Let’s travel together.

„Operował” żonę, która „była kozą”, aby sprawdzić czy miała w sobie diabelski płód. Zjadł kawałek jej mózgu, a fragmenty ciała wyrzucał przez okno.

1

“May naririnig akong boses…sabi kasi darating daw ‘yung tunay ko talagang asawa  (słyszę głosy… mówiące, że wkrótce spotkam moją prawdziwą żonę)” – powiedział sprawca brutalnej zbrodni, do której doszło na Filipinach w marcu 2018 roku.

„Zabiłem ją, aby ocalić nas wszystkich, ponieważ była szatanem” – to był powód podany przez 43-letniego Orlando Estrera, dla którego zabił swoją żonę, z którą był w związku od 16 lat. Przerażeni sąsiedzi wezwali policję po tym, jak ich dzieci znalazły na podwórku fragmenty ciała kobiety, a następne były sukcesywnie wyrzucane przez Orlando przez okno.

Orlando

Do zbrodni doszło 11 marca 2018 roku w Holy Spirit, Quezon City na Filipinach. Tego dnia Orlando zaatakował 46-letnią Hiede wierząc, że jest szatanem, a co więcej, podejrzewał, że kobieta nosi w swoim łonie „pomiot szatana”. „Bardzo mi dokuczała, ponieważ była szatanem. Ona sama mi powiedziała, że ​​jest szatanem”. Mężczyzna skarżył się mówiąc, że Hiede znęcała się nad nim fizycznie i psychicznie. Kobieta rzekomo nie mogła mieć dzieci i było to powodem ich wspólnej frustracji. Estrera twierdził również, że jego żona przybierała postać kozy, tak też było w dniu zabójstwa.

Hiede

Mężczyzna opowiedział, że Hiede tego dnia zażyczyła sobie masaż, a on kazał jej się położyć na brzuchu. Następnie dobył noża, nastąpił kobiecie na szyję, po czym zaczął rozcinać jej ciało w poszukiwaniu diabelskiego płodu. Orlando rozciął brzuch żony i wyciągał jej wnętrzności rozrzucając je po domu. Wypatroszenie Hiede nazwał operacją. Potem odciął jej kończyny, oskórował twarz, wydłubał jej oczy i zjadł część mózgu. Na koniec uderzał w jej głowę młotkiem.

Podczas jednego z przesłuchań stwierdził, że oskórował twarz małżonki ponieważ chciał zobaczyć, co kryje się pod postacią kozy… Był pewny, że Hiede była wtedy kozą bo słyszał wydobywające się z niej dźwięki jakie wydaje to zwierzę.

Zdaniem bliskich oskarżony był bardzo łagodny i nigdy nie wyrządziłby krzywdy żonie. Jednak policji udało się ustalić, że kobieta niejednokrotnie zgłaszała przypadki przemocy fizycznej ze strony męża, ale nigdy nie pociągnięto go za to do odpowiedzialności. Zdaniem sąsiadów, Estrera nieraz bił żonę, gdy był pod wpływem alkoholu.

Orlando i Hiede

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze znaleźli pokrytego krwią Orlando Estrera oraz zmasakrowane szczątki kobiety porozrzucane w domu. Kolejne fragmenty ciała zamordowanej wyrzucał przez okno. Na miejscu zdarzenia znaleziono 13-calowy nóż kuchenny ze śladami krwi na rękojeści i zakrwawiony młotek, który znajdował się pod ciałem ofiary. Mężczyzna został aresztowany i chętnie opowiedział policji co się stało i jaki był tego powód. Wyznał, że cieszy się, że jego żona straciła życie w ten sposób. Stwierdził, że nie żałuje niczego, a Hiede musiała zginąć, ponieważ była diabłem i nosiła w sobie pomiot szatana. To samo powtórzył następnego dnia podczas wywiadu, którego udzielił dziennikarzom lokalnej telewizji.

Podczas zeznań oprócz krwawych szczegółów popełnionej przez niego zbrodni, zasypywał śledczych „religijnym bełkotem” i postanowiono poddać go badaniu psychiatrycznemu. „Oskarżony zostanie poddany badaniu psychologicznemu i psychiatrycznemu, które będzie przeprowadzone przez kompetentnego lekarza, abyśmy mogli poznać stan jego zdrowia psychicznego” – powiedział nadinspektor Guillermo Eleazar, dyrektor Okręgu Policyjnego Quezon City (QCPD). Eleazar dodał również, że Estrera wyznał mu, że zabił swoją żonę z nienawiści, która narastała podczas ich 16-letniego małżeństwa. Nie okazywał wyrzutów sumienia ani żalu. Jest zagrożeniem dla społeczeństwa i nie powinien przebywać na wolności”.

Test na obecność narkotyków przeprowadzony przez QCPD Criminal Investigation Detection Unit wykazał, że w organizmie mężczyzny nie było narkotyków, chociaż on sam przyznał, że w przeszłości zażywał „shabu” (metamfetaminę). Orlando i Hiede pracowali w prywatnej katolickiej szkole w Quezon City.

 

Nie wiadomo, jak i czy w ogóle zapadł wyrok w tej sprawie. Ostatnie informacje na temat Orlando Estrera pochodzą z marca 2018 roku. Pozostaje mieć nadzieję, że oskarżony został odpowiednio ukarany i nigdy nie zostanie wypuszczony na wolność.

Autor, KaMa.

1 komentarz
  1. Kamiko mówi

    Kolejna ofiara fanatyzmu religijnego

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.