Let’s travel together.

Państwo West – mordowali i gwałcili młode dziewczęta, w tym własne dzieci. Część II

0
Frederick Walter „Fred” West i Rosemary Pauline „Rose” West stworzyli morderczy duet, który zabił i zgwałcił, co najmniej tuzin młodych, brytyjskich kobiet. Wśród ofiar znalazły się również ich własne dzieci.

Ten artykuł jest kontynuacją części pierwszej, z którą możecie się zapoznać klikając w poniższy link:

Państwo West – mordowali i gwałcili młode dziewczęta, w tym własne dzieci. Część I

Niania Caroline

W październiku 1972 roku, Fred i Rosemary zatrudnili młodą kobietę, Caroline Owens. Caroline była nianią i opiekowała się ich dziećmi. Para wielokrotnie namawiała kobietę na seks, ale ona konsekwentnie odmawiała za każdym razem. Pewnej grudniowej nocy, kiedy oboje bezskutecznie próbowali ją uwieść, kobieta chciała odejść. Małżeństwo uwięziło nianię na noc w swoim domu. Ich prośby zmieniły się w groźby. Gdy Fred zagroził, że ją zabije, ona się zgodziła. Następnego dnia została zwolniona. Mimo że zgłosiła zajście na policję, Fred przekonał sąd, że wszystko do czego doszło tej nocy, odbyło się za obopólną zgodą. Ostatecznie Fred i Rosemary zostali ukarani karą grzywny w wysokości 50 $ za napad.

Morderczy szał

W ciągu następnych sześciu lat, zabito co najmniej osiem młodych kobiet w domu przy Cromwell Street. Pierwszą była Lynda Gough, krawcowa. Następnie Carol Ann Cooper, która zniknęła podczas spaceru z kina do domu do domu. W grudniu, Lucy Katherine Partington zniknęła z przystanku autobusowego w drodze do domu po świętach Bożego Narodzenia. Została zamordowana przez Freda i Rosemary, którzy ją porwali, przez tydzień trzymali ją w niewoli, zgwałcili ją i torturowali, a następnie zabili. W latach 1974–1979 pięć innych kobiet, Therese Siegenthaler, Shirley Hubbard, Juanita Marion Mott, Shirley Anne Robinson i Alison Chambers spotkało ten sam los. Nie wiadomo, czy Wests zabili więcej w kolejnych latach.

Oprócz mordowania i gwałcenia obcych kobiet, Fred również wykorzystywał seksualnie Anne Marie West, jego córkę z pierwszego małżeństwa.

Anne Marie West

We wrześniu 1972 r., Westowie zaprowadzili ośmioletnią Annę Marie do piwnicy ich domu, gdzie rozkazano dziecku rozebrać się. Gdy dziewczynka się wahała, Rose zerwała z niej  sukienkę. Następnie została rozebrana do naga, przywiązana do materaca i zakneblowana. Fred gwałcił córkę a Rose motywowała i zachęcała męża aby kontynuował. Po gwałcie Rose wyjaśniła dziecku: „Tak się robi każdej dziewczynie. To zadanie ojca. Nie martw się i nikomu nic nie mów”. Wyjaśniając, że te napaści nadal będą trwały, Fred i Rose jednocześnie zagrozili dziecku dotkliwymi pobiciami, jeśli nie zastosuje się do ich wskazówek.

Rose od czasu do czasu wykorzystywała seksualnie Annę Marie, a później poniżała ją przywiązując nagą do równych mebli. Rose zmuszała Annę aby ta zachęcała Freda do gwałtu. Macocha nakazała jej na przykład, wykonywanie prac domowych przy ojcu w bardzo krótkiej spódniczce. 

Od 13 roku życia, Fred i Rose zmuszali Annę do prostytuowania się w ich domu, a jej klienci byli informowani, że  Anna Marie miała 16 lat. Rose była zawsze obecna w pokoju, kiedy dziewczynka się prostytuowała. Musiała mieć pewność, że Anna Marie nie ujawni swojego prawdziwego wieku. 

W końcu zaszła w ciążę, ale ciąża musiała zostać przerwana ze względów natury medycznej. Kilka dni po wyjściu ze szpitala, dziewczyna została bardzo dotkliwie pobita przez Rose. Anna Marie postanowiła wreszcie się uwolnić z tego piekła i uciekła z domu.

