Let’s travel together.

Podejrzana śmierć Brittany Murphy i jej męża. Czy za ich nagłymi zgonami stoi matka aktorki?

0

Brittany Murphy miała wszystko, czego pozornie potrzeba do szczęścia – niezwykłą urodę, dobrze rozwijającą się karierę i kochanego męża. Trzy lata po ślubie, aktorkę znaleziono martwą w jej apartamencie. Pół roku później, w niemal identycznych okolicznościach umiera jej mąż, 40-letni Simon Monjack. Oboje rzekomo zmarli z przyczyn naturalnych…

Rodzice

Brittany Anne Murphy-Monjack (z domu Bertolotti) urodziła się 10 listopada 1977 roku w Atlancie i była córką Sharon Murphy i Angelo Bertolottiego. Jej rodzice rozwiedli się niedługo po jej narodzinach, a ona wraz z matką przeniosła się do Edison w New Jersey. Murphy wychowała się w wierze baptystycznej, a gdy dorosła była chrześcijanką, nie identyfikującą się z żadną konkretną religią. Miała troje przyrodniego rodzeństwa: dwóch starszych braci i młodszą siostrę.

Młoda i zdolna

W wieku 5 lat uczęszczała do  Verne Fowler School of Dance and Theatre Arts w Colonia w stanie New Jersey. Od czwartego roku życia uczyła się śpiewu, tańca i aktorstwa, a zanim skończyła trzynaście lat, przeprowadziła się z mamą do Kalifornii. Brittany zadebiutowała na Broadwayu w 1997 roku, a swoją pierwszą rolę w Hollywood dostała, gdy miała trzynaście lat, wcielając się w postać Brendy Drexell w serialu Drexell’s Class. Na swoim koncie ma rolę w przeszło 50 filmach oraz kilkunastu serialach. Znana była między innymi z udziału w filmach takich jak CluelessPrzerwana lekcja muzykiNikomu ani słowa, 8. Mila, Sin City czy Nowożeńcy.

Brittany próbowała również swoich sił przed mikrofonem i wiosną 2006 roku nagrała z Paulem Oakenfoldem singel pt. „Faster Kill Pussycat”, a później pracowała nad swoim debiutanckim albumem.

Simon

W maju 2007 roku, aktorka poślubiła Simona Monjacka – angielskiego scenarzystę, reżysera i producenta filmowego. Ich ślub odbył się podczas prywatnej uroczystości w Los Angeles, przy udziale jedynie przyjaciół i rodziny, a media dotarły do tej informacji dopiero kilka tygodni później. Para zamieszkała razem z matką Brittany w Beverly Hills, w posiadłości, której poprzednią właścicielką była Britney Spears. Brittany Murphy ostatni raz pojawiła się publicznie 1 grudnia 2009 roku na premierze nowego filmu Across The Hall w Laemmle Music Hall w Los Angeles.

Nie mogę oddychać!

Grudzień 2009 roku. Aktorka od kilku dni zmagała się z symptomami przypominającymi grypę. 20 grudnia, około godziny 3 nad ranem Murphy wyszła podobno na balkon od strony łazienki, aby spróbować złapać oddech. Jej matka, Sharon, wspominała swoją córkę mówiącą: „Mamo, nie mogę złapać oddechu”. Zamiast od razu zabrać ją do szpitala, Sharon zaproponowała córce herbatę. Około 7:30 chora aktorka udała się do łazienki, i upadła na podłogę wołając: „Mamusiu, nie mogę oddychać. Pomóż mi!” . Monjack powiedział, że obmył ją zimną wodą, podczas gdy Sharon wezwała pogotowie. Zanim Murphy przybyła do Centrum Medycznego Cedars-Sinai, było już za późno. Kobieta zmarła gdzie zmarła o godzinie 10:04, w wyniku zatrzymania krążenia.

Martwa córka

Koroner hrabstwa Los Angeles stwierdził, że główną przyczyną śmierci Murphy było zapalenie płuc. Oprócz tego zdiagnozowano u niej niedokrwistość w wyniku niedoboru żelaza i zatrucie lekami. 25 lutego 2010 r. koroner opublikował raport stwierdzający, że Brittany przyjmowała szereg leków dostępnych bez recepty i na receptę, a najbardziej prawdopodobnym powodem ich przyjmowania było leczenie przeziębienia lub infekcji dróg oddechowych. Wszystkie leki były legalne, a śmierć została uznana za wypadek. Aktorka została pochowana 24 grudnia 2009 r. w Forest Lawn Memorial Park w Hollywood Hills.

