Let’s travel together.

Odnaleziono szczątki dzieci, które zaginęły w 2015 roku

0

Pensylwania– 6-letnia Nicole Elizabeth Snyder i jej 4-letnia siostra Jasmine były ostatni raz widziane przez osoby inne niż ich krewni w 2015 roku.

 

Detektywi rozpoczęli poszukiwania dziewczynek po tym, jak Służby Do Spraw Opieki nad dziećmi, rozpoczęły śledztwo w sprawie zaniedbywania ich siedmioletniego brata. Zgodnie z aktami sądowymi chłopiec nie został zapisany do szkoły, umiał liczyć tylko do 10, nie był nauczony korzystania z toalety i wciąż nosił pampersa. Jego matka, a tym samym matka Nicole i Jasmine, nie zabierała chłopca także do lekarza na wizyty kontrolne i pomijała obowiązkowe szczepienia.

Śledztwo dotyczące zaniedbań chłopca, doprowadziło do pytań o miejsce pobytu dwóch córek Marie Sue Snyder, które miałyby obecnie 12 i 10 lat. 

Kobieta tłumaczyła urzędnikom, że jej córki mieszkają u jej koleżanki, która ma lepsze warunki finansowe i uczą się w domu. Dziewczynek jednak nie udało się zlokalizować więc sprawa została przekazana w ręce policji.

Przeprowadzone śledztwo ujawniło, że siostry były po raz ostatni widziane przez sąsiadów w 2015 r. Wówczas Marie Sue Snyder mieszkała ze swoim chłopakiem Echo Butlerem, z którym związek utrzymywała do teraz.

W czwartek 4 listopada 2021 r. 32- latka i jej 26- letni partner zostali zatrzymani i tymczasowo aresztowani. Następnego dnia śledczy wkroczyli do ich domu z nakazem jego przeszukania. Nakaz wydany przez prokuratora obejmował także przekopanie przydomowego ogródka. Jeszcze tego samego dnia zlokalizowano pierwszy grób o głębokości 2 stóp, który mieścił się w pobliżu tylnej części rezydencji. Dzień później, czyli w sobotę odnaleziono kolejny grób, który mieścił się w niedalekiej odległości od pierwszego. Obie mogiły skrywały dziecięce szczątki. Póki co nie ujawniono ich stanu ani tego czy w grobach znaleziono jakieś ubrania.

Matka dziewcząt, których domniemane szczątki zostały w weekend wykopane, ostatecznie przyznała, że ma wiedzę na temat ich śmierci. Echo Lane Butler również przyznał, że znał „prawdę o okolicznościach śmierci Nicole i Jasmine”.

Dziecięce szczątki zostały w poniedziałek 8 listopada przewiezione do Erie w celu dalszej analizy przez antropologa sądowego. Na tę chwile wiadomo, że Nicole zmarła w 2016 roku, a jej siostra w 2017 roku.

Sprawa badana jest pod kątem zabójstwa. Kolejne przesłuchanie matki dziewcząt i jej konkubenta zaplanowano na 17 listopada.

Biologiczny ojciec dziewczynek, Joshua Snyder, nie jest podejrzanym. Mężczyzna nie widział swoich dzieci od 2015 r. Ponieważ miał zakaz zbliżania, a to z uwagi na przemoc domową, którą niegdyś stosował.

Syn kobiety trafił do pogotowia opiekuńczego.
Autor, Dorota Ortakci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.