Let’s travel together.

Podejrzani rodzice, martwy porywacz i „doktor Tatum” – nierozwiązana sprawa zaginięcia Relishy Rudd

0

Relishę widziano ostatnio w DC Family Shelter, schronisku dla bezdomnych w południowo-wschodnim Waszyngtonie, gdzie mieszkała ze swoją matką.

Zaginięcie

Oficjalne poszukiwania Relishy rozpoczęły się 19 marca 2014 r. Sześć dni wcześniej pracownik szkoły, Payne Elementary School powiadomił DC Child and Family Services DCFS (Służby d.s.ochrony Dzieci), że jest zaniepokojony zaniedbaniem edukacyjnym dziewczynki. Relisha od kilku dni nie przychodziła do szkoły. Pracownik szkoły w odpowiedzi otrzymał informację gdzie matka zapewniła, że Relisha jest chora, jej nieobecność została usprawiedliwiona i znajduje się pod opieką „Dr. Tatum”.

This slideshow requires JavaScript.

Przedstawiona historia nie przekonała jednak pracowników szkoły ani opieki, więc próbowano się umówić na spotkanie z doktorem Tatum w schronisku, ale lekarz się nie zjawił. Niedługo później, okazało się, że dr Tatum wcale nie był lekarzem, ale woźnym w Schronisku Rodzinnym DC. 51-letni Kahlil Malik Tatum, bo tak nazywał się tajemniczy „doktor”, opuścił ośrodek tego samego dnia, w którym zaginęła Relisha. Mężczyzna już więcej się tam nie pojawił.

O zaginięciu dziewczynki powiadomiono władze.

Zeznania rodziny

Ojczym Relishy, Antonio Wheeler, powiedział, że był przekonany, że idzie dziewczynka poszła na basen z wnuczką Tatuma.

Shamika Young, matka Relishy powiedziała, że była pewna, że jej córka znajduje się w domu siostry Shamiki wraz z jej matką Melissą Young. Według kobiety był to powód dla którego wcześniej nie zgłosiła zaginięcia córki. Stwierdziła również, że Relisha nie miała ze sobą telefonu, więc nie miała jak się z nią skontaktować.

Ojczym dziewczynki, Antonio Wheeler uważa, że matka i babcia Relishy mają związek z jej zniknięciem. Inni podejrzewają samego Wheelera o udział w zaginięciu dziewczynki.  Wheeler zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcia, które sprowadziły na niego podejrzenia. Na jednym z nich pozuje z grubym zwitkiem banknotów, na innym chwali się nowymi butami oraz nowym telefonem komórkowym. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że zdjęcia opublikował w czasie, gdy Relisha zaginęła.

Relisha

Krewni mówią, że Relisha spała z misiem o imieniu „Baby” i często udawała ataki astmy, aby uniknąć powrotu do domu. Pracownicy szkoły, w której uczyła się dziewczynka, mówią, że Relisha przyjeżdżała na lekcje w brudnych ubraniach, z brudnymi i nieuczesanymi włosami i zawsze była głodna. Mówią, że nigdy nie chciała wracać do domu.

Shamika Young niejednokrotnie miała do czynienia z pracownikami socjalnymi w związku z licznymi doniesieniami na temat warunków w jakich żyją jej dzieci. Dzieci Shamiki często były głodne, mieszkały w domu, którego podłoga pokryta była śmieciami, były zaniedbane pod względem medycznym oraz maltretowane.

Tatum

Przyjaciele i rodzina Relishy twierdzą również, że Wheeler i Young często pozwalali jej spędzać czas z Tatumem.

Relisha nazwała Tatuma swoim „ojcem chrzestnym” i spędził wiele czasu na budowaniu jej zaufania. Belinda Wheeler, matka ojczyma Relishy, opisała Tatuma jako przyjaciela rodziny, który obdarowywał prezentami jej wnuczkę. Tatum kupił dziewczynce tablet, zabrał ją na show „Disney on Ice”. Mimo i rodzina Relishy nie znała Tatuma zanim zamieszkali w schronisku, zaufali mu na tyle, że pozwolili mu zabierać dziewczynkę na noc.

Jak się okaże „przyjaciel rodziny” ma długą historię kryminalną. Na liście jego przestępstw znajdują się włamania, kradzieże i rozboje. Tatum odsiadywał wyrok w latach 1993–2003, a następnie w latach 2004–2011. Oprócz tego, dr Tatum był znany z niewłaściwych stosunków z mieszkańcami schroniska, szczególnie młodymi dziewczynami.

Fakty

26 lutego 2014 r. na nagraniu z monitoringu, widać Relishę idącą w towarzystwie Tatum korytarzem, w kierunku pokoju w hotelu Holiday Inn Express na Bladensburg Road, w północno-wschodnim Waszyngtonie.

1 marca 2014 r. na nagraniu z monitoringu hotelu, widać Relishę opuszczającą pokój hotelowy. Jest to ostatnia potwierdzona obserwacja dziewczynki.

19 marca, około godziny 22:00 Tatum zameldował się w pokoju 132 w Red Roof Inn w Oxon Hill, Maryland. Do pokoju wszedł w towarzystwie 3 osób. Około godzinę później, trzy osoby opuszczają pokój 132.

20 marca, około godziny 5:40 rano, jeden z mężczyzn wraca do pokoju 132 ale drzwi są zamknięte i nikt nie otwiera. Na miejsce przybywa policja, zawiadomiona przez pracowników hotelu. Po wejściu do pokoju, odkrywają ciało żony Tatuma, Andrei Denise Tatum. Kobieta zmarła w wyniku postrzału w głowę.

Tatum został oskarżony o morderstwo żony, wydano nakaz aresztowania oraz ustanowiono nagrodę za pomoc w ujęciu mordercy.

31 marca, policja otrzymuje wskazówkę, która prowadzi ich do Kenilworth Park i Aquatic Gardens w północno-wschodnim Waszyngtonie. Tam rzekomo miała być pochowana Relisha. Zamiast tego, policja znalazła martwego Tatuma. Mężczyzna zmarł w wyniku samobójczego strzału w głowę. Okulary i broń należące do Tatuma zostały znalezione obok niego. Szacuje się, że jego ciało leżało tam przez co najmniej 36 godzin.

This slideshow requires JavaScript.

Śledztwo i teorie

Policja spędziła około sześciu dni przeszukując 700-akrowy park w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów dziewczynki, ale niczego nie znaleziono.

Władze dotarły do informacji, że 2 marca Tatum kupił 42-galonowe worki na śmieci, łopatę i sznur i tego samego dnia był widziany w Kenilworth Park.

Wielu teoretyków twierdzi, że Wheeler i Young mogli sprzedać Relishę Tatumowi. To by wyjaśniało przypływ gotówki, którym chwalił się Wheeler.

W sprawie pojawiło się jeszcze kilka wskazówek, które skłoniły śledczych do przeszukiwań różnych lokalizacji. Niestety, wszystkie tropy okazały się być fałszywe.

Policja uważa, że Relisha została zamordowana przez Tatum albo sprzedana. Podejrzewa się, że Tatum wykorzystywał Relish seksualnie i być może oferował to również innym.Podejrzewa się, że Tatum zamordował żonę, ponieważ ta dowiedziała się o jego działaniach i być może zagroziła, że powiadomi policję.

Sprawą zaginięcia Relishy, oprócz policji, zajmuje się również FBI.

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.