wyrwać. Pracownicy odnieśli wrażenie, że była chora psychicznie ponieważ zjawiła się w ksero w samej piżamie i kapciach. Sprawiała wrażenie wyobcowanej i przerażonej.

Psychodeliczny napar

17 listopada 2008 r. Po tym jak Christine nie skontaktowała się z rodzicami i nie wróciła do domu, zgłoszono jej zaginięcia. W trakcie dochodzenia, zaginione dokumenty i plecak kobiety znaleziono w lokalnym przedsiębiorstwie w Arcata. Chociaż wydało się to dziwne, wszyscy przesłuchani pracownicy zgodnie twierdzili, że Christine często zostawiała u nich swoje rzeczy, kiedy udawała się na spacer po okolicznym lesie.

Prywatny detektyw, który został zatrudniony przez rodziców zaginionej, dowiódł, że 11 listopada, Christine brała udział w „Ceremonii parzenia herbaty”, co jest nielegalne w Stanach Zjednoczonych. Uczestnicy ceremonii piją ayahuasca– naturalny psychodelik spożywany w formie napoju sporządzonego z roślin zawierających dimetylotryptaminę – psychodeliczną substancję psychoaktywną. Ayahuasca przygotowywana przez szamanów działa silnie halucynogennie, a seanse odbywają się głównie w nocy. Towarzyszą im rytualne tańce, muzyka oraz okadzanie.

W narkotycznym transie ayahuaska wywołuje doznania jasnowidzenia i telepatii, w których trakcie pojawia się wrażenie oddzielenia duszy od ciała. Występują również drgawki jak w napadzie padaczkowym i zjawiska optyczne tj. Tęczowe struktury geometryczne.

Ciemna strona

Spożycie naparu może powodować także skutki uboczne tj. Biegunkę, wymioty i omamy utrzymujące się do 10 godzin. Może wywołać także epizody depresji i manii – w szczególności u osób predysponowanych do chorób psychicznych. Osoby, które szukają w ayahuasce antidotum na depresję mogą doświadczyć jeszcze większej destabilizacji psychicznej. Zdarzały się także zgony.

Nie wiadomo, czy spożycie narkotycznego naparu ma związek z zaginięciem Christine, ale spekuluje się, że być może spowodował on silne zaburzenia mogące prowadzić do amnezji.

Nigdy więcej nie zobaczę jej pięknej twarzy, nigdy nie usłyszę zaraźliwego słodkiego śmiechu i nie poczuje jej miłości. Nie mogę pojąć, co stało się z moją córką, ale znam najbardziej bolesny ból utraty, jaki może poczuć rodzic. Jestem całkowicie rozdarta i zagubiona mama.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.