Let’s travel together.

Po porodzie odebrano jej dziecko, a później zniknęła- historia Shotgun Jane Doe

0

Przekonanie, że zmarły może pozostać niezidentyfikowany, jest szczególnie wzruszające. Trudno sobie wyobrazić, że nikt  nie szuka tej osoby. Niewątpliwie niektóre z tych osób figurują jako osoby zaginione, ale pozostają niezidentyfikowane, ponieważ brakuje wskazówek, czy dowodów aby dopasować ciało do zaginionego. 

Włamanie

W 1987 roku, w Tennessee, młoda, pijana kobieta przebywająca w towarzystwie dwóch mężczyzn, próbowała włamać się do przypadkowego domu. Przerażony sytuacją właściciel, zorientowawszy się, że bandyci próbują wyważyć drzwi wejściowe, sięgnął po broń. Kobieta postrzelona z 12 kalibrowego shotguna, zginęła na miejscu, a towarzyszący jej mężczyźni zbiegli.

Brakująca tożsamość

Niedoszli rabusie szybko zostali schwytani i przewiezieni do aresztu. Oboje zgodnie przyznali, że nie mają pojęcia kim była kobieta. Według nich poznali ją chwilę wcześniej, kiedy w w Greene County na postoju dla ciężarówek próbowała złapać stopa.

Jedyne co mogli o niej powiedzieć to „Tina” i „Illinois”. Nie wiadomo jednak czy miała na imię Tina i była z Illinois, czy wybierała się w to miejsce by odwiedzić jakąś Tinę. Kobieta nie miała przy sobie portfela, ani żadnych dokumentów.

Charakterystyka

 

Oszacowano, że kobieta miała od dwudziestu do trzydziestu lat. Miała brązowe włosy i piwne oczy, a na lewym ramieniu amatorski tatuaż „BH”. Brakowało jej jednego z przednich zębów, a na lewym nadgarstku nosiła srebrną, ale mocno przerdzewiałą bransoletkę.

Była ubrana w niebieski t-shirt z napisem Miami Dolphins i numerem 32, niebieskie spodnie i białe tenisówki. Zgodnie z raportem z autopsji w przeszłości przeszła operację miednicy, miała zmiażdżony kręg, który najprawdopodobniej powodował silne bóle pleców, wyleczone złamanie obojczyka, oraz kości piszczelowej. Wszystkie te obrażenia sugerują, iż mogła być ofiarą wypadku samochodowego. Poziom alkoholu w jej krwi wynosił 0,13%.

Próby identyfikacji

Zęby niezidentyfikowanej kobiety zostały zbadane przez naukowców z Smithsonian Institution. Doszli oni do wniosku, że najprawdopodobniej żyła na południowym wschodzie. Pakiety informacyjne, które zawierały szczegóły dotyczące jej śmierci i podobizny twarzy, zostały wysłane do organów ścigania, placówek medycznych i punktów informacyjnych. Jej odciski palców zostały wprowadzone do kilku baz danych, ale nie udało się ich dopasować.

Tena

Udało się tego dokonać dopiero po 34 latach, w sierpniu 2021 r. Tena Gatrell miała 26 lat, kiedy w marcu 1985 roku w szpitalu w Sacremento urodziła ślicznego i zdrowego chłopca. Z uwagi na to, że cierpiała na problemy psychiczne, zawiadomiono Opiekę Społeczną, a dziecko zabrano i umieszczono w rodzinie zastępczej. Niedługo później Tena zniknęła, a jej syn został adoptowany. 

Ostatnia obserwacja Teny miała miejsce 30 października 1986 roku w San Diego, kiedy kontrolowała ją policja. W tym czasie była bezdomna i żyła na ulicy. Później wszelki ślad po niej zaginął. 

Poszukiwania

Wiadomo, że kiedy  syn Teny dorósł, robił wszystko co mógł by odnaleźć swoich biologicznych rodziców. Po pewnym czasie udało mu się zlokalizować rodzeństwo matki i właśnie wtedy dowiedział się dlaczego trafił do adopcji. Niestety bliscy Teny nie mogli mu powiedzieć niczego więcej, ponieważ i oni nie mieli z nią kontaktu od ponad trzech dekad. W 2019 r. Mężczyzna odnalazł swojego biologicznego ojca i jak się okazało ten nawet nie wiedział, że ma dziecko.

Syn i ojciec nadal utrzymują kontakt i razem odwiedzają grób, w którym Shotgun Jane Doe wreszcie spoczywa pod swoim prawdziwym nazwiskiem.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.