Let’s travel together.

Ojciec przywiązywał łańcuchem do komody, sąsiad zamordował – Krótkie życie Jersey

1

Jersey Bridgeman była śliczną, promienną, pogodną i opiekuńczą dziewczynką z Arkansas, która kochała zwierzęta, księżniczki, balony, biżuterię, kolor różowy i fioletowy, a jej ulubionymi daniami były klopsiki w sosie pomidorowym i spaghetti. Jersey lubiła także czytać, bawić się na świeżym powietrzu i odwiedzać babcię. Jej „ukochanym” był Justin Bieber, a największym marzeniem – zostanie mamusią. Niestety krótkie życie tej dziewczynki o buzi aniołka, nie zawsze było tak kolorowe.

„Tatuś”

Jakiś czas po rozwodzie rodziców, Jersey zamieszkała ze swoim ojcem Davidem i jego nową partnerką Janą. To właśnie w domu ojca rozpoczął się jej koszmar. Dziewczynka była maltretowana, a przemoc stosowana wobec niej przyjmowała niewyobrażalne formy. Większość dnia, mała Jersey spędzała w swoim pokoju. Nie miała jednak możliwości swobodnego poruszania się, ponieważ macocha i ojciec przykuwali ją do komody, co czynili przy pomocy paska i łańcucha przymocowanego do kostki. Gdyby Jersey próbowała uciec, upadłaby, albo co gorsza przewróciła mebel na siebie.

Wyroki skazujące

Kiedy prawda wyszła na jaw, sprawa znęcania się nad Jersey wywołała głębokie zaniepokojenie i oburzenie społeczne, co doprowadziło do procesu. Zarówno David jak i Jana, tłumaczyli swoje postępowanie tym, że Jersey „wtrącała się w sprawy dorosłych”, wędrowała po nocy i miała skłonność do wyjadania leków. Bezsensowne tłumaczenia zostały odrzucone, a David i Jana zostali skazani odpowiednio na 18 i 12 lat pozbawienia wolności. To co wydaje się najgorszym co mogło spotkać małą dziewczynkę, było dopiero wstępem do prawdziwego horroru.

Szczęśliwy czas u mamy

Po tych tragicznych wydarzeniach, Jersey została zwrócona matce, gdzie w szczęściu i spokoju żyła przez kolejny rok. Z uwagi na zmianowy charakter pracy, Desarae często zostawiała sześciolatkę i jej młodszą siostrzyczkę pod opieką sąsiadów. Zachary Holly i jego żona Amanda, byli znani w okolicy jako opiekunowie do dzieci i ludzie często korzystali z ich usług. Kiedy 19 listopada 2012 r. Deasarae wróciła do domu około godziny 23:00, Zachary właśnie kładł dziewczynki do łóżek. Zmęczona kobieta podziękowała, wręczyła mu wynagrodzenie po czym udała się pod prysznic i do swojej sypialni.

W szafie

Kiedy nad ranem, matka udała się do pokoju swoich dzieci, odkryła że łóżko Jersey jest puste. Przerażona sprawdziła cały dom, po czym pobiegła do domu Hollys, prosząc ich o pomoc. Później tego samego dnia jej córkę znaleziono w znajdującym się w okolicy pustym domu. Nagie ciało zostało ukryte w starej, zdezelowanej szafie. Późniejsza sekcja zwłok wykazała, że Jersey została zgwałcona, a następnie uduszona własnymi spodniami od piżamki.

Opiekun morderca

Pierwszymi, których przesłuchano w związku z morderstwem dziewczynki, byli jej opiekunowie. Oboje zdawali się współpracować. Amanda zeznała, że zaraz po powrocie do domu położyła się do łóżka. Jej mąż przyznał, że źle się poczuł dlatego też opuścił dom i pojechał do apteki po czym wrócił, zażył leki i zasnął. Kilka dni później, kiedy ubranie mężczyzny było analizowane pod kątem DNA, na jego profilu Facebook, pojawił się niepokojący post: „Popełniłem błąd, który zrujnuje życie moje i mojej żony na zawsze”. Wkrótce później  badania potwierdziły, że to on był mordercą.

Mimo, że mężczyzna zaprzeczał swojemu udziałowi w zbrodni, dowody wskazywały jednoznacznie na jego winę. Prokuratorzy oskarżyli go o włamanie do domu, porwanie, napaść na tle seksualnym i morderstwo, wymierzając mu 20 lat pozbawienia wolności, podwójne dożywocie i karę śmierci. To co najbardziej raziło w tym przypadku, to to, że dziewczynka go lubiła, ufała mu, a on to perfidnie wykorzystał. W 2019 r. Zachary odwołał się od wyroku, ale na zwolnienie warunkowe nie ma najmniejszych szans. Nigdy nie przyznał się do winy, a tym samym nie wytłumaczył dlaczego skrzywdził bezbronne dziecko.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

1 komentarz
  1. Agata mówi

    Brak słów. Biedna dziewczynka, tak wiele złego przeszła w swym krótkim życiu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.