Let’s travel together.

Ostatnim posiłkiem trzyletniej Alexandry były karaluchy, które upolowała na podłodze w swoim pokoju.

0

Trzyletnia Alexandra Velazco Tercerro zmarła 23 maja 2015 roku w domu rodzinnym w Suprise w Arizonie. Dziewczynka ważyła zaledwie 7 kg, a ostatnimi posiłkami dziewczynki były upolowane przez nią karaluchy. Świadkiem tego wszystkiego był jej starszy o 3 lata brat, którego rodzice zamykali razem z siostrą w pokoju.

Narkotyki

Aleksandra urodziła się 31 maja 2011 r. Tego samego dnia odkryto w organizmie dziecka obecność metamfetaminy. Matka dziewczynki Rosemary Velazco borykała się wtedy z silnym uzależnieniem od narkotyków, w związku z czym Aleksandra i jej brat zostali zabrani z pod opieki rodziców, aż do czasu ukończenia przez nich programu leczenia uzależnienia od metamfetaminy. Program odwykowy zakończył się w 2012 roku i dzieci ponownie wróciły do rodziców.

Powtórka

W czerwcu 2014 roku, urodziła się siostra Alexandry, u której również wykryto obecność wyżej wymienionego narkotyku. Dziewczynka została zabrana z domu rodziców i umieszczono ją w państwowej placówce opiekuńczej. Władze planowały odebrać im po raz kolejny Alexandrę i jej brata, ale para wymyśliła kłamstwo, w które najwyraźniej wszyscy uwierzyli.

27-letni Carlos Cruz i 35-letnia Velazco, powiadomili służby, że ich dzieci obecnie przebywają u ich krewnego w Meksyku. Zapytani o adres krewnego, para odmówiła odpowiedzi na to pytanie.

„Dwójka pozostałych dzieci matki jest teraz w Meksyku z ich krewnymi, ale niedługo wrócą”, napisał pracownik DCS w swoim raporcie z 27 czerwca 2014 r.

Raporty

W między czasie kilkukrotnie odnotowano w raportach, że należy zadzwonić do meksykańskiego konsulatu, w celu namierzenia dzieci, ale nie wiadomo, czy kiedykolwiek taki telefon został wykonany.

Przez ten cały czas, ich dzieci oczywiście były w domu, a podczas zapowiedzianych wizyt pracowników socjalnych (bo tylko takie miały miejsce), para wywoziła dzieci do znajomych. Przez resztę czasu rodzeństwo przebywało w domu rodzinnym, w zamkniętym na kłódkę pokoju, bez możliwości pójścia do lekarza, ani do szkoły.

Wielu wiedziało…

Krewni rodziców wiedzieli o tym, że dzieci są w domu. Niejednokrotnie proszono ich aby przyszli się nimi zaopiekować. Jednocześnie zastrzeżono, ze nie wolno o ich obecności nikomu powiedzieć. Niektórzy z nich mówili potem, że byli zbyt „przestraszeni”, aby złamać zakaz i zgłosić sprawę na policję. Patrzyli tylko jak głodzone dzieci żyją zamknięte w pokoju, w którym oprócz obroży i smyczy dla psa przytwierdzonej do ściany, było jedynie wiadro po farbie mające służyć maluchom jako toaleta.

…nikt nie reagował

14 lipca 2014 roku Sąd dla Nieletnich nakazał Cruz i Velazco ujawnić miejsce zamieszkania dzieci, ale oni nadal odmawiali. Mimo to, sąd nie zrobił nic, aby ich ukarać lub wymusić odpowiedź.

W sierpniu DCS sporządził kolejną notatkę, w której po raz kolejny zaznaczono, że trzeba zadzwonić do konsulatu w celu sprawdzenia, czy dzieci są bezpieczne.

Nie było żadnych niezapowiedzianych wizyt w domu rodziców, DCS nie skontaktował się z policją i wygląda na to, że Sąd dla Nieletnich nie był w stanie lub nie chciał zmusić rodziców do wyjaśnienia, gdzie w Meksyku przebywają ich dzieci.

Śmierć

Zgodnie ze streszczeniem sprawy napisanym przez psychologa dla DCS: „Nie było żadnych dodatkowych działań w sprawie Aleksandry i (jej brata), ani nie nawiązano kontaktu z meksykańskim konsulatem w celu zlokalizowania dzieci”.

Od stycznia do maja 2015 roku, w raportach DCS pojawiały się wciąż notatki informujące, że dzieci zdaniem rodziców mieszkają w Meksyku. W sprawie tej dwójki nikt niczego nie zrobił, aż do 23 maja 2015 roku. Do dnia, kiedy zmarła Alexandra.

Ciało dziewczynki zostało znalezione na podłodze jej rodzinnego domu, 23 maja 2015 roku, tydzień przed jej czwartymi urodzinami. Policja pojawiła się tam niedługo po tym, jak wujek dziewczynki – który tamtego dnia opiekował się dziećmi – wezwał pogotowie. Mężczyzna powiedział dyspozytorowi, że Alexandra leży nieprzytomna.

Aresztowanie

Alexandra, oprócz tego, że była poważnie niedożywiona, to jej ciało nosiło ślady bicia oraz molestowania seksualnego. Dziewczynka miała liczne urazy „w różnych stadiach gojenia”, w tym rana na czole, tak głęboka, że można było zobaczyć kość czaszki oraz złamane kolano.

Jej rodzice, Carlos Tercerro Cruz i Rosemary Velazco zostali aresztowani pod zarzutem zabójstwa pierwszego stopnia i znęcania się nad dziećmi, a starszy brat Alexandry został umieszczony w placówce opiekuńczej.

Ciąża

Jak się okazało, w chwili aresztowania Velazco była w ciąży, i nadal była uzależniona od metamfetaminy. Jej czwarte dziecko przyszło na świat w więzieniu… i wykryto niego narkotyki we krwi. Po czym trafiło pod opiekę państwa 16 października 2015 roku.

W styczniu 2018 roku, Cruz i Velazco otrzymali karę dożywocia.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.