Let’s travel together.

Pił krew bo… był wampirem – Historia Johna Crutchey’a

0

John Brennan Crutchley urodził się 1 października 1946 r. w zamożnej rodzinie w Pittsburghu. John nie miał łatwego dzieciństwa. Jego matka była zrozpaczona utratą swego  najstarszego dziecka, córki Donny. Donna zmarła podczas operacji, rok przed urodzeniem się Johna. Matka Crutchleya, miała nadzieję, że będzie miała kolejną córkę, która zastąpi jej ukochaną Donnę. Kobieta nie mogła pogodzić się z faktem, że dziecko, które urodziła okazało się być chłopcem.

Trudne dzieciństwo

Rozczarowanie kobiety nie powstrzymało jej jednak przed ubieraniem Johna w dziewczęce ubranka, przez pierwszych sześć lat jego życia. Oprócz tego, że był zmuszony do noszenia sukienek, Crutchley był ofiarą przemocy ze strony rodziców. Rodzice bili go aż do utraty przytomności oraz przypalali mu palce.

John był dzieckiem pozbawionym przyjaciół. Brak znajomych był jego własnym wyborem i czas wolny wolał spędzać przy majstrowaniu przy sprzętach elektronicznych w piwnicy swojego domu. Dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom zarobił sporo pieniędzy na naprawach i przebudowach złożonych systemów radiowych i stereo, zanim jeszcze ukończył szkołę średnią.

Dorosłe życie

W 1970 roku, ukończył studia licencjackie w Defiance College, w Ohio, na wydziale fizyki a później obronił tytuł magistra inżyniera, na George Washington University w Waszyngtonie.

Pierwszy raz ożenił się w 1969 roku. Jego małżeństwo nie należało do udanych i zakończyło się niedługo po ukończeniu przez niego studiów. Po rozwodzie John przeniósł się do Kokomo w stanie Indiana by podjąć pracę w Delco Electronics Corporation i pracował tam przez kilka lat jako inżynier systemów elektrycznych.

W połowie lat 70 przeniósł się do hrabstwa Fairfax, w stanie Wirginia i tam też się ponownie ożenił. Pracował dla kilku zaawansowanych technologicznie firm w Waszyngtonie, w tym w TRW , ICA i Logicon Process Systems.

W 1983 r. Crutchley wraz z żoną i synem, przeprowadził się do Malabar na Florydzie, gdzie dostał pracę w Harris Corporation w Palm Bay, podwykonawcy NASA. Ze względu na charakter swojej pracy, Crutchley był upoważniony do korzystania i wglądu do tajnych dokumentów w Pentagonie.

Zaginięcia

W 1977 r. zaginęła 25-letnia sekretarka z Fairfax w stanie Wirginia, Debbora Fitzjohn. Crutchley został przesłuchany na tę okoliczność, ponieważ był chłopakiem Fitzjohn, a ostatnio widziano ją w pobliżu jego miejsca zamieszkania. John został kilkakrotnie przesłuchany pod kątem jego ewentualnego udziału w jej zniknięciu. Z braku jakichkolwiek dowodów, nikomu nie postawiono zarzutu, nawet po znalezieniu jej szkieletu, w październiku następnego roku.

Naga i skrępowana

Listopad 1985 roku, Malabar, Brevard County, w stanie Floryda. Kierowca ciężarówki dostrzega wijącą się naga kobietę na poboczu jezdni. Kobieta jest bardzo młoda, przerażona i ma skrępowane ręce i nogi kajdankami. Zanim ów kierowca się zatrzymał, minęło ją kilku innych, którzy nie zwrócili na nią uwagi. Kobieta błagała kierowcę, aby jej pomógł oraz by nie zabierał jej z powrotem „do tego domu”.Gdy zdziwiony całą sytuacja mężczyzna zapytał o jaki dom chodzi, kobieta podyktowała mu pewien adres. Kierowca zanotował wymienioną lokalizację, po czym zabrał ją do domu gdzie wezwał policję i karetkę pogotowia.

Autostopowiczka

Lekarze stwierdzili, że kobieta straciła między 40 a 45 procent krwi i miała ślady na szyi świadczące o tym, że była w tym miejscu związana. Kobietą tą była 19 lenia autostopowiczka, która dzień wcześniej wsiadła do samochodu pewnego mężczyzny. Ów mężczyzna, zaproponował jej podwózkę ale zastrzegł, że po drodze zatrzymają się na chwilę przy jego domu. Mężczyzna oświadczył, że musi zabrać pewne notatki, które są mu niezbędne do pracy, do której się właśnie udaje. Gdy byli już na miejscu, mężczyzna zamiast pójść do domu po potrzebne rzeczy, zaprosił kobietę do środka. Kobieta stanowczo odmówiła i wtedy nieznajomy rzucił się na nią, dusząc ją aż do utraty przytomności.

Wampir-gwałciciel

Gdy autostopowiczka odzyskała przytomność, stwierdziła, że jest naga. Odkryła ku swojemu przerażeniu, że  jest przywiązana do blatu kuchennego, miała również unieruchomione ręce i nogi. W pomieszczeniu  zainstalowano kamerę wideo oraz nakierowane na nią specjalne oświetlenie. Mężczyzna zgwałcił przerażoną kobietę i sfilmował całą akcję. Następnie wbił igłę w jej nadgarstek i ostrożnie zaczął upuszczać  krew. Napastnik wypił jej krew, oświadczając, że jest wampirem. Następnie założył jej kajdanki i włożył do wanny. Po jakimś czasie wrócił do swojej ofiary, ponownie ją zgwałcił i upuścił dużą ilość krwi.