Heather i Mae

Kiedy Marie odeszła z domu, małżeństwo zaczęło się znęcać się nad Heather West (która została poczęta przez Rosemary i jej własnego ojca) oraz jedną z ich wspólnych córek, Mae West.

Częstotliwość wykorzystywania przez Heather i Mae wzrosła, gdy obie dziewczynki osiągnęły dojrzałość płciową . Fred zachowywał się otwarcie i nie przepraszał, a swoje działania uzasadniał prostym wyjaśnieniem: „Stworzyłem cię; mogę z tobą robić to, co lubię”. Później odniósł się do swoich zamiarów zapłodnienia obu córek przynajmniej raz i czasami zmuszał wszystkie swoje dzieci do oglądania z nim pornografii. Ich syn , Stephen został poinformowany przez ojca, że ​​będzie musiał uprawiać seks z matką gdy osiągnie wiek 17 lat, chłopak uciekł z domu gdy miał lat 16. Był bardzo silnie związany ze swoimi siostrami.

Wyznanie

Heather mimo oporów, została zmuszona aby wziąć prysznic w szkole. Widok jaki ukazał się innym był przerażający. Jej ciało pokryte było licznymi ranami i siniakami na różnym etapie gojenia. Dziewczyna próbowała ukryć prawdę o tym co się działo w jej domu ale w pewnym momencie nie podołała i opowiedziała o wszystkim swojemu przyjacielowi.  Informacja ta w końcu dotarła do Westów, którzy postanowili ją zabić.

Heather ukończyła szkołę i szybko znalazła pracę, miała nadzieję uciec od tego wszystkiego. Jednocześnie bardzo cierpiała bo nie chciała zostawiać Mae i Stephena w tym piekle. Dzięki pracy, mogłaby wynająć jakieś mieszkanie i może pomóc rodzeństwu.

Milczenie Heather

W dniu kiedy miała wyjechać do pracy, została zamordowana. Rose i Fred odebrali jej życie poprzez uduszenie, rozczłonkowali jej ciało i zakopali przy domu. Rodzeństwo było przekonane, że Heather wyjechała do pracy ale dziwili się, że się z nimi nie pożegnała. Niepokoili się również tym, że mimo upływu czasu, ich siostra nie odzywała się do nich. Nie zadzwoniła, nie odwiedziła. Innym opowiadali, że Heather uciekła z domu.

Po zniknięciu Heather, Fred od czasu do czasu żartował, mówiąc do dzieci, że „skończą pod patio jak Heather”, jeśli źle się zachowają, albo ujawnią jakieś szczegóły z ich domowego życia. Za zgodą Rose,  Fred zbudował grill naprzeciwko miejsca, w którym została pochowana Heather, i postawił sosnowy stół na jej grobie, aby dzieci z rodziny mogły na nim usiąść, ilekroć Westowie organizują spotkania rodzinne ogrodzie.

This slideshow requires JavaScript.

Remonty i pogrzeby

Fred pozbywał się ofiar, zakopując je pod garażem domu lub w ogrodzie. Aby ukryć częste pochówki, udawał, że regularnie robi remont domu. W tamtym czasie również często kradł i chociaż często zwracano na niego uwagę policji, lecz jego zabójstwa pozostały niezauważone. Para była bliska ujawnienia w 1986 roku, kiedy Heather opowiedziała o swoim domowym piekle.

Wszystko się zmieniło w maju 1992 roku, kiedy Fred nagrał na wideo siebie, gwałcąc jedną ze swoich córek. Kiedy dziewczyna opowiedziała o tym swoim znajomym, jeden z nich zgłosił to na policję. Kiedy pojawiła się inna dziewczyna zgwałcona przez Freda, policja uzyskała nakaz przeszukania.

Ujawnienie

W sierpniu przeszukali dom w poszukiwaniu dowodów świadczących o znęcaniu się nad dziećmi. Fred został wtedy aresztowany za gwałt i sodomię małoletniego, a Rose została oskarżona o współudział. Po aresztowaniu, ich młodsze dzieci znalazły się pod opieką rządu.

Gdy Fred był w areszcie, Rosemary popadła w depresję, a raz nawet podjęła próbę samobójczą, ale uratował ją jeden z jej synów. Niestety do procesu nie doszło,ponieważ ofiary wycofały swoje zeznania. Tymczasem śledczy stawali się coraz bardziej podejrzliwi w stosunku do przeszłości Westów zniknięcia Heather i wyników przesłuchań ich dzieci. Policja dotarła do informacji, że Fred zagroził im, że zostaną pochowani pod patio jak Heather.

Odnalezione kości

Udał się im uzyskać kolejny nakaz przeszukania i przekopania nieruchomości. Zadanie zostało uproszczone, gdy Fred przyznał się do zabójstwa Heather. Kiedy zaczęto wydobywać ludzkie kości z ich ogródka, Fred przyznał się do popełnienia tych wszystkich morderstw w celu ochrony Rosemary. Jednak nie przyznał się do zgwałcenia żadnej ze swoich ofiar, mówiąc, że chciały z nim uprawiać seks.

Wkrótce, odnaleziono również szczątki Anne McFall i Charmaine West. Chcąc chronić siebie, Rose zerwała wszelkie kontakty z mężem.

Finał

13 grudnia 1994 r. West został oskarżony o dziesięć morderstw. W Nowy Rok powiesił się  na prześcieradle, w celi, w więzieniu Winson Green. Jego ciało zostało poddane kremacji. Rose została także postawiona przed sądem, najpierw za gwałt, a potem także za morderstwo. Nigdy nie przyznała się do żadnych morderstw, a dowody przeciwko niej były w dużej mierze poszlakowe. Ważnym świadkiem była Janet Leach, ujawniła ona, że Fred powiedział jej o tym, że Rose była zamieszana w morderstwa, a nawet sama zabiła Charmaine West i Shirley Robinson.

22 listopada 1995 r. Rose została uznana za winną dziesięciu morderstw i skazana na dożywocie. Nigdy nie wyjdzie na wolność. W 1996 r. dom przy Cromwell Street 25, został całkowicie zburzony, a na jego miejscu powstała ścieżka.

Znane ofiary

 • Data nieznana:
  • Catherine Costello (pierwsza żona Freda; zamordowana przez Freda)
  • John McLachlan (kochanek Cathrine;  zamordowany przez  Freda)
 • 4 listopada 1965: Michael O’Keefe, 4 lata (przypadkowo zabity; został przejechany przez Freda)
 • Lipiec 1967: 18-letnia Anna McFall (zabita i rozczłonkowana przez samego Freda; w chwili śmierci była w ciąży; prawdopodobnie usunięto płód z macicy pośmiertnie; jej ciało znaleziono 7 czerwca 1994 r.)
 • 5 stycznia 1968 r .: 15-letnia Mary Bastholm (prawdopodobnie; Fred, podejrzewany o zabicie)
 • 1971:
  • 20-24 czerwca: Charmaine West, 8 lat (córka Freda z pierwszego małżeństwa, zamordowana przez Rose)
  • Sierpień: Catherine „Rena” West, 27 lat (pierwsza żona Freda; zamordowana prawdopodobnie przez Freda)
 • Grudzień 1972: Caroline Owens, 17 lat (uwięziona na noc, związana, zakneblowana, duszona poduszką i zgwałcona przez oboje; uwolniona następnego dnia)
 • 1973:
  • 19 kwietnia: Lynda Gough, 19
  • 10 listopada: Carol Ann Cooper, 15 lat
  • 27 grudnia: Lucy Katherine Partington, 21 lat
 • 1974:
  • 15 kwietnia: Therese Siegenthaler, 21 lat
  • 14 listopada: Shirley Hubbard, 15 lat
 • 12 kwietnia 1975: Juanita Marion Mott, 18
 • 10 maja 1978 r .: Shirley Anne Robinson, 18 lat (była w ciąży)
 • 5 sierpnia 1979 r .: Alison Chambers, 16 lat
 • Czerwiec 1987: 16-letnia Heather Ann West (córka Rosemary, uduszona parą pończoch i rozczłonkowana)

Oprócz powyższych przestępstw, Fred popełnił kilka innych gwałtów, których ofiary są anonimowe lub nienazwane. On sam przyznał się do popełnienia większej liczby morderstw ale nie zostało to nigdy udowodnione.

 

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.