Martwy zięć

Wieczorem, 23 maja 2010 roku Sharon Murphy znalazła martwego Simona Monjacka w rezydencji w Hollywood – gdzie Sharon i Monjack nadal mieszkali po śmierci Brittany. Jakby śmierć Monjacka, która nastąpiła w ciągu sześciu miesięcy od śmierci jego żony, nie była wystarczająco dziwna, to sekcja zwłok mężczyzny wykazała, że ​​zmarł on z tych samych przyczyn co Murphy: „ostrego zapalenia płuc i ciężkiej anemii”.

Przyczyny naturalne

Podczas dochodzenia w sprawie śmierci pary wykluczono, że Brittany Murphy i Simon Monjack zmarli w wyniku przestępstwa lub samobójstwa. Choć w obu przypadkach wstępnie podejrzewano przedawkowanie narkotyków i doszukiwano się problemów psychicznych, ostatecznie uznano, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Angelo Bertolotti, ojciec zmarłej aktorki nie zgodził się jednak z decyzją śledczych i prowadził własne śledztwo, w ramach którego wysłał włosy swojej zmarłej córki i jej męża do prywatnego laboratorium, które wykazało w nich ślady wysokiej zawartości metali ciężkich.

Śledztwo ojca

Wskazywałoby to na fakt, że małżeństwo zostało zamordowane. „Testując próbkę pasma włosów wykryliśmy dziesięć metali ciężkich o stężeniach przekraczających  zalecenia WHO” – czytamy w raporcie. „Gdybyśmy mieli wyeliminować możliwość jednoczesnego przypadkowego narażenia dawców próbek na działanie metali ciężkich, jedynym logicznym wytłumaczeniem byłoby narażenie na ich działanie przez osobę trzecią, które to działanie prawdopodobnie miałaby charakter przestępczy”. Jednak biuro koronera hrabstwa Los Angeles podtrzymało swoje wyniki, a toksykolog z University of Florida powiedział, że wyniki testów włosów „nie mogą być wykorzystane do poparcia jakichkolwiek zarzutów o celowe otrucie oraz nie mogą być wykorzystane do ustalenia przyczyny i sposobu śmierci.”

Sharon

Sharon Murphy była opisywana przez bliskich jako bardzo silna kobieta. Po śmierci córki zbliżyła się do zięcia, a jego odejście było dla niej kolejnym potężnym ciosem. W pewnym momencie opinia publiczna skupiła się właśnie na jej osobie. To ona przecież znalazła obojga umierających… Podnoszono, że kobieta spała w jednym łóżku z owdowiałym zięciem. Niektórzy zakładali, że kobiecie zależało na majątku córki, którego była jedyną spadkobierczynią… W grudniu 2011 r. Sharon Murphy ogłosiła, że to toksyczna pleśń znajdująca się w apartamencie pary zabiła jej córkę i zięcia.

Angelo

 

Ojciec Brittany, aż do swojej śmierci w 2019 roku, był przekonany, że jego córka i zięć padli ofiarą przestępstwa, a dzięki jego wysiłkom, sprawą zainteresowała się telewizja Discovery, która nakręciła dokument pod tytułem “Brittany Murphy: An ID Mystery”. Mężczyzna jasno komunikował, że osobą odpowiedzialną za śmierć małżeństwa jest jego była żona Sharon.

„Pozwólcie jej wyjaśnić, dlaczego kazała mojej córce napisać testament, w którym przepisuje wszystko matce i całkowicie wykluczając z niego Simona” – powiedział Bertolotti. „Pozwólmy Sharon wyjaśnić, dlaczego zdecydowała się to zrobić zaraz po tym, jak Brittany i Simon powiedzieli jej o swoim planie przeprowadzki do Nowego Jorku i chęci posiadania dziecka. Niech Sharon wyjaśni, jak planowała się samodzielnie utrzymać po raz pierwszy od dziesięcioleci. Pozwólmy jej się wypowiedzieć na temat licytacji bielizny Brittany, jej paszportu i ubrań. Jest wiele pytań, na które nie ma odpowiedzi. Z trzech osób mieszkających razem w tym samym domu tylko jedna przeżywa i tylko jedna czerpie korzyści finansowe po śmierci tamtej dwójki.”

Pomimo upływu dekady zagadka śmierci hollywoodzkiej pary pozostaje nierozwiązana.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.