Następnego ranka, zrobił to po raz trzeci, po czym zapowiedział, że wkrótce wróci i będzie kontynuować swoje makabryczne dzieło. Ostrzegł ją, że jeśli w międzyczasie spróbuje uciec, to jego brat ją zabije. Gdy napastnik opuścił dom, kobiecie udało się uciec przez okno łazienki i doczołgać się do drogi. Badający ją lekarze stwierdzili, że gdyby nie uciekła, z pewnością umarłaby z powodu drastycznego ubytku krwi.

This slideshow requires JavaScript.

Działania policji

Niezwłocznie wydano nakaz przeszukania posiadłości oraz aresztowania Johna Brennana Crutchleya. Żona i dzieci Crutchleya byli nieobecni w domu, ponieważ wyjechali na urlop z okazji Święta Dziękczynienia. Przybyli na miejsce policjanci, odkryli kamerę, której Crutchleya użył do udokumentowania swoich dokonań oraz znajdującą się w środku, kasetę wideo. Jednak Crutchley, który spodziewał się nalotu policji, usunął wcześniej jej zawartość.

Zdjęcia wykonane podczas pierwszego przeszukiwania, przedstawiały między innymi stos kart kredytowych oraz kolekcje kobiecej biżuterii, które były ukryte w szafie. Przedmioty te, nie zostały jednak wtedy skonfiskowane a gdy policja udała się ponownie do domu sadysty, tych przedmiotów już tam nie było.

Seryjny zabójca

Robert K. Ressler, profiler FBI, był przekonany, że Crutchley, prawie na pewno, już wcześniej zabił i zidentyfikował go jako „seryjnego zabójcę typu zorganizowanego ”. Ressler zauważył, że w ubiegłym roku, w hrabstwie Brevard znaleziono cztery ciała kobiet. Kobiety te zaginęły w Stanie Pennsylvania, w którym, w tamtym czasie przebywał Crutchley. Jednak nigdy nie znaleziono dowodów na powiązanie tych zgonów z Crutchleyem.

Oprócz podejrzeń Crutchleya o morderstwa na Florydzie i w Pensylwanii, Ressler podejrzewał również Crutchleya o morderstwo w 1977 r., w związku z zaginięciem, wcześniej wspomnianej Debbory Fitzjohn.

Dziwne upodobania

Podczas drugiej rewizji w domu „wampira”, znaleziono stos 72 kartek na których Crutchley zapisał nazwiska kobiet i opisał akty seksualne do których je zmuszał. Policji udało się skontaktować z niektórymi z nich. Jego żona była świadoma jego „dziwnych upodobań seksualnych” o czym, z resztą, wspomniała w pewnym wywiadzie. Nie chciała jednak przyznać ani pogodzić się z faktem, że jej mąż może być odpowiedzialny za dokonanie tak brutalnych czynów. Atak na autostopowiczkę nazwała „łagodnym gwałtem, pozbawionym jawnej brutalności”.

Proces

W czerwcu 1986 r. Crutchley przyznał się do porwania i gwałtu, w zamian za wycofanie zarzutu oskarżenia, o dokonanie „ciężkiego uszkodzenia ciała” poprzez pozbawienie ofiary znacznej ilości krwi i posiadanie narkotyków. Podczas procesu, pojawiła się jednak kwestia krwi, a Crutchley opowiedział wtedy, że w 1970 roku spróbował tego po raz pierwszy, za namową pewnej pielęgniarki. Miała to być część rytuału seksualnego. Powiedział również, że nie należy tego brać pod uwagę przy ustalaniu wysokości kary, ponieważ nie on wypił tej krwi; stwierdził, że zakrzepła, zanim był w stanie ją wypić i ostatecznie nie był w stanie tego zrobić. Ostatecznie Crutchley został skazany na 25 lat pozbawienia wolności.

Na wolności

8 sierpnia 1996 r., po odsiedzeniu 11 lat, Crutchley został zwolniony z więzienia, za dobre zachowanie. Niecały dzień później został ponownie aresztowany za złamanie warunku jego wcześniejszego zwolnienia.  Crutchley otrzymał pozytywny wynik testu na obecność narkotyków w organizmie. To wykroczenie poskutkowało karą dożywotniego pozbawienia wolności, która została nałożona na Crutchleya 31 stycznia 1997 r. To było jego trzecie przestępstwo; pierwsze dwa dotyczyły porwania i gwałtu.

Śmierć

30 marca 2002 r. Crutchley zmarł w więzieniu. Mężczyzna został znaleziony martwy w swojej celi, w Hardee Correctional Institute, z reklamówką na głowie. Przyczyną śmierci było uduszenie.

Top secret

W chwili aresztowania, Crutchley był w posiadaniu wielu ściśle tajnych informacji, dotyczących łączności oraz broni morskiej. Pewne agencje federalne (inne niż FBI) rozważały podjęcie działań szpiegowskich w jego kierunku. Pracodawca Crutchleya, Harris Corporation, był zaangażowany nie tylko w badania i produkcję dla NASA , ale także w działania Marynarki Wojennej.

 

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.