Let’s travel together.

Podniecała go jej egzotyczna uroda – Były policjant i pięcioletnia sąsiadka

0

5-letnia Huvaido Tillozada była córką pary tadżyckich migrantów, którzy za lepszym życiem wyjechali do Rosji, gdzie osiedlili się w Serpukhovie, około 65 mil na południe od Moskwy. Śmierć dziewczynki  wywołała oburzenie w Tadżykistanie i wśród setek tysięcy Tadżyków pracujących w Rosji.

 

Były policjant

Huvaido zaginęła 22.07.2018 r. W godzinach popołudniowych. Po raz ostatni widziano dziewczynkę bawiącą się na placu zabaw, co miało miejsce pod jej blokiem. Już w pierwszej dobie poszukiwań, okazało się, że Huvaido padła ofiarą porwania, gwałtu i brutalnego morderstwa. Jej spakowane w sportową torbę ciało, znaleziono 23 lipca w pobliżu stacji kolejowej.

Dzięki zapisom z miejskiego monitoringu, szybko ustalono tożsamość podejrzanego. Były policjant, 27- letni Alexander Semin był sąsiadem zamordowanej i wielokrotnie kłaniał się jej rodzicom, podczas przypadkowych spotkań na klatce schodowej.

Zamiłowanie do dzieci

Mimo kultury osobistej, mężczyzna nie miał nienagannej opinii. Mieszkające w okolicy dzieci, niejednokrotnie skarżyły się swoim rodzicom na podejrzanego mężczyznę w czarnej bluzie z kapturem, który zagadywał je podczas zabawy. Pod pretekstem gier na komputerze, słodkich szczeniaczków, albo tajemniczego skarbu, który miał wykopać, Alexander próbował zwabić dzieci do swojego mieszkania. Zaniepokojeni rodzice interweniowali i zgłosili problem dzielnicowemu, ale ten nie potraktował doniesień poważnie, dzięki czemu Alexander uniknął konsekwencji.

Motywowany seksualnie

Kiedy śledczy zjawili się w domu podejrzanego, ten akurat czyścił kanapę ze śladów swojej przestępczości. Zarośnięty, niechlujny, w poplamionej koszulce został przewieziony do aresztu, podczas gdy mieszkanie zostało oznaczone policyjną taśmą. W środku zabezpieczono odciski palców zamordowanej dziewczynki, oraz jej obuwie. Podczas wielogodzinnego przesłuchania, podejrzany przyznał się do winy. Alexander porwał pięciolatkę, uwięził w swoim mieszkaniu, gdzie przez kilka godzin wielokrotnie ją gwałcił, po czym dźgnął nożem w klatkę piersiową, a następnie udusił.Na pytanie dlaczego to zrobił, stwierdził, że podniecała go egzotyczna uroda Huvaido.

Chciał zaatakować już wcześniej

W trakcie śledztwa dotyczącego morderstwa Huvaido wyszły na jak kolejne szokujące informacje na temat byłego policjanta. Okazało się, że w 2017 r. Nagi Aleksander zaczaił się w krzakach w miejskim parku, a kiedy spostrzegł dwie przechodzące dziewczynki, opuścił kryjówkę tak jak go pan Bóg stworzył i ruszył w pogoń, chcąc dokonać napaści seksualnej. Tym razem sprawa została zgłoszona na policję, ale niestety mężczyzna znowu uniknął kary. Dawni koledzy po fachu, udzielili Alexandrowi słownej reprymendy, po czym wypuścili go do domu.

Po tym jak wewnętrzne dochodzenie prowadzone po zabójstwie pięciolatki, ujawniło, że policja nie rozpatrzyła właściwie skarg dotyczących napaści seksualnej, wyciągnięto konsekwencje. Do odpowiedzialności pociągnięto czterech funkcjonariuszy oraz komendanta. Cała piątka została zwolniona dyscyplinarnie.

Łagry

Aleksandrowi przyznano środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Do czasu procesu prowadzono badania psychiatryczne. 24.04.2019 r. Wyrokiem sądu, Alexander Semin zotał skazany na 10 miesięcy tzw. * Pracy poprawczej. 

* Rosja sięgnęła po praktyki rodem z czasów Stalinowskich. Przy dużych budowach i przedsiębiorstwach państwowych, kolonie karne tworzą filię, w których wykorzystywana jest praca więźniów. Skazańcy wykonujące przymusowe prace łagrach, przychodzi zmierzyć się ze spartańskimi warunkami. Często zdarza się, że nie dożywają oni końca wyroku. Taka sytuacja miała miejsce min. Podczas budowy 227- kilometrowego Kanału Białomorskiego, łączącego Morze Białe z jeziorem Onega. Tak ogromny kanał został wybudowany w zaledwie 2 lata. Szacuje się, że przy budowie kanału zginęło od 25 do 250 tys osób.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.