Let’s travel together.

Po wykopaniu 100-letnich szczątków sporządził z nich wywar, który następnie wypił.

0
Rosół z kości jest nie tylko pyszny, ale jest też całkiem zdrowy. Kolagen zawarty w bulionie z kości korzystnie wpływa na błonę śluzową jelit i zapewnia zdrowszą skórę. Ale dla Kanadyjczyka, który wykopał ludzki szkielet i wypił wywar z jego kości, prawdopodobnie istniały inne ku temu powody poza korzyściami zdrowotnymi.
Według The Chronicle Herald, 20-letni Lucas Dawe został oskarżony o kradzież szkieletu i profanację ludzkich szczątków.

Wciąż nieznane są powody dla których, 5 kwietnia 2019 roku, młody mężczyzna ukradł ludzkie szczątki z anglikańskiego cmentarza parafialnego Conception Bay South.

Conception Bay South jest historycznym cmentarzem w Nowej Fundlandii, który powstał w XVIII wieku. Mężczyzna ugotował wykopane kości i wypił powstały z nich bulion. Świadek, który jest przyjacielem Dawe’a, przyłapał go na lizaniu kości i zasugerował, że Dawe powinien szukać pomocy w związku ze swoimi problemami.

XIX wieczne szczątki

Policja ustaliła później, że grób należał do małżeństwa, Johna i Mary Butler, którzy zmarli w połowie XIX wieku.

Przed sądem, Dawe wyraził wyrzuty sumienia za swoje zachowanie, tłumacząc:

„Byłem pod wpływem alkoholu, byłem pijany, kiedy to robiłem i żałuję tego. Przykro mi z tego powodu. To nie jest wymówka”

Dawe miał problemy z nadużywaniem alkoholu już od dłuższego czasu. Podczas rozprawy zobligował się do podjęcia leczenia.

Mimo szoku ogółu w związku z jego przestępstwem, mieszkańcy St. John’s wykazali się dużą wyrozumiałością dla sprawcy, niektórzy, włącznie z pastorem lokalnego kościoła wyrazili chęć pomocy mężczyźnie.

Mężczyzna został skazany na 120 dni pozbawienia wolności za profanację szczątków oraz 12 miesięcy okresu próbnego po odbyciu kary więzienia.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.