Let’s travel together.

On marzył o morderstwie, a jego 14- letni kolega o gwałcie- Postanowili połączyć siły

3

„Zepsuty do szpiku kości, pozbawiony skrupułów- Stanowi zagrożenie i do końca życia powinien być izolowany”-  Fragment z procesu

 

Dziwak

Urodzony w 1990 r. W Szwecji Johan Fallqvist już od dziecka postrzegany był jako „dziwak”, przez co padł ofiarą szkolnych prześladowań. W wieku 13- lat, kiedy jego rówieśnicy oglądali się za dziewczynami i eksperymentowali z papierosami, Johan jak małe dziecko, przynosił do szkoły pluszowe misie i bawił się zabawkami. W liceum niewiele się zmieniło. Johan stronił od ludzi, nie miał przyjaciół, a maskotki zamienił na wiatrówkę i na strzelaniu spędzał praktycznie cały swój wolny czas. Wieczorami, zamiast skupiać się na nauce, Johan oddawał się temu co kochał najbardziej: Fantazjowaniu o morderstwie…To było jego największe i najsilniejsze pragnienie.

Plan zbrodni

Chociaż Johan wyraźnie odstawał od reszty, nikt nie miał pojęcia o potwornościach, które chodzą mu po głowie: ani nauczyciele, ani rodzice czy koledzy z klasy. Tak było do czasu…Pewnego dnia napisał przerażający list do dziewczyny z klasy, przez którą wcześniej został odrzucony. Krok po kroku, opisywał w nim jak będzie ją gwałcił i mordował. Wystraszona nastolatka pokazała list dyrektorowi, który zadecydował, że Johan naukę będzie kontynuował w domu.

Bez perspektyw

Lata mijały, a Fallqvist nadal mieszkał z rodzicami i starszym bratem, który ostatecznie w 2018 r. Kupił mieszkanie i się wyprowadził. Tym sposobem 28- latek został sam jak palec. Bez perspektyw, pracy, przyjaciół, dziewczyny. Czas spędzał włócząc się po okolicy, a z czasem dołączył do grupy lokalnych nastolatków. Kupował im alkohol i papierosy, oraz pozwalał zostawać u siebie na noc, gdzie mogli pić i grać w gry wideo. Kilkoro rodziców było zaniepokojonych faktem, że dzieci spędzały czas z 28-letnim mężczyzną i zgłosili to na policję, jednak sprawę zlekceważono. Gdyby nie to, być może udałoby się zapobiec tragedii.

Nella

Johan szczególnie zaprzyjaźnił się z 14- letnim chłopcem, a to za sprawą tego, że łączyły ich te same, chore pragnienia. Johan chciał zamordować, a nastolatek zgwałcić. Wkrótce oboje postanowili upolować ofiarę i urzeczywistnić swoje fantazje. Późnym wieczorem 27 lipca 2018 r. Johan i jego nieletni, upojony alkoholem kompan, wyruszyli na poszukiwania. W pewnym momencie pijany nastolatek osunął się na chodnik. Pech chciał, że akurat przechodziła tamtędy 28- letnia Nella Olander. Johan próbował ją zatrzymać, mówiąc, że jego przyjaciel potrzebuje pomocy, ale kobieta odeszła. Wtedy rozwścieczony stanem kolegi i faktem, że „okazja” przechodzi im koło nosa, mocno nim potrząsnął i powiedział: „Teraz albo nigdy”. Następnie dogonili kobietę, która akurat weszła do tunelu.

Stosunek za życie

Tam zagrodzili swojej ofierze drogę, a Johan przystawił jej do głowy wiatrówkę. Zagrozili, że ją zabiją, chyba, że pozwoli się wykorzystać, bez stawiania większego oporu. Przerażona kobieta, matka sześcioletniej córeczki, nie miała wyjścia. Zwyrodnialcy zaciągnęli ją za tunel, gdzie 14- latek dokonał gwałtu. Niestety Johan nie dotrzymał obietnicy. Zamiast pozwolić jej odejść, wyciągnął nóż, po czym dźgnął ją kilka razy w szyję, pozostawiając na pewną śmierć. 28- letnia Nella Olander, została znaleziona nad ranem przez przechodnia. Na ratunek było już za późno.

Nienawiść do kobiet

Kilka dni później, 14- latek wyznał swojemu wujkowi, że był świadkiem morderstwa i wie kto to zrobił. Wkrótce potem Johan Fallqvist został zatrzymany. Przyznał się do morderstwa i dodał:”Od zawsze marzyłem, żeby kogoś zabić. Chciałem dać ujście swojej agresji, chciałem poczuć jak to jest kogoś zabić. Kiedy to robiłem… Miałem chwilę zawahania, ale i tak ją zabiłem”.

Nienawiść Johana do kobiet, była widoczna podczas procesu. Cieszył się, że prokurator jest mężczyzną i nie chciał, aby na rozprawie były obecne kobiety. Fallqvist został uznany winnym morderstwa i gwałtu pierwszego stopnia i został skazany na dożywocie. Czternastolatek nie mógł zostać oskarżony o żadne przestępstwo ze względu na wiek. Zajęły się nim służby socjalne.

Izolacja

W więzieniu, Johan przez cały czas przysparzał problemy. W raporcie zaznaczono, że planował dopuścić się gwałtu na członkach personelu, cały czas mówił o chęci krzywdzenia innych osób, a do tego był agresywny. Od 9 lipca 2020 r. Jest izolowany.

Za każdym razem, gdy idę do pracy, muszę przejść przez ten tunel… Potem płaczę całą drogę do pracy…25 minut. Nie mogę pogodzić się z tym, przez co musiała przejść – Mówiła matka zamordowanej kobiety.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

3 Komentarze
  1. Lukas mówi

    Łagodne europejskie lewackie prawo. Czternastolatek powinien byc sądzony jak dorosły. W USA na pewno by mu tego nie darowali.

  2. KINKY TAIL mówi

    W USA ten 14 letni potwór dostałby 20 lat …

  3. KINKY TAIL mówi

    20 lat za gwałt a za współudział w zbrodni kolejne 20 lat w USA ten 14 latek dostałby 40 lat lekko … tam muszą być surowe wyroki USA to nie żałosna i daremna Europa!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.