Let’s travel together.

Państwo West – mordowali i gwałcili młode dziewczęta, w tym własne dzieci. Część I

0
Frederick Walter „Fred” West i Rosemary Pauline „Rose” West stworzyli morderczy duet, który zabił i zgwałcił, co najmniej tuzin młodych, brytyjskich kobiet. Wśród ofiar znalazły się również ich własne dzieci.

Frederick Walter Stephen West

Fred urodził się 29 września 1941 roku, w małym miasteczku Much Markle, w Herefordshire. Był drugim z sześciorga dzieci Waltera Stephena Westa i Daisy Hannah Hill. Według relacji Freda, wykorzystywanie seksualne było powszechne w jego domu; twierdził, że jego ojciec odbywał stosunki seksualne ze swoimi córkami i nauczył go bestialstwa takiego jak seks ze zwierzętami. Podejrzewano także, że matka Freda zaczęła go molestować seksualnie, gdy miał dwanaście lat, chociaż nigdy się do tego nie przyznał i nigdy nie zostało to potwierdzone, tak jak opowieści o jego ojcu. Fred twierdzi, że również zaangażował się w kazirodztwo, a nawet zapłodnił jedną ze swoich sióstr.

Młodość Freda

Niezależnie od tego Fred i jego matka byli bardzo blisko. Kiedy w szkole był fizycznie karany za złe zachowanie, jego matka, często przychodziła osobiście do jego szkoły i krzyczała na nauczycieli. Fred skończył szkołę w wieku piętnastu lat, mimo że był prawie niepiśmienny a później znalazł pracę na farmie. Kiedy miał szesnaście lat, jego wygląd poprawił się i stał się bardziej atrakcyjny dla dziewcząt. W wieku siedemnastu lat miał poważny wypadek motocyklowy i doznał poważnych obrażeń, w wyniku których zapadł w śpiączkę. 

Wypadek

Podczas wypadku w jego głowę wbił się metalowy element motocykla i doszło do złamania nogi, która już na zawsze pozostała krótsza od drugiej. W następstwie urazu głowy, Fred wpadał często w gniew i był bardzo wybuchowy. Dwa lata po wypadku, Fred po raz kolejny zranił się w głowę. Wypadek ten miał miejsce, gdy włożył rękę pod spódnicę pewnej dziewczyny, a ona w odpowiedzi zepchnęła go ze schodów. Gdy miał dziewiętnaście lat, został skazany za molestowanie trzynastoletniej dziewczynki. Nie odsiedział jednak swojej kary, ponieważ jego lekarz stwierdził, że Frank cierpiał na padaczkę. W efekcie swoich działań, został wysłany do swojej siostry, z którą miał zamieszkać i praktycznie został odrzucony przez resztę rodziny.

Powrót i nowe początki

Fred dostał pracę w budownictwie, ale został szybko zwolniony, za kradzież w miejscu pracy. Gdy Fred miał dwadzieścia jeden lat, jego rodzina przyjęła go z powrotem do swojego życia. Fred wrócił wtedy do Much Markle, gdzie wznowił romantyczną relację ze swoją byłą dziewczyną, Catherine „Rena” Costello. Kobieta była złodziejką a z czasem zaczęła się parać prostytucją. Chociaż Rena była już w ciąży z pewnym pakistańskim mężczyzną, pobrali się i zdecydowali się zatrzymać dziecko. Po to aby wyjaśnić, dlaczego dziecko było w połowie Azjatą, Fred kazał Catherinie napisać list do jej rodziców, w którym oświadczyła, że dziecko zmarło przy porodzie a dziewczynka, którą obecnie wychowuje, Charmaine Carol, została adoptowana.

Życie rodzinne

Para pobrała się w listopadzie i wyprowadziła do Szkocji. Fred codziennie domagał się seksu od swojej żony ale nie był zbyt zainteresowany „zwykłym” seksem. Para doczekała się własnego dziecka w lipcu 1964 r. Dziewczynkę nazwali Anne Marie. W Szkocji, Fred pracował jako kierowca samochodu z lodami. Praca ta dała mu umożliwiła mu nieograniczony kontakt z młodymi, wolnymi kobietami.

Ich życie w Szkocji dobiegło końca, gdy Fred przypadkowo potrącił czteroletniego chłopca swoją ciężarówką. Chociaż wypadek nie był jego winą, Fred przeprowadził się wraz z rodziną do Gloucestershire, gdzie dostał pracę w rzeźni. Razem z nimi, przeprowadziła się również Isa McNeill, która opiekowała się ich dziećmi oraz Anna McFall, przyjaciółka Catheriny.  Kiedy ich małżeństwo w końcu się rozpadło, Costello wróciła sama do Szkocji. Tęsknota za dziećmi doprowadziła do tego, że postanowiła wrócić do męża, w lipcu 1966 r. Po powrocie, odkryła, że ​​Fred związał się z jej przyjaciółką, Anną.

Pierwsze morderstwo

W 1967 r. McFall zaszła w ciążę z Fredem i próbowała przekonać go do rozwodu z Costello. Mężczyzna w odpowiedzi na jej prośby, zabił ją, rozczłonkował jej ciało i pochował. Costello w końcu opuściła Freda, kilka miesięcy później, zostawiając z nim dzieci. Podejrzewa się, że Fred ponownie zabił w styczniu 1968 r. W tym czasie piętnastoletnia Mary Bastholm zniknęła z przystanku autobusowego. Po śmierci jego matki, w lutym 1968 roku, Fred dokonywał wielu drobnych kradzieży i często zmieniał pracę. To był czas, kiedy jako kierowca ciężarówki, poznał swoją przyszłą żonę i wspólniczkę, Rosemary Letts.

This slideshow requires JavaScript.

Rosemary

Rosemary urodziła się w Devon, w Anglii w 1953 roku. Jej dzieciństwo było trudne i niespokojne. Jej ojciec, Bill Letts, był schizofrenikiem, który nieustannie dyscyplinował ją, rodzeństwo i żonę Daisy. Podczas gdy Daisy była w ciąży z Rosemary, przeszła terapię elektrowstrząsową podczas leczenia ciężkiej depresji. Dorastając, Rosemary była molestowana seksualnie przez swojego ojca.

Dzieciństwo

Ponieważ Rosemary nie była zbyt bystra i miała nadwagę, często jej dokuczano a ona reagowała agresywnie, atakując jej napastników. Kiedy była nastolatką, stała się bardzo aktywna seksualnie. Przyłapano ją nawet na tym, jak kładła się do łóżka z jednym ze swoich młodszych braci i pieściła go seksualnie. Ponieważ jej wygląd i zasady ustanowione przez ojca, uniemożliwiały jej umawianie się z chłopcami w jej wieku, utrzymywała relacje ze starszymi mężczyznami z jej otoczenia; jeden z nich wykorzystał ją i zgwałcił. 

Starsi panowie

Kiedy Rosemary miała piętnaście lat, jej matka postanowiła odejść od agresywnego męża. Zabrała Rosemary i zamieszkała z jedną ze swoich dorosłych córek i jej mężem. Rosemary zaczęła spędzać jeszcze więcej czasu w męskim towarzystwie. Później, tego samego roku Rosemary, co zaskakujące, przeprowadziła się z powrotem do ojca. Niedługo potem poznała Freda Westa, który był od niej dwanaście lat starszy.

Zakochani

Ojciec Rosemary stanowczo sprzeciwił się jej związkowi z  Fredem, a nawet udał się do jego przyczepy, gdzie mieszkał z dwiema córkami, i mu zagroził.

Zanim Fred trafił do więzienia za kradzieże i inne przestępstwa, Rosemary zaszła w ciążę ze swoim pierwszym dzieckiem. Dziewczynce dano na imię Heather. Ojciec Rosemary wyrzekł się jej po tym jak zdecydowała się wyprowadzić na Freda. Rosemary sama opiekowała się dziećmi a z uwagi na jej temperament i niechęć do opieki nad obcymi dziećmi, często źle traktowała swoje pasierbice. Były one ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej ze strony ich nastoletniej macochy.

Pierwsza zbrodnia Rose i wspólne początki

Latem 1971 roku Rosemary najwyraźniej pękła i zabiła Charmaine. Początkowo ciało dziewczyny spoczywało w piwnicy a po powrocie Freda z więzienia, on sam pochował ciało swojej córki przy wejściu do ich domu. Zanim jednak tego dokonał, rozczłonkował jej ciało i zachował, w formie pamiątki, palce rąk i nóg dziewczyny. 

W sierpniu 1971 r. Catherine Costello zainteresowana losem jej dzieci, odszukała adres Freda i udała  się do jego domu. Po tej wizycie, Catherine nie była już nigdy widziana żywą. Przed śmiercią, kobieta była więziona oraz poddana przemocy seksualnej. Ciało zostało rozczłonkowane, umieszczone w plastikowych torbach i pochowane w pobliżu kępy drzew zwanej Yewtree Coppice w Letterbox Field. Ponieważ jej ciało, podobnie jak ciało jej córki zostało pozbawione palców, przypuszcza się, że to Fred był odpowiedzialny za jej śmierć.

Rozkwit kariery

Choć para pobrała się 29 stycznia 1972 r., Fred nadal zachęcał Rosemary do uprawiania seksu z innymi mężczyznami, zarówno dla pieniędzy, jak i dla jego rozrywki. Fred zwykle obserwował swoją żonę podczas stosunku z innymi mężczyznami. Zrobił też jej erotyczne zdjęcia i zamieścił je w magazynach erotycznych, reklamując usługi seksualne swojej żony.

W czerwcu 1972 r. urodziła im się druga córka, Mae West. W związku z powiększeniem się rodziny oraz kwitnącej działalności Rosemary, przeprowadzili się do domu, przy Cromwell Street 25 , gdzie dokonywali gwałtów i morderstw. Rosemary nadal pracowała jako prostytutka. Klientów przyjmowała w swoim domu, w pokoju wyposażonym w wizjery dla Freda. Na zewnątrz pokoju umieszczono czerwone światło, które włączone, sygnalizowało dzieciom aby nie wchodziły do środka.

W kolejnych latach, Rose urodziła siedmioro dzieci, z których troje należało do Freda. Ojcem jednego z dzieci miał być jego dziadek… Ojciec Rosemary, mimo iż zabronił pojawiać się córce w ich domu, nie zaprzestał kazirodczych kontaktów z córką. Pozostała trójka, była dziećmi klientów Rose.

Straszne? Przerażające! Ale to dopiero początek ich morderczej działalności. W drugiej części artykułu przyjrzymy się rozkwitowi ich morderczych czynów oraz poznamy dalsze losy zabójczego małżeństwa West.

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.