Let’s travel together.

Ojciec spuścił ją z oczu tylko na piętnaście minut

0

Jessica Martinez zaginęła 10 maja 1990 r. Podczas zabawy w okolicy swojego domu w  Bakersfield w Kalifornii. 11 dni później, pośrodku szczerego pola odnaleziono jej ciało. Morderca pozostaje niezidentyfikowany, a matka dziewczynki wciąż szuka sprawiedliwości.

 

15 minut

Tamtego ciepłego wieczora, czterolatka bawiła się wraz ze swoim ośmioletnim bratem na podwórku w odległości kilkunastu metrów od domu. W tym czasie matka dzieci była w pracy, a one pozostały pod opieką ojca. Co kilkanaście minut, mężczyzna wyglądał przez okno, doglądając rodzeństwo, kiedy w pewnym momencie zorientował się, że Jessica zaginęła.15 minut pomiędzy godziną 20:15 a 20:30 wystarczyło, by mała, śliczna dziewczynka, padła ofiarą napastnika. Brat, zajęty w tym czasie budowaniem szałasu, nie spostrzegł ani nie usłyszał niczego niepokojącego.

Nagłośnienie sprawy

Pomimo wysiłków rodziny, lokalnych organów ścigania i zainteresowania mediów, poszukiwania czterolatki okazały się bezowocne. Tym samym 15 maja 1990 r. Utworzono specjalną grupę zadaniową w celu odnalezienia dziewczynki oraz przedstawiono jej sprawę na antenie stacji Fox w programie „America’s Most Wanted”. Mimo, iż śledczy otrzymali kilkadziesiąt telefonów ze wskazówkami, żadna z nich nie okazała się być prawdziwą.

Pole bawełny

21 maja w odległości 10 mil od Bakersfield, mężczyzna jeżdżący traktorem po dużym polu bawełny przypadkowo odkopał ciało Jessiki. Z powodu postępującego w wysokich temperaturach procesu rozkładu ciała, koroner nie mógł ustalić jednoznacznej przyczyni śmierci, ale według jego opinii czterolatka została uduszona. To czy padła ona ofiarą napaści seksualnej także nie jest do końca jasne. Dziewczynka nie żyła od co najmniej siedmiu dni, co oznacza, że od momentu porwania do śmierci, była przetrzymywana.

Podejrzany

W kolejnych latach sprawą zajmowało się wielu detektywów, z których każdy miał nadzieję znaleźć coś, co mogli przeoczyć inni, aż w końcu mama Jessiki zwróciła się z prośbą o pomoc do biura prokuratora okręgowego hrabstwa Kern. W rezultacie biuro poszerzyło śledztwo, przyglądając się przestępstwom o podobnym charakterze, które zostały popełnione, przed i  po zniknięciu Jessiki, w rejonie który zamieszkiwała.   

Jak dotąd jedyną osobą  podejrzaną w tej sprawie był odsiadujący wyrok za przestępstwa seksualne wobec dzieci, Christopher Lightsey, który w momencie zaginięcia dziewczynki, mieszkał zaledwie kilka metrów dalej. Niestety DNA, które udało się wyodrębnić z buta Jessiki w 2008 r. Nie pasowało do DNA Lightseya, który obecnie siedzi w celi śmierci za zamordowanie starszego, chorującego na raka mężczyzny, którego dźgnął nożem aż 43 razy.

Oczekiwanie

Obecnie DNA zabezpieczone na obuwiu Jessiki, będzie testowane pod kątem nowej technologi GlobalFiler, która znacznie rozszerza analizę DNA, aby uzyskać lepszy profil podejrzanego. To daje więcej informacji do celów identyfikacji. Mimo, iż minęło wiele czasu, a osoby, które mogły posiadać jakiekolwiek informacje na temat tej sprawy, mogły umrzeć, śledczy wierzą, że jest szansa na jej rozwiązanie.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.