Let’s travel together.

Pięciolatka zeszła do piwnicy i zniknęła. Dziwne zaginięcie Summer Wells, której obecnie szukają agenci z kilku stanów.

1

Zaginięcie 5-letniej Summer Wells zostało zgłoszone przez jej rodziców wieczorem 15 czerwca 2021 roku. Dziewczynka ostatni raz była widziana przed jej domem przy Ben Hill Rd. w rejonie Beech Creek w Rogersville w stanie Tennessee. Od tamtej pory ślad po dziewczynce zaginął, a jej losy do dnia dzisiejszego pozostają nieznane.

W chwili zniknięcia  Summer Moon-Utah Wells miała na sobie szare spodnie, różową koszulkę i prawdopodobnie była boso. Dziewczynka ma około 3 stóp (91 cm) wzrostu, waży 40 funtów (18 kg) i ma blond włosy i niebieskie oczy.

Piwnica

Ojciec dziewczynki Donald Wells, podczas udzielonego 17 czerwca wywiadu powiedział, że Summer, jej babcia i matka we wtorek wieczorem sadziły kwiaty na zewnątrz ich domu. Następnie Summer wróciła sama do domu i zeszła na dół, do piwnicy żeby pobawić się tam swoimi zabawkami. Niedługo później, matka Summer Candus Bly przyszła do domu i zapytała ojca dziewczynki, gdzie jest ich córka. Wtedy rzekomo mieli ją zawołać, a gdy nie odpowiadała, zejść na dół do piwnicy, która okazała się pusta. Dziewczynki tam nie było. Donald i Candus twierdzą, że nie mają pojęcia, co mogło się stać z ich córką.

Zwiastun tragedii?

Co ciekawe, Daniel Wells został rok wcześniej aresztowany po tym jak jego partnerka, Candus Bly wezwała policję w związku z awanturą domową. Mężczyzna miał być wówczas pijany i bić kobietę. Policja znalazła w jego samochodzie broń, na którą nie miał pozwolenia. Następnego dnia, Candus wnioskowała o wydanie zakazu zbliżania się do niej i jej dzieci dla Daniela Wellsa, uzasadniając swoją prośbę: „Boję się o moje dzieci i o siebie. Moja matka boi się, że on ją skrzywdzi”. Cztery dni później, w dniu przesłuchania Donalda Wellsa, Bly poprosiła o uchylenie zakazu zbliżania się i wycofała swoje wcześniejsze zeznania. Mężczyzna ostatecznie został skazany jedynie za posiadanie broni i próby jej użycia gdy był pod wpływem alkoholu. Nie jest jasne jaką poniósł karę, ale do więzienia nie trafił.

16 CZERWCA

Wracając do sprawy Summer, 16 czerwca TBI (The Tennessee Bureau of Investigation) uruchamia dla Summer Endangered Child Alert (Alarm Zagrożonego Dziecka) a następnie międzystanowy Amber Alert. Według TBI, Endangered Child Alert jest alarmem średniego poziomu, a AMBER Alert jest wydawany, gdy władze uważają, że dziecku grozi bezpośrednie niebezpieczeństwo. Tego dnia mieszkańcy społeczności Beech Creek zostali proszeni przez władze o sprawdzenie nagrań ze swoich kamer bezpieczeństwa, w nadziei, że znajdzie się na nich coś co pomoże detektywom w znalezieniu Summer.

17 CZERWCA

Niepokój o Summer Wells narasta, ponieważ okoliczności jej zniknięcia pozostają niejasne. Śledczy z 20 innych jednostek organów ścigania w Tennessee przeszukiwali teren o promieniu jednej mili od domu Summer.
W tamtej chwili nie było żadnych podejrzanych o udział w zniknięciu dziewczynki, ale szeryf hrabstwa Hawkins Ronnie Lawson powiedział: „Każdy jest podejrzany, dopóki nie znajdziemy Summer”.

18 CZERWCA

TBI stwierdziło, że badane są wszystkie napływające do nich informacje na temat Summer Wells. Zespoły poszukiwawcze w tamtym czasie składały się już z ponad 100 przeszkolonych specjalistów z 41 różnych jednostek organów ścigania.
„Nie zatrzymamy się, dopóki jej nie znajdziemy”, powiedział szeryf Lawson.
Na tamtą chwilę przebadano 85 tropów. Przeszukano grunty, stawy i strumienie w rejonie Beech Creek.

19 i 20 CZERWCA

Przez cały weekend załogi poszukiwawcze niestrudzenie kontynuowały swoje działania na lądzie, z powietrza i towarzystwie wyszkolonych psów K9. W niedzielę, tuż po północy przeczesywano z powietrza okoliczne tereny z pomocą reflektora.

21 CZERWCA

Przedstawiciele TBI oświadczyli że są „bardziej zaniepokojeni niż kiedykolwiek i naprawdę zdesperowani”, aby znaleźć Summer Wells. Stwierdzono również, że nie ma dowodów aby doszło do uprowadzenia, ale nie wyklucza się tej możliwości. TBI uważa, że ​​możliwe jest, że Summer z własnej woli oddaliła się z domu i przebywa gdzieś teraz „zagubiona i przestraszona”, ale w sprawie aktywnie działa też zespół ds. szybkiego namierzania uprowadzonych dzieci Federalnego Biura Śledczego.

Działania poszukiwawcze i ratownicze są nadal głównym przedmiotem śledztwa. 72 agencje z Tennessee, Alabamy, Ohio, Wirginii, Georgii i Północnej Karoliny przeszukały już 2400 akrów. Agenci sprawdzili kilka kolejnych tropów, w tym wideo z monitoringów otrzymane od mieszkańców okolicy domu Summer. TBI ogłosiło, że ​​kierowcy uchwyceni na nagraniach z monitoringu w czasie zniknięcia dziewczynki zostali zidentyfikowani i przesłuchani.

22 CZERWCA

Minął tydzień, odkąd członkowie rodziny zgłosili zaginięcie Summer. TBI sprawdziło już 221 tropów i proszono o pomoc społeczność. Śledczy prosili właścicieli nieruchomości w rejonie Beech Creek do sprawdzania swoich stodół i wszelkich innych miejsc, w których dziecko mogłoby się ukryć.
„Rozpaczliwie potrzebujemy pomocy społeczności, prosimy aby przeszukali swoje posiadłości” – powiedział szeryf Lawson. Piesze zespoły poszukiwawcze pokonały 4,6 mil kwadratowych. Wysiłki związane z poszukiwaniami są kontynuowane i koncentrują się na określonych obszarach przy użyciu wyspecjalizowanych grup poszukiwawczych.
Śledczy zablokowali drogi, rozmawiali z kierowcami, którzy często podróżują przez okolice Beech Creek, pytając czy zauważyli coś niezwykłego w dniu, w którym zaginęła dziewczynka.

23 CZERWCA

Poszukiwania Summer Wells trwają. Mężczyzna ze Wschodniego Tennessee zaoferował nagrodę w wysokości 2000 dolarów za informacje prowadzące do bezpiecznego powrotu zaginionej pięciolatki. Trevor Lee, 19-latek z Bristolu, powiedział, że od jakiegoś czasu oszczędzał pieniądze i w tych okolicznościach poczuł się zmuszony do zaoferowania nagrody. „Nie ma innego celu, na który chciałbym teraz te pieniądze przeznaczyć”, powiedział Lee.

24 CZERWCA

Zespoły poszukiwawcze nadal koncentrują się na obszarze Ben Hill Road. Śledczy prowadzili działania w rejonie Beech Creek, w pobliżu miejsca, w którym ostatnio widziano dziewczynkę.
„Celem tych działań jest zapewnienie, że każdy centymetr gruntu został przeszukany” – powiedział przedstawiciel TBI. „Szczególnie zarośnięte tereny i pola z wysoką trawą”.
Zespoły poszukiwawcze nadal przeczesują tereny w poszukiwaniu Summer, a agenci podążają za napływającymi tropami, sprawdzając każdy z nich.
Do środy 23 czerwca TBI otrzymało 304 wskazówek, jednak jak dotąd żadna z nich nie doprowadziła do przełomu w sprawie. Na czwartek 24 czerwca TBI zaplanowało konferencję prasową.

Do chwili obecnej nie znaleziono śladu po pięciolatce. Policja apeluje do społeczeństwa: Każdy, kto ma informacje dotyczące miejsca pobytu Summer, proszony jest o kontakt pod nr 1-800-TBI-FIND.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

1 komentarz
  1. Marlena mówi

    Ojciec, tylko brak dowodów